Конспект НСД в різновікової дошкільній групі з розвитку мовлення на тему «Дикі тварини взимку».




Дата конвертації04.09.2018
Розмір7.49 Kb.
ТипТемочка

Оксана Федоровська
Конспект НСД в різновікової дошкільній групі з розвитку мовлення «Дикі тварини взимку»

Конспект НСД в різновікової дошкільній групі з розвитку мовлення на тему «Дикі тварини взимку».

Вихователь Федоровська Оксана Петрівна.

Мета заняття: поглибити і закріпити знання про диких тварин взимку.

Завдання: розширити вміння граматично правильного вживання прийменників в, під; закріпити в мові дітей назва диких тварин, їх дитинчат; розширювати словниковий запас; прищеплювати любов до природи, тваринам.

Устаткування: ялинкова іграшка крижинка, сюжетні картинки диких тварин, зимові пейзажі, плюшевий ведмедик, конверт із загадками.

Попередня робота: Розгляд ілюстрацій диких тварин і бесіда по ним.

Розповіді: Л. Н. Толстой «Ягнята і вовк», В. Біанкі «Купання ведмежат», А. К. Толстой «Лиса Патрикеевна», Е. Чарушин «Ведмедиця і ведмежата», Н. Сладков «Лисиця і заєць», Г . Снєгірьов «Ведмедик».

Казки: «Козлятки і вовк», «Три ведмеді» (обр. Л. Толстого, «Лисиця, заєць і півень», «Вовк і семеро козенят», «Лисиця і глечик» (Обробка К. Д. Ушинського, Ш. Перро «Червона шапочка».

Дидактичні ігри: «Коли це буває?», «Чий цей будиночок?», «Хто чим харчується?», «Хто загубився?», «Відгадай, хто це?».

хід заняття

Вихователь: Хлопці, давайте зберемося всі в кружок.

Зібралися всі діти в коло

Я твій друг! І ти - мій друг!

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

Вихователь: я вам посміхнулася і ви посміхніться один одному, щоб піднявся настрій у всіх.

- Подивіться хлопці, у мене в руках така цікава крижинка! Зараз я пущу по колу і кожен, хто візьме цю крижинку і буде називати слово про зиму (сніжинка, лід, сніг, замет, заметіль, хуртовина, мороз і т. Д.)

Вихователь: Ось скільки ви знаєте слів про зиму. А зараз я вам пропоную відправитися в зимовий ліс. Але туди потрапить тільки той, хто закриє очі. (звучить музика, виставляються зимові картини і зображення диких тварин)

- Ось ми і в лісі. Подивіться, як красиво і тихо в ньому.

- Хлопці, а який час року зараз? Як ви дізналися?

- А хто ж живе в цьому чудовому лісі? (лісові тварини)

- А як можна назвати цих тварин одним словом? (Дикі). А чому?

- Як ви думаєте, як виживають дикі тварини взимку в лісі?

- Хлопці, а як ви думаєте, чи всіх цих звірів можна зустріти в лісі? (немає). Чому? (деякі з диких тварин взимку сплять).

- Тихо! Хтось поруч тут знаходиться. Хто ж це може бути? Піду, подивлюся. (беру іграшку Мишка за стінкою)

- О, здрастуй Мишка! Як ти тут опинився? Хіба тобі не пора спати в барлозі?

Мишка: Доброго дня хлопці! Так, давно пора, але по дорозі в барліг, я побачив лист лежить на снігу. Підняв його, відкрив, а там, виявляється загадки лежать.

Але ось тільки досі відгадати не можу. Може, допоможете?

Вихователь: Допоможемо, хлопці? (Так)

Довгі вушка, швидкі лапки.

Сірий, але не мишка.

Хто це?

(зайчик)

Рудо-вогненний грудочку,

З хвостиком як парашут,

По деревах швидко скаче,

Був він там ...

Тепер вже тут.

Швидкий він як стрілочка.

Так адже це ...

(білочка)

руда шахрайка

Сховалася під ялинкою.

Зайця чекає хитрюга та.

Як звуть її ?.

(лисиця)

сердитий недоторка

Живе в глушині лісовій.

Голок дуже багато,

А нитки не однієї.

(їжак)

Клишоногий і великий,

Спить у барлозі він взимку.

Любить шишки, любить мед,

Ну-ка, хто ж назве?

(ведмідь)

Немов царську корону,

Носить він свої роги.

Їсть лишайник, мох зелений.

Любить снігові луки.

(олень)

Сірий, страшний і зубастий

Справив переполох.

Всі звірята розбіглися.

Налякав звірят тих ...

(вовк)

Вихователь: Молодці хлопці, відгадали все. Про яких звірів ми розгадували загадки? (про диких). Ну тепер ведмедик, ти можеш спокійно йти спати, ми допомогли розгадати всі загадки.

Мишка: Дякую вам велике! Я пішов, (позіхаючи) спати дуже хочу. До побачення хлопці!

Вихователь: До побачення Мишка!

- Ну а ми, щоб не замерзнути, зробимо з вами физминутку.

Ми долоньки виставляємо, (Діти виставляють руки вперед долонями вгору)

Ловити сніжинки починаємо! (Діти виконують хапальні рухи руками - «ловлять» сніжинки ». Якщо розминка виконується стоячи, то можна« ловити »сніжинки з легкими підстрибуваннями або потягування)

Раз, зловили, два, зловили! (діти «ловлять» сніжинки)

Чи не втомилися? Чи не втомилися!

Раз, зловили, два, зловили! (діти «ловлять» сніжинки)

І звичайно, не втомилися!

А сніжинок багато-багато! (діти виконують руками «хвилі», при цьому долоні «дивляться» вниз)

І ростуть всюди замети. (діти показують руками з розчепіреними пальцями «зростаючі замети»)

Сніг в долоні наберемо (діти показують, як вони набирають двома руками жменю снігу)

І ліпити сніжки почнемо! (починають «ліпити» сніжки)

Ліпимо, ліпимо, ліпимо кому (діти продовжують «ліпити» сніжки)

І кидаємо вгору потім! (уявний сніжок підкидається вгору)

Пограли без турботи,

А тепер поспішаємо до роботи! (всі повертаються до роботи)

- Молодці, а тепер з вами з'ясуємо хто, де живе. Я буду показувати вам тваринного, а ви будете говорити, де він живе. (Вовк - в лігві, лисиця - в норі, білка - в дуплі, заєць - під кущем, ведмідь - в барлозі)

- Ну ось які молодці. Ми з вами з'ясували, хто, де живе. А у звірів ще є і їх дитинчата. Зараз ми пограємо в гру «Дикі тварини та їх дитинчата». Я буду говорити віршик, а ви повинні закінчити пропозицію.

Якось раз лісовою стежкою

Звірі йшли на водопій.

За мамою лосеня топів маленький лосеня,

За мамою лисицею крався спритний лисеня,

За мамою їжачихою котився ежонок,

За мамою ведмедицею йшов ведмежа,

За мамою білкою скакали білочки,

За мамою зайчиха стрибали зайчата

Вовчиця вела за собою вовченят,

Всі мами і діти напитися хочуть.

- Які молодці хлопці і відгадали загадки і пограли, але пора нам повертатися назад. Давайте закриємо очі. (звучить музика, прибираються картини)

- Ну ось ми знову в саду. Де ми були сьогодні? Кого зустріли? Про що розмовляли? У що грали?

(Відзначити дітей, хто активно брав участі, не перебивав, і слухав)




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект НСД в різновікової дошкільній групі з розвитку мовлення на тему «Дикі тварини взимку».