• Хід заняття
  • Конспект НСД в підготовчій групі «Безпека на вулицях міста»




    Дата конвертації12.06.2019
    Розмір7.41 Kb.
    ТипТемочка

    ОЛЕНА МОРОЗОВА
    Конспект НСД в підготовчій групі «Безпека на вулицях міста»

    Освітня область: соціально-комунікативний розвиток

    Вид діяльності: безпосередньо-освітня діяльність

    Вікова група: підготовча група

    Мета: формування основ безпечної поведінки на вулиці.

    завдання:

    освітні:

    закріплювати і розширювати знання про правила дорожнього руху;

    вміти розрізняти дорожні знаки, їх призначення.

    Розвиваючі: розвивати зв'язне мовлення, розвивати увагу, пам'ять, кмітливість.

    Виховні: виховувати усвідомлене ставлення до дотримання правил дорожнього руху, виховувати вміння піклуватися про оточуючих, розвивати співчуття, чуйність, бажання прийти на допомогу тим, хто потрапив у біду.

    Обладнання: дорожні предмети: світлофор, знаки, обручі, м'ячі, сюжетні картинки з правил дорожнього руху.

    Попередня робота: виготовлення дорожніх знаків, розгляд ілюстрацій і читання художньої літератури С. Я Маршак «Дядя Стьопа міліціонер».Просмотр мультфільмів, дитячих відео- пісеньок: «Світлофор», «Веселі пісеньки», бесіди про правила дорожнього руху.

    Хід заняття:

    -Воспітатель: Сьогодні ми зібралися з вами на наше свято присвячений правилам дорожнього руху. Ось і перевіримо як ви запам'ятали ці правила.

    Звучить швидка музика і влітає Баба-Яга на мітлі.

    -Баба-Яга: - Ой, мої солоденькі, ой мої смачненькі, ой мої румяненькіе дітлахи. Ось вас то я посмажу і з'їм!

    -Воспітатель: Зачекайте, зачекайте! Що це таке? Ви хто?

    -Баба-Яга: Я ... Ах, забула випаде бабулечка- красотулечка Ягулечка! (Крутиться).

    -Воспітатель: Дуже приємно! А у нас тут свято. Ось ми всі і зібралися.

    -Баба-Яга: Ой, щось не зрозумію, де я?

    Вихователь: Ти в місті Липецьку, в дитячому саду.

    -Баба-Яга: Ось воно що! А я то відразу не розібралася. Значить я у вас в гостях?

    -Воспітатель: Та й ми тобі дуже раді, ось тільки їсти нас не треба

    .-Баба-Яга: А що за свято у вас такий?

    Вихователь: Свято про правила дорожнього руху.

    -Баба-Яга: А що це таке якісь правила? Навіщо вони потрібні?

    - Вихователь: Хлопці, навіщо нам правила дорожнього руху? (Щоб правильно переходити вулицю, щоб не сталося біди)

    -Баба-Яга: Ось, а я лечу собі на мітлі, дивлюся на дорогу, а там якісь смужки, так по всій дорозі. Від початку до кінця.

    Вихователь: Хто відповість, хлопці, що це за смужки на проїжджій частині? (Це пішохідний перехід або зебра, по якій пішоходи переходять дорогу.)

    -Баба-Яга: Цікаво, цікаво!

    Вихователь: Ми з вами живемо у величезному місті. Як він називається? (Липецьк) У ньому живе дуже багато людей, а по вулицях їздять багато машин. Для того, щоб люди і машини не заважали один одному, придумані спеціальні правила. Як ці правила називаються?

    Діти: Правила дорожнього руху.

    -Баба-Яга: Ах, ось воно що?

    - Вихователь: Так! А тепер прошу вийти до мене по 7 чоловік і побудується в дві команди, починаємо гру. А називається вона «Пройди не впустити».

    1. Естафета «Пройди не впустити».

