• Хід НСД
  • Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі «Заучування вірша А. Барто« Я знаю, що треба придумати »




    Дата конвертації18.09.2017
    Розмір4.93 Kb.
    ТипБарто А.Л. Конспекти та сценарії по творчості А
      Навігація по даній сторінці:
    • Хід НСД

    нина Пахомова
    Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі «Заучування вірша А. Барто« Я знаю, що треба придумати »

    Мета: познайомити дітей з новим віршем Агнії Барто.

    Завдання: вчити дітей запам'ятовувати вірші за схемою; закріплювати вміння відповідати на питання повним пропозицією; викликати у дітей бажання інтонаційно виразно розповідати напам'ять знайомі вірші А. Барто; формувати позитивне ставлення до поезії; тренувати зорову пам'ять дітей.

    Устаткування і матеріали: портрет Агнії Барто, картинки до віршів А. Барто, скринька, аркуші білого паперу (на кожну дитину, пластинки зеленого кольору (на кожну дитину, схема вірша А. Барто «Я знаю, що треба придумати».

    Хід НСД:

    Організаційний момент:

    Вихователь: - Доброго ранку! Хлопці, у нас сьогодні незвичайний день. До нас прийшли гості. Давайте привітаємося з ними «Здрастуйте!»

    Вихователь: - Хлопці, а ви любите книжки? Давайте з вами підійдемо до виставки. Подивіться перед вами портрет Агнії Львівни Барто. Вона писала не тільки для маленьких, але і для дітей старшого віку. Давайте разом пригадаємо вірші. Щоб вам було легше згадувати, я буду показувати картинки.

    Вихователь показує першу картинку.

    - Хто це? (Мишка). Чому він сумний? (Відповіді дітей)

    Вихователь разом з дітьми згадує вірш.

    Упустили Мишка на підлогу

    Відірвали Мишкові лапу

    Все одно його не кину

    Тому що він хороший

    - Як нам допомогти Мишкові? (Пришити лапку.)

    Показ картинки зайчик.

    -Що сталося з нашим зайчиком, ми можемо дізнатися з вірша.

    Зайчика кинула господиня

    Під дощем залишився зайка.

    З лавки злізти не міг

    Весь до ниточки промок

    - Хлопці, як допомогти зайчику? (витру зайчика пухнастим рушником і посадимо на травичку під сонечко).

    - Хлопці, а хто на цій картинці? (Бичок).

    Йде бичок гойдається

    Зітхає на ходу:

    -Ой, дошка кінчається,

    Зараз я впаду.

    Вихователь показує наступну картинку, на якій зображений -вантажівки катає кота).

    -А який вірш є про вантажівку?

    Ні, даремно ми вирішили

    Прокатати кота в машині:

    Кот кататися не звик -

    Перекинув вантажівку.

    - Але ось, хлопці, ми і згадали вірші А. Барто. Ці вірші ми вчили маленькими, але зараз ми підросли, і будемо вчити новий вірш.

    Физкультминутка

    Я йду і ти ідешь- раз, два, три (крокуємо на місці).

    Я співаю, і ти співаєш - раз, два, три (ляскаємо в долоні).

    Ми йдемо, і ми співаємо - раз, два, три (стрибки на місці).

    Дуже дружно ми живемо - раз, два, три (крокуємо на місці).

    -Тепер сядемо за столи хлопці.

    - Подивіться, хлопці, я принесла вам скринька.

    А в скриньці предмети, які можуть покращувати настрій, знаєте чому?

    Давайте подивимося разом:

    1. У мене в скриньці листок білого паперу, знайдіть його у себе на тарілочці, на що він схожий? (відповіді дітей) Тепер подивіться через нього, що ви бачите? (відповіді дітей) Значить папір, яка? (відповіді дітей) Правильно непрозорими.

    2. А це пластик зеленого кольору, його колір схожий на що? (відповіді дітей)

    Вихователь: Хлопці, а який час року зараз? (відповіді дітей). Які пори року ви ще знаєте? Яка пора року ви любите більше?

    Агнія Барто написала вірш «Я знаю, що треба придумати»:

    Я знаю, що треба придумати,

    Щоб не було більше зими,

    Щоб замість високих заметів

    Навколо зеленіли горби.

    (Зараз ми з вами тихо встанемо і підійдемо до вікна, подивіться через пластик за вікно).

    Дивлюся я в скляшку

    Зеленого кольору,

    І відразу зима

    Перетворюється в літо.

    Сідаємо за столи. Вам сподобалося вірш Агнії Барто? Подивіться на схему для запам'ятовування цього вірша (Промовляє вірш за схемою). Давайте разом повторимо його.

    Хто може розповісти цей вірш сам по схемі?

    Заключна частина:

    Хлопці вам сподобалося новий вірш?

    А хто може розповісти сам вірш?

    А що ще вам сподобалося на занятті?




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі «Заучування вірша А. Барто« Я знаю, що треба придумати »