• Хід заняття
  • Конспект НСД по формуванню елементарних математичних уявлень у підготовчій групі «Помічники Буратіно»




    Дата конвертації14.08.2018
    Розмір6.32 Kb.
    ТипТемочка

    Анна Опаріна
    Конспект НСД по ФЕМП в підготовчій групі «Помічники Буратіно. Арифметичні задачі на додавання і віднімання »

    Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дебесскій дитячий садок №1»

    Конспект безпосередньо освітньої діяльності по формуванню елементарних математичних уявлень у підготовчій групі на тему «Помічники Буратіно»

    Виконала Опаріна Анна Станіславівна

    Вихователь МБДОУ «Дебесскій дитячий садок №1»

    Дебеси, 2018 рік.

    Тема: «Помічники Буратіно»

    Мета: Продовжувати вчити складати арифметичні задачі на додавання і віднімання.

    завдання:

    Навчальні: 1. Удосконалювати навички рахунку у дітей в межах 10, прямий і зворотний рахунок.

    2. Удосконалювати уявлення дітей про геометричній фігурі квадрат і вміння замальовувати його в зошитах в клітинку

    3. Закріплювати знання дітей право, ліво, верх, низ.

    4. Вчити орієнтуватися в просторі.

    5. Вчити вважати двійками (2,4,6,8,10)

    Розвиваючі: 1. Розвивати логічне мислення, уяву, пам'ять, вміння самостійно вирішувати поставлену задачу.

    Виховують: 1. Виховувати уважність, акуратність, посидючість.

    Роздатковий матеріал: Лист від Буратіно, картки зі стрілками, м'яч, роздатковий матеріал -яблокі, зошити в клітку, кольорові олівці, розмальовки на кожну дитину.

    Хід заняття:

    -Хлопці, сьогодні нам прийшов лист! Від кого прийшло, ми зараз дізнаємося.

    -Пісьмо: Доброго дня, хлопці! Пише вам пустотливий мальчішка- Буратіно!. Я дуже люблю грати, бігати, стрибати і скакати, а от вчитися я зовсім не люблю. Мені моя подруга Мальвіна задала стільки завдань, що мені одному не впоратися. Адже я нічому ще не навчився. Хлопці, я сподіваюся тільки на вас. Я знаю, ви дуже розумні і допитливі. Допоможіть, будь ласка! Я вам висилаю картки зі стрілками для того, щоб ви рухалися в потрібному напрямку для виконання завдань. Якщо ви зробите все завдання, вас чекає сюрприз! Удачі вам! Буратіно.

    -Ну що, хлопці, допоможемо?

    (відповіді дітей)

    -Звичайно, допоможемо!

    -Дістаємо з конверта картки зі стрілками. Давайте подивимося стрілочку під номером 1, куди вона показує, туди й підемо.

    -Ідем прямо! Ось ми і дійшли до першого завдання. (читаємо завдання)

    -Тут написано: Ігрова вправа «Струмочок»

    -Ну що ж, треба виконати завдання!

    (Діти будуються в колону, передають м'яч над головою і одночасно називають числа по порядку від 1 і т. Д. І назад. Гра повторюється два-три рази для закріплення рахунку до 10 і назад)

    -Молодци, хлопці! Впоралися із завданням! Перше завдання виконали!

    Бери другу картку зі стрілочкою і йдемо по стрілочки, тільки йдемо прямо по стрілці, якщо ви звернете, то ви не потрапите туди, куди треба.

    -Ну ось ми і прийшли. Читаємо завдання. Ігрова вправа «Струмочок»

    -Хлопці, давайте виконувати друге завдання. Встаємо парами, кожна пара береться за руки, встає один за одним. Потрібно назвати отримане число, вважаючи двійками, наприклад перша пара-це два, друга пара це чотири, третя пара це шість і т. Д. Піднімаємо руки вгору, перша пара проходить через весь струмочок і встає в кінець. Далі знову починаємо вважати двійками, і т. Д. А в кінці гри наш темп може прискоритися, так що потрібно бути дуже уважними.

    -Молодци, впоралися із завданням, йдемо далі!

    -Дивіться на картку під номером три і йдемо по стрілочки.

    -Давайте прочитаємо завдання. Завдання: гра «Склади завдання»

    -Тут, хлопці, нам потрібно з вами сісти за столи так красиво, як сидять за партами справжні учні. І не забувайте, що ніжки у нас стоять, ручки лежать, лікті у краю, а спина пряма!

    -Подивіться, хлопці у нас з вами є яблучка, давайте за допомогою цих яблук будемо складати завдання і вирішувати їх разом!

    (Хлопці складають завдання на додавання і віднімання за допомогою яблук, яблука кріпляться на магнітну дошку)

    -Молодци, хлопці!

    -Хлопці, тут ще якась загадка є, відгадає?

    (відповіді дітей)

    Загадка: Чотири є у нас кута,

    чотири сторони

    Всі сторони рівні у нас

    І всі кути рівні

    Що це? (квадрат)

    -Правильно, квадрат.

    -А квадрат- це якась фігура?

    (відповіді дітей)

    -Правільно- це геометрична фігура. Перед вами зошити в клітку, давайте зараз ми з вами спробуємо намалювати квадрати.

    -Але перш ніж почати малювати, нам з вами потрібно розім'яти пальчики.

    -Хлопці, візьміть в руки олівець, притисніть його між долонями і повторюйте за мною.

    -Карандаш в руках ката,

    Між пальчиків верчу

    Неодмінно кожен пальчик,

    Бути слухняним навчу!

    - Подивіться, як це робиться, покажу вам на дошці. Від точки вправо потрібно провести лінію, що дорівнює двом клітинам, потім знову пряму лінію вниз, що дорівнює двом клітинам, потім вліво ще одну таку лінію і вгору до вихідної точки. У вас повинен вийде квадрат, у якого всі сторони рівні двом клітинам.

    -Хлопці, пам'ятайте, що у квадрата всі сторони рівні!

    (діти виконують завдання, кому не зрозуміло, ведеться індивідуальна робота)

    -Молодци, хлопці! Добре ми з вами сьогодні допомогли Буратіно! Вам здалися важкі завдання поставила Мальвіна Буратіно?

    (відповіді дітей)

    -А що вам сподобалося найбільше?

    (відповіді дітей)

    -Добре, молодці! Ось вам і сюрприз від Буратіно.

    (розмальовки із зображенням Буратіно і Мальвіни)




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД по формуванню елементарних математичних уявлень у підготовчій групі «Помічники Буратіно»