• Прикріплені файли
  • Конспект НСД в підготовчій групі «Подорож в країну Чарівної паперу»




    Скачати 11.18 Kb.
    Дата конвертації07.12.2018
    Розмір11.18 Kb.
    ТипТемочка

    Любов Татаринова
    Конспект НСД в підготовчій групі «Подорож в країну Чарівної паперу»

    За освітньої галузі «Пізнавальний розвиток» з елементами експериментування

    Мета: розвиток пізнавальної активності та розширення уявлень дітей про папері.

    завдання:

    познайомити дітей зі способами листи до моменту створення паперу і виготовлення паперу в сучасному світі;

    закріпити знання про предметах з паперу, їх призначення і користь; сприяти освоєнню дітьми уявлень про властивості копіювального паперу в процесі дослідницької діяльності;

    збагатити уявлення дітей про властивості паперу, картону;

    формувати у дітей уміння самостійно робити висновки; активізувати в мові дітей слова, пов'язані з темою «Папір»;

    залучити дітей до колективного створення образу квітки, способом відбиток (смятие паперу, розвивати творчу уяву, дрібну моторику рук; виховувати дбайливе ставлення до предметів з паперу.

    Інтеграція освітніх областей:

    «Пізнавальний розвиток»

    «Мовний розвиток»

    «Художньо-естетичний розвиток».

    Попередня робота:

    • розглядання колекції зразків різновидів паперу

    • бесіда з дітьми, про те з чого робиться папір

    • проведення дослідів і експериментів з папером

    • виготовлення виробів з паперу.

    Обладнання: мультимедійний проектор, екран, стелажі для «музейних експонатів», різні різновиди коробок, предмети з паперу, вироби з паперу, обладнання для експериментів (ємності з водою, папір альбомна, картон, копіювальний папір, ватман, гуаш, вологі серветки).

    хід заняття

    Вихователь: Хлопці, я знаю, що ви любите загадувати загадки. Відгадайте і цю.

    «Вона буває документом,

    Серветкою, фантиком, конвертом

    Листом, шпалерами, квитком

    Альбомом, книгою і при цьому

    Вона буває і грошима.

    Що це? Здогадайтеся самі.

    Діти: Папір.

    Вихователь: Молодці, відгадали правильно. Подумайте, чи може людина обійтися без паперу? Якими паперовими предметами ми користуємося щодня?

    Відповіді дітей: Паперовими серветками витираємо рот після їжі. Читаємо книги, малюємо на папері, пишемо в зошитах, робимо аплікації, вироби ...

    Вихователь: Хлопці, а ви б хотіли дізнатися ще більше про папері? Тоді я пропоную вам відправитися в подорож на поїзді в країну Чарівної паперу (вихователь з дітьми під пісню «Паровозик» рухаються по залу).

    Ми з вами прибули на станцію «Історична».

    Що ж на цій станції ми зможемо дізнатися про папері? Хлопці, я хочу у вас запитати, хто-небудь з вас знає, на чому в давні часи люди писали, коли ще не було паперу?

    Зразкові відповіді дітей.

    Вихователь: Давайте підійдемо до екрану і подивимося.

    Перегляд слайдів.

    1. Одні народи писали на сирих глиняних плитах.

    2. Інші, на дощечках залитих воском, видавлюючи гострими паличками.

    3. Стародавні єгиптяни навчилися робити свій матеріал для письма з рослини папірус.

    4. Багато народів писали на шкірі тварин, очищеної від жиру і вовни.

    5. На Русі писали на березовій корі-бересті.

    6. Розумніше всіх виявилися китайці, вони раніше всіх винайшли папір.

    Вихователь: Хлопці, а нам пора вирушати далі (під музику діти рухаються по залу).

    А ця станція називається: «Музейна» тут знаходиться музей паперу, пропоную відвідати його.

    Вихователь: А ви знаєте як треба поводитися в музеї?

    Діти: Голосно не розмовляти, не заважати іншим, руками нічого не чіпати, не бігати.

    Вихователь: Це музей чарівної паперу, тут зібрані предмети, зроблені тільки з паперу. Підійдемо до першого стелажу. Що тут знаходиться?

    Діти: Коробка з-під цукерок, пакет з-під молока, коробка з-під взуття, коробка від зубної пасти, коробка від ліки ...

    Вихователь: Скажіть, а що спільного у всіх цих предметів?

    Діти: Всі вони зроблені з картону.

    Вихователь: Як ви думаєте, чому коробки роблять саме з картону?

    Діти: Картон товстий, міцний, добре зберігає речовини і предмети, які знаходяться всередині коробок.

    Вихователь: Який можна зробити висновок? Картон це різновид паперу, він товстий, міцний і він потрібен людям.

    Вихователь: Підійдемо до другого стелажу. Тут лежать книги, журнали, альбоми, газети, розмальовки. Скажіть, що спільного у цих всіх предметів? Яка від них користь людині?

    Діти: Всі вони зроблені з паперу. Книги, журнали, газети потрібні людині, щоб читати, а альбоми, розмальовки, щоб малювати.

    Вихователь: Хлопці, а чи немає на стелажі зайвого предмета?

    Діти: Диск.

