Конспект НСД по ФЕМП для дітей другої молодшої групи «Три ведмеді»




Дата конвертації06.05.2017
Розмір6.63 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Наталя Сорокіна
Конспект НСД по ФЕМП для дітей другої молодшої групи «Три ведмеді»

Шановні колеги! Пропоную Вам конспект НСД по формуванню елементарних математичних уявлень в другій молодшій групі на тему "Три ведмеді".

Мета: Формування елементарних математичних уявлень в ігровій формі, відповідно до вікових особливостей дітей.

завдання:

1. Формувати вміння порівнювати при порівнянні предметів один предмет з іншим по заданому ознакою величини (довжині, ширині, висоті, величиною в цілому, користуючись прийомами накладення і додатку;

2. Розвивати вміння розрізняти контрастні предмети за розміром, використовуючи при цьому слова «великий», «маленький», «високий», «низький», «вище», «нижче»; визначати кількість предметів (один, багато); розуміти питання «Скільки?», при відповіді користуватися словами «багато», «один», «жодного»;

3. Удосконалювати вміння розрізняти і називати коло і квадрат; обстежити форму цих фігур, використовуючи зір і дотик.

4. Виховувати дружні стосунки, почуття взаємодопомоги, наполегливість в досягненні результату.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально - дослідницька.

Інтеграція освітніх областей: пізнавальний розвиток, соціально - комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток, художньо - естетичний розвиток.

Матеріали та обладнання: фланелеграф, будиночок, три фігурки ведмедя різного розміру, три чашки різного розміру, три стільці, три ліжка різної висоти; геометричні фігури за розміром отворів, міст (дощечки з вирізаними фігурами); ялинка висока і низька; картки із зображенням ведмедів різного розміру за кількістю дітей.

методи:

- словесні;

- ігрові;

- наочні;

- практичні.

організаційний момент

- Привіт, діти! Мене звати Маша. Я гуляла по лісі, збирала гриби і заблукала. Страшно мені одній в лісі, хочу до бабусі, хочу до дідуся. Допоможіть мені, будь ласка, знайти дорогу додому.

Сюрпризний момент «Сліди»

- Подивіться, сліди! Які, хлопці, це сліди? (Великі і маленькі).

Може бути, ці сліди допоможуть мені знайти дорогу додому! (Один за одним йдемо по слідах, підходимо до фланелеграфу).

- Що це? Куди ж нас сліди привели?

(Показую картинки на фланелеграфе відповідно до слів).

Який ліс густий

Пахне хвоєю і смолою

Старий ліс дрімучий

Дуб стоїть могутній.

Біля лісу на узліссі

Троє їх живе в хатинці

Там три стільці і три гуртки

Три ліжка, три подушки.

Вгадайте без підказки

Хто герої цієї казки? (Три медведі)

Хід освітньої діяльності:

Щоб до будиночка пройти, треба річку перейти.

1 Дидактична гра «відремонтують місток»

- Перейти річку можна по містку, тільки спочатку потрібно його полагодити. Давайте підберемо латочку для кожного отвори (діти підбирають геометричні фігури).

- У будинку живе ведмежа родина: Папа - ведмідь, Мама - ведмедиця і їх Синок - ведмежа.

- Хлопці, хто з них найбільший? (тато - ведмідь, Михайло Потапович)

- Вірно тато - ведмідь. А хто поменше? (мама - ведмедиця, Настасья Іванівна)

- А хто найменший? (Мишко)

- У будинку у ведмедів стоїть великий стіл. На столі стоять чашки. Та ось біда, чашки переплуталися. І ведмеді не знають, де, чия чашка. Давайте їм допоможемо!

2. Дидактична гра «Підбери чашечку»

Подивіться, хто великий, а хто маленький? Давайте оберемо їм чашечки.

(Кожній дитині роздаю картки із зображенням ведмедів. Дитина кладе відповідну чашку відповідно до розміру ведмедя).

- Молодці, допомогли ведмедикам знайти свої чашки.

Физминутку «Ведмежата»

Ведмежата в частіше жили, головою своєї крутили

(нахили голови вліво вправо)

Ось так, ось так головою своєї крутили.

Ведмежата мед шукали, дружно дерево качали

(нахили в сторони з піднятими вгору руками)

Ось так, ось так дружно дерево качали.

А потім вони ходили і з річки воду пили

(ходьба на місці, присідають)

Ось так, ось так і з річки воду пили.

А потім вони танцювали, вище лапи піднімали

(роблять «ковирялочку» ногами, руками «ліхтарики»)

Ось так, ось так вище лапи піднімали.

- Маленький ведмедик любить грати, ховатися за ялинками. За якийсь ялинкою сховався Мишко? (За високою)

- Може Мишко сховатися за низькою ялинкою? (Не може).

- Через низьку ялинкою Мишко НЕ сховається.

3. Дидактична гра «Сховай ведмедика»

Дидактична задача: вміти знаходити предмети потрібної величини, шляхом порівняння, використовуючи прийом додатки, накладення.

- А як дізнатися, яка ялиночка висока? (Накласти, докласти)

(Викликаю 3 -4 дітей пограти)

Мишка шалунишка

З дітками грає,

Сховається за деревце -

Сяде, відпочиває.

- Мишка шалунишка розкидав грибочки, допоможіть навести порядок. Зберіть великі грибочки у велику коробку, а маленькі в маленьку.

4. Дидактична гра «Збери грибочки»

5. Ігровий момент.

За рівної доріжці, (йдуть один за одним)

Крокують наші ніжки,

Раз-два, раз-два!

За камінцях, по камінцях,

Через калюжу - стриб (стрибають)

Через ямку - скок.

Бух! Впали! (присідають)

Куди ж ми потрапили? (повертаються, дивляться по сторонам, дивуються).

Йшли, йшли, на галявину прийшли.

Ось і мій будинок, спасибі, хлопці, що допомогли мені вийти з лісу!

рефлексія:

- Які ви хлопці, молодці! Ви мені допомогли, тому, що ви дружні. Дружно допомагали ведмедям, так, що ведмеді стали добрі, весело пограли з Мишко.

- Хлопці, за якою ялинкою ховався Мишко? (За високою)

- Папа - ведмідь, який? (Великий), а ведмежа? (Маленький)

- Яке добру справу ви зробили? (Допомогли тобі вибратися з лісу)

- Якщо вам сподобалося грати, підійміть долоньки і помахайте нашим друзям! (піднімають руки, махають долоньками)