    На голові у граючих мішечки з піском, діти йдуть по черзі з мішечком на голові, не гублячи його. Яка команда швидше пройде, без зауважень, та й виграла.

    -Баба-Яга: Ой, та це здорово!

    Вихователь: Хлопці, а щоб Баба-Яга запам'ятала як правильно переходити дорогу, я пропоную вам пригадати знаки дорожнього руху (показ ілюстрацій)

    Дитина читає вірш:

    Місто, в якому з тобою ми живемо,

    Можна по праву порівняти з букварем.

    Ось вона, азбука, над головою:

    Знаки розвішані над бруківкою.

    Азбукою вулиць, проспектів, доріг

    Місто дає нам весь час урок.

    Азбуку міста пам'ятай завжди,

    І чи не станеться з тобою біда!

    Я. Пішумов-

    - Вихователь: Скажіть, будь ласка, хлопці, а куди ми дивимося, коли переходимо дорогу?

    -Баба-Яга: Так, нікуди! Треба йти світ за очі і все!

    - Вихователь: Чи права Ягуся, хлопці (немає, тому що треба дивитися направо потім наліво, чи немає там машин, а ще й на світлофор.)

    - Вихователь: Молодці! Правильно! Наступна естафета

    2. Естафета «Знайди і принеси правильні кольору»

    Гравці біжать до обруча в ньому лежать маленькі м'ячики різного кольору. Гравці вибирають тільки ті кольори, які має світлофор. Кожен гравець має право взяти тільки по одному м'ячу.

    - Вихователь: Скажіть будь ласка, хлопці чому ви не взяли сині, рожеві м'ячики (Тому що синього і рожевого кольору немає у світлофора.) А навіщо нам потрібен світлофор (Щоб знати, коли можна переходити вулицю. Червоний колір дороги немає, жовтий приготуйся, а зелений-шлях відкритий значить можна переходити дорогу.)

    -Баба-Яга: Як добре придумали то, у мене в тридесятому царстві такого немає.

    -Воспітатель: Покажіть на малюнку, де проїжджа частина, а де тротуар. (діти показують).

    Вихователь: Для чого призначена проїжджа частина?

    Діти: Для руху транспорту.

    Вихователь: А для чого потрібен тротуар?

    Діти: Для руху пішоходів.

    3 .Естафета «перевезено по дорозі фрукти і овочі».Ігрокі на іграшкових вантажних машинах повинні проїхати до обруча в якому лежать овочі та фрукти перевезти їх і пересипати в інший обруч. Перемагає та команда, яка перевезе більше фруктів і овочів.

    -Воспітатель: Часто буває, що на вулицях є перетину, що це за перетину?

    Діти: Це перехрестя.

    Показ (рис. 1)

    Вихователь: Хлопці, а хто такі «пішоходи»? Кого називають «водієм»? Кого називають «пасажиром» (рис. 3-4) Відповіді дітей.

    4. Естафета «Водій і пасажир".Іграющіе в двох командах беруть обручі і оббігають навколо кеглів, вдаючись назад «садять пасажира» в обруч і біжать з ним далі, оббігають кеглю і повертаються назад. Наступний гравець робить точно так же і так вся команда.

    -Баба-Яга: Які ж тут у вас чудеса. Ось я розповім усім в своєму тридесятому царстві. Зовсім забула про чарівну квітку, я ж за ним літала.

    -Воспітатель: А навіщо він тобі?

    - Баба-Яга: З нього зроблю зілля, щоб богатирям силушку богатирську не втрачати. Я адже їм допомогти хочу. Вони у нас богатирі славні. Ось літала, літала, та й задивилася на ваше місто зі всякими шляхами, так світлофорами ось і забула про те, що обіцяла. Полетіла я назад Дякую за гостинність! До побачення (Летить на мітлі)

    Діти: До побачення!

    -Воспітатель: Ось і підійшов наш свято до кінця. Всі ви показали відмінні знання. Будьте обережні і уважні на дорогах! До побачення!