    Вихователь: Як ви думаєте, чому працівники музею його поставили на цей стелаж, адже він зроблений з іншого матеріалу? Може щось об'єднує ці предмети?

    Зразкові відповіді дітей.

    Вихователь: Час йде, на зміну паперу приходять комп'ютерні технології зараз людям зручніше записувати інформацію на диски, флеш-карти.

    Вихователь: Подивіться, на цьому стелажі стоять вироби, аплікації. Що їх об'єднує?

    Діти: Вони зроблені всі з паперу.

    Вихователь: Скажіть, для чого роблять гарні вироби з паперу?

    Діти: Падалка можна подарувати, прикрасити кімнату.

    Вихователь: Наша подорож в країну Чарівної паперу триває (вихователь з дітьми під пісню «Паровозик» рухаються по залу).

    Вихователь: Ми прибули з вами на станцію «Почемучки», де знаходиться лабораторія, пропоную провести кілька експериментів з паперу. Назвіть правила поведінки в лабораторії?

    Діти: Не можна голосно розмовляти, заважати сусідові, обов'язково дотримуватися техніки безпеки з предметами.

    Вихователь: Я хочу познайомити вас з папером, вона називається - копіювальна. Хто-небудь з вас бачив цей папір раніше? Цікаво, чому ж її так назвали? Пропоную провести експеримент, і може тоді, ви дізнаєтеся, чому така назва? Для початку розглянемо папір. Що ви можете про неї розповісти?

    Діти: Папір тонкий, шарудить, вона різного кольору ...

    Вихователь: Зверніть увагу, що одна сторона паперу жирна на неї нанесена фарба, а інша сторона гладка, матова на ній немає фарби. Пропоную провести експеримент, покладіть жирної стороною на аркуш паперу, і проведіть олівцем лінію. Подивіться, що вийшло?

    Діти: Залишився слід.

    Вихователь: Тепер переверніть копіювальний папір і проведіть лінію, що ви бачите? Який можна зробити висновок?

    Діти: Папір залишає слід, якщо її покласти жирної стороною на аркуш паперу. Тому її називають копіювальної.

    Вихователь: А ми продовжуємо наші експерименти. У вас на столах лежать квіти, обстежуємо їх.

    Діти: Ці квіти зроблені з тонкого паперу, вони різного кольору.

    Вихователь: Ми з вами будемо опускати їх в воду і поспостерігаємо. Який висновок можна зробити?

    Діти: Латаття розкрилися, тому що папір намокає і стає важкою.

    Вихователь: Хлопці, а ви хотіли б дізнатися, як в сучасному світі виготовляють папір?

    Перегляд слайдів.

    1. Для виготовлення паперу необхідно сировину - це дерева.

    2. Їх спилюють, везуть на деревообробні комбінати.

    3. Там з дерев знімають кору, подрібнюють в крихту.

    4. Кілька годин варять, додають барвники, потім паперову масу відправляють на спеціальний верстат, де папір вирівнюють, розгладжують, сушать.

    5. А вже потім готову папір скачують в величезні рулони, розрізають і відправляють в магазини.

    Вихователь: Ви побачили, що виготовлення паперу дуже довгий і складний процес. Який висновок для себе ми зробимо?

    Відповіді дітей: Потрібно дбайливо поводитися з паперовими предметами, економно використовувати папір.

    Физкультминутка «Альбом»

    Я відкрию свій альбом (широко розводять руки)

    Скільки ж малюнків в ньому!

    Це зайка (діти стрибають)

    Це гном (діти сідають)

    Це мій гарний будинок (ставлять руки трикутником над головою)

    Ось в альбомі літак (руки в сторони)

    Відправляється в політ (кругові рухи руками «моторчик»)

    Я закрию свій альбом (плескають руками)

    Подивлюсь його потім.

    Вихователь: А наша подорож триває (вихователь з дітьми під пісню «Паровозик» рухаються по залу). Ми приїхали з вами на станцію «Квіткова». Пропоную зробити колективну роботу способом зім'ятого паперу (показ вихователя).

    Вихователь: Перед малюванням разомнём наші пальчики.

    Аркуш паперу ми стискаємо,

    І долоньки розминаємо.

    Ми намагаємося, катаємо,

    Дружно в кульку перетворюємо.

    Не дамо йому нудьгувати

    Будемо ми їм малювати.

    Вихователь: Вмочуємо паперові грудочки в розведену в жовтій палітрі фарбу і формуємо квітки кульбаби плямами на малюнку.

    Вихователь: Малювати квіти можна не тільки олівцями, пензликом, а й за допомогою зім'ятого паперу. Навіть зім'ята папір приносить користь.

    Вихователь: Ось і підійшло до кінця наше подорож в країну Чарівної паперу, нам пора повертатися в дитячий сад, але спочатку мені хотілося б дізнатися:

    - Вам сподобалося наше подорож?

    - Що цікавого і нового ви дізналися про папері?

    - Чи потрібно людині берегти папір і чому?

    Прикріплені файли:

    1-na-chem-pisali-lyudi-bez-bumagi_8n24g.pptx | 1452,83 КБ | Завантажено: 7


    Скачати 11.18 Kb.