Конспект НСД з малювання в молодшій групі «Повітряні кулі»




Дата конвертації24.08.2017
Розмір4.88 Kb.
ТипПовітряні кулі. Сценарії свят, заняття

Наталія Гончарова
Конспект НСД з малювання в молодшій групі «Повітряні кулі»

Мета: домогтися емоційного відгуку творчого процесу.

Програмні завдання:

-Продовжуємо формувати навички поводження з фарбами;

-навчити зображати предмети округлої форми

одним рухом руки;

-Продовжуємо знайомити з основними кольорами (червоний, синій);

-розвивати дрібну моторику рук, координацію руху рук,

-Закрепляется вміння тримати кисть умочати її в фарбу всім ворсом;

-виховувати інтерес до образотворчої діяльності.

Демонстраційний матеріал:

-повітряні кулі, нитки двох кольорів (червоний, синій).

Роздатковий матеріал:

На кожну дитину 1 / 2альбомного листа, кість№5, гуаш червоного і синього кольору, баночка з водою, підставка для пензлика, серветка.

Форма організації дітей:

Діти сидять на стільцях, виконують руху стоячи, сидять за столами.

Хід заняття:

1 частина: Вихователь повідомляє дітям, що у нього є подарунок для них і просить відгадати загадку:

-його тримаю за поводок хоча він зовсім не щеня,

-а він зірвався з повідця і полетів за хмари.

-Що це (допомагає. Якщо діти не можуть відповісти, показує кульку).

Кулька не надутий. Діти розглядають його виділяють характерні ознаки.

Вихователь: «Якого кольору кульку?»

Вихователь: «Подивіться, як його можна пом'яти руками» (діти по черзі мнуть кульку руками, роблять висновок, що він м'який).

(Колір, розмір, тягнеться, мнеться, через нього нічого не видно). Вихователь пропонує надути кульку.

Дихальна гімнастика: «Надуваємо швидко кулька, він стає великою. (Діти роблять дихальну гімнастику - підносять руки до губ, дмуть). Вихователь надуває кульку, прив'язує ниточку такого ж кольору. Діти розглядають кульку, відзначають, які дивовижні перетворення відбулися з маленьким, худеньким кулькою (він став великим, прозорим).

Показ способів виконання роботи:

Я перша прив'яжу червоний кулька, до червоної ниточці.

дивіться як я буду це робити:

візьму кисть трохи вище залізного наконечника, змочити пензлик у воді,

зайву воду зніму про край баночки, тепер умочіть кисть в червону фарбу всім ворсом, зайву фарбу зніму про край баночки щоб вона не капнула на папір. Тепер намалюю гурток і зафарбований його.

Ось і прив'язала червоний кулька на червону ниточку. Тепер промиваю пензлик у воді і прив'яжу синій кулька до синьої ниточці.

Умочіть кисть в синію фарбу і намалюю синій гурток ось так, у мене закінчилася фарба ще наберу фарбу і зафарбований кульку.

Ось і прив'язала кульки до ниточках.

Промию пензлик у воді і покладу в підставку.

Перш ніж приступити до роботи, давайте по іграх з кулькою.

Физминутку: Діти стають в коло, беруться за руки.

Вихователь повільно, напевно вимовляє слова, відступаючи назад: - «роздувати мій куля!

-Раздувайся великий ... »

Всі зупиняються, тримаючись за руки і утворюючи велике коло. Вихователь продовжує: - «Залишайся такою і не лопається!» І уточнює: - «Дивіться який велику кулю ми надули!».

І все разом: «Ш-ш-ш-ш!» Не відпускаючи рук все збігаються в середину: «Сдулся наш куля!» - констатує вихователь.

- «Надуваємо ще раз!» Повторював слова гри.

Шарик любить, коли його підкидають вгору і ловлять, кулька хоче полежати, кулька вміє стрибати (діти виконують різноманітні рухи).

Вихователь: -Вам подобається грати з кулькою? Але у мене тільки одна кулька, а хлопців багато. Я хотіла принести багато кульок, але по дорозі вони розлетілися. У мене залишилися тільки ниточки (показує нитки двох різних кольорів-синій і червоний).

Давайте намалюємо багато кульок.

2часть спільна робота з дітьми:

А зараз ви самі прив'яжіть кульки до мотузочці, але спочатку давайте в повітрі намалюємо кола пальчиком.

А зараз візьміть в руки правильно пензлик, трохи вище залізного наконечника і змочіть пензлик в баночці з водою.

наберіть червону фарбу, зайву фарбу зніміть про край баночці.

І починайте малювати червоний кулька, потім як намалювали червоний кулька,

промивають пензлик і набирають синю фарбу і малюють синій кулька.

Вихователь під час роботи стежить за поставою дітей, потім як тримають кисть, набирають фарбу, надає допомогу.

Аналіз дитячих робіт:

-Ось скільки різнокольорових повітряних кульок у нас вийшло, тепер на всіх вистачить.

Ви хлопці добре сьогодні попрацювали. Кульки вийшли у всіх чудові, помилуйтеся малюнками.