• Хід безпосередньо освітньої діяльності
  • Конспект НСД з розвитку мовлення «Лист Дід Морозу» в старшій групі




    Дата конвертації25.03.2020
    Розмір4.72 Kb.
    ТипТемочка

    Світлана Олександрівна Мажова
    Конспект НСД з розвитку мовлення «Лист Дід Морозу» в старшій групі

    Конспект НОД по развитию речи «Письмо Дед Морозу» в старшей группе

    Мета: Закріплювати вміння складати описовий розповідь про новорічну іграшку. Активізувати знання по темі «Новий рік».

    завдання:

    1. Освітні: закріплювати уявлення дітей про свято - Новий рік.

    2. Виховні: виховувати бажання відображати в малюнку радісний настрій від майбутніх свят.

    3. Розвиваючі: докладно і послідовно складати розповідь;

    використовувати в мовленні різні види пропозицій

    • Закріплювати навички правильної вимови.

    • Розширювати, збагачувати і активізувати словниковий запас.

    Розвивати дрібну і загальну моторику.

    Устаткування і матеріали: готові бланки для малювання (формат А4, олівці, фломастери, крейда, маленький мішок, іграшки.

    Попередня робота:

    • бесіди про свято - Новий рік

    • перегляд мультфільму «Коли запалюються ялинки»

    • заучування віршів і пісень до свята

    • загадування загадок.

    Хід безпосередньо освітньої діяльності

    1. Організаційний етап.

    Вихователь: Хлопці, сьогодні вранці перед тим, як прийти в сад, я зустріла Сніговика! І він мені передав коробку з листом від ... А від кого лист, ви вгадайте!

    У червоній шубі, в шапці червоною,

    З бородою, як сніг прекрасної,

    За спиною з великим мішком,

    У білих валянках, пішки

    Я сьогодні до Вас прийшов,

    Радість, сміх з собою привів

    І подарунки Вам приніс.

    Хто я діти ?.

    Діти: Дід Мороз.

    Вихователь: Правильно, лист від Діда Мороза. Отже, зараз вам прочитаю лист.

    Вихователь читає лист: «Здрастуйте, дорогі хлопці! Пише вам Дідусь Мороз. Скоро настане Новий рік, і ви мене запросили до себе на свято. Я дуже цьому радий, обов'язково прийду. Я знаю, що ви дуже хороші хлопці, цілий рік ввели себе добре, приготували для мене багато віршів і пісень, тому хочу вам подарувати подарунки. Тільки от не знаю, кому що подарувати. Сподіваюся, що ви мені допоможете і надішлете свої побажання в листі. Чекаю від вас листи. До зустрічі, ваш Дід Мороз! »

    2. Основна частина.

    Вихователь: Хлопці, допоможемо Дід Морозу?

    Діти: Так

    Вихователь: Зараз подумайте, щоб вам хотілося отримати в подарунок. А щоб Дід Мороз не переплутав кому які подарунки, ми їх спочатку намалюємо, а потім підпишемо. Потім кожен з вас розповість про своє рісунке- подарунок. Але, спочатку ми з вами пограємо. Дід Мороз, крім листи надіслав в коробці ще мішок, який дуже схожий на його новорічний мішок з подарунками, тільки він розміром менше. Хлопці, діставайте по одній іграшці і розповідайте про неї. Отже, встаємо в коло, я починаю перша (показую приклад: дістаю з мішка «Сумку» і описую, складаю описовий розповідь).

    У цій грі беруть участь всі діти (іграшок в мішку за кількістю дітей в групі, щоб кожен зміг взяти участь).

    Вихователь: Добре! Тепер ми з вами будемо малювати свої подарунки, які хочемо отримати від Дід Мороза.

    Але спочатку ми свами проведемо пальчиковую гімнастику «Здрастуйте, пальчики!» :

    (Дитина робить рухи, що розтирають кожного пальця, на обох руках)

    Здрастуй, великий пальчик!

    Здрастуй, вказівний пальчик!

    Здрастуй, середній пальчик!

    Здрастуй, безіменний пальчик!

    Здрастуй, мізинчик!

    (Ритмічне розгинання і згинання пальців в кулаки)

    Здрастуйте, здрастуйте всі пальчики!

    Після пальчикової гімнастики діти малюють.

    3. Підсумок заняття.

    Діти разом з вихователем розглядають малюнки, потім розповідають кого намалювали, як хотіли б грати в ці іграшки. Потім все малюнки вкладаються в великий конверт, запечатують його і підписують. Просять помічника вихователя сходити на пошту і відправити лист (помічник вихователя йде з групи, імітуючи цим похід на пошту).