• Хід заняття. (Діти входять в групу і сідають навколо дошки.) 1 частина.
  • 2. Знайомство з водними ресурсами Землі.
  • Коли повяла все квіти, Ми прилетіли з висоти, Ми як срібні бджілки, Сіли на колючому ялинці. Ми полетіли на поля, І стала білою вся земля.
  • 3. Знайомство з грунтом.
  • 2 частина. Образотворча діяльність.
  • 3. Частина. Рефлексія.
  • У кожного з нас тільки одна планета. Обрати іншу ми собі не можемо. Зробимо навколишній світ прекрасніше своїми руками не тільки на папері, а й у житті!
  • Конспект НСД по ФЦКМ в середній групі «Планета Земля - ​​наш спільний дім»




    Дата конвертації15.05.2017
    Розмір8.28 Kb.
    ТипДень Землі. Сценарії, розваги. 22 квітня

    Ольга Азімова
    Конспект НСД по ФЦКМ в середній групі «Планета Земля - ​​наш спільний дім»

    Конспект НСД по ФЦКМ в середній групі «Планета Земля - ​​наш спільний дім».

    Тема:

    «Планета Земля - ​​наш спільний дім».

    мета:

    1. Формувати позитивний досвід взаємодії дитини з навколишнім

    світом.

    Закріплювати вміння і навички в практичній екологічно

    орієнтованої діяльності.

    2. Розвивати емоційно чутливу сферу особистості як одного

    компонентів екологічної культури.

    Розвивати уміння і навички, отримані під час роботи з папером.

    3. Виховувати активні морально - екологічні позиції особистості

    по відношенню до оточуючих.

    устаткування:

    кошеня - іграшка, глобус, фігури довільної форми (склавши які виходить коло, 2 скляні баночки, сніжинки, скляний посуд, предмети неживої природи, презентація, бинт, лійка, папір.

    Хід заняття.

    (Діти входять в групу і сідають навколо дошки.)

    1 частина.

    Будова земної поверхні.

    1. Розгляд глобуса

    - До нас в гості прийшов кошеня.

    - Кошеня, ти чим зайнятий?

    - Як, ти граєш в футбол з глобусом?

    - Звичайно не можна.

    -Він призначений зовсім для іншого.

    - Сідай до нашим діткам, і ти дізнаєшся для чого.

    - Сьогодні ми поговоримо про будинок, в якому ми живемо - планеті Земля.

    - Де ви живете? (Будинок, вулиця, місто)

    - Місто Сураж знаходиться в Росії,

    Росія - це наша країна,

    а країни знаходяться на планеті Земля.

    Це глобус - зменшена модель Землі.

    - На що схожа наша планета?

    - То який же вона форми?

    - Виберіть з цих фігур коло і прикріпіть його на дошці.

    2. Знайомство з водними ресурсами Землі.

    а) бесіда з питань

    - Якого кольору наша Земля?

    -Це колір річок, озер, морів і океанів.

    - Якого кольору найбільше?

    - Так, синього кольору найбільше, тому нашу планету Земля ще

    називають блакитною планетою.

    - Знайдіть фігуру синього кольору і прикріпіть її на наш коло.

    - Синій колір, став у нас якийсь - то брудний.

    - Що ж сталося?

    - Зрозуміти це, нам допоможе досвід.

    б) досвід 1. (зі снігом)

    - Вчора ми з Артемом набрали сніг і поставили його на батарею.

    - Як ви думаєте, що з ним сталося?

    - Чому?

    - Сьогодні вранці ми з Льошею теж набрали сніг, але він ще не встиг розтанути.

    - Подивіться, який сніг?

    - Яка вода?

    - Значить, сніг здається нам чистим.

    Але насправді в воді ми бачимо частинки бруду.

    - Звідки ж взялася бруд?

    - Про це нам розповість наша гостя.

    Її ви побачите, якщо відгадаєте загадку.

    Коли повяла все квіти,

    Ми прилетіли з висоти,

    Ми як срібні бджілки,

    Сіли на колючому ялинці.

    Ми полетіли на поля,

    І стала білою вся земля.

    (Сніжинки)

    - Подивіться, скільки сніжинок у вас за спиною.

    - Це ті сніжинки, які ви вирізали зі своїми батьками.

    Візьміть кожен по одній сніжинки.

    в) фізкультурна хвилинка «Сніжинки»

    - Тримайте акуратно, щоб вона від вас не полетіла.

    - Як ви думаєте, звідки прилетіли сніжинки?

    - Як падає сніг?

    г) презентація «Подорож крапельки води»

    - Сніг це добре чи погано?

    Слайд 1.

    - Опади можуть бути шкідливими - кислотними та радіоактивними,

    якщо вони вбирають брудний дим з труб фабрик і заводів.

    Слайд 2.

    - І ось наша сніжинка впала на землю.

    Слайд 3.

    - Стало на вулиці трохи - трохи по-тепліше.

    Сніжинка стала ... танути, потім вдарив мороз і вийшов ... ожеледь.

    - Що таке ожеледь?

    Слайд 4.

    - Щоб люди не падали доріжки посипають ... піском.

    Але іноді їх посипають добривами, хімічними речовинами.

    Слайд 5.

    - Навесні сніг ... розтане і перетвориться ... воду.

    Слайд 6.

    - Шкідливі речовини потраплять в землю, і загине багато дерев.

    - Для самих людей це може бути серйозною небезпекою.

    Слайд 7.

    - Тому доріжки потрібно посипати тільки піском, землею,

    приготовленої заздалегідь - восени.

    д) дихальна гімнастика «сдуй сніжинку».

    слайд 8

    - перетворилася наша сніжинка навесні в ... крапельку води

    і потрапила в землю

    або розтанула на річці.

    слайд 9

    - У річці крапелька води зустріла сумну рибку.

    Рибка сумувала від того, що всюди в воді плавають плями,

    переливаються всіма кольорами веселки.

    слайд 10

    -Виявляється, по мосту їздять потяги і машини, залишаючи жирні плями.

    Ця різнобарвна рідина стікає в річку.

    слайд 11

    -Мало хто з мешканців річки зумів уникнути зустрічі

    з отруйними плямами і загинув.

    Навіть жаба давно не живе біля цієї річки.

    слайд 12

    - Людина опустив в річку труби і з них тече брудна вода.

    слайд 13

    -Що можна робити, щоб річка не була брудною?

    Знаки заборони.

    3. Знайомство з грунтом.

    а) бесіда з питань

    -Який ще колір ми бачимо на глобусі?

    -Знайдіть фігуру зеленого кольору і прикріпіть її на наш коло.

    -Це колір всього того що росте на нашій планеті Земля.

    -З чого складається будь-яка рослина, наприклад, квітка?

    -Де знаходяться корені?

    -Для чого вони потрібні рослині?

    -Подивимося, як влаштована грунт.

    б) досвід 2 (з предметами неживої природи)

    (Діти переходять до столів)

    - розгляд схеми досвіду

    - проведення досвіду

    У прозору посуд

    спочатку кладемо камінці,

    потім глину,

    пісок,

    родючий шар землі - чорнозем.

    (Діти повертаються на стільчики).

    в) ігор. упр. «Допоможіть кошеняті»

    -Чуєш, хлопці, хто - то нявкає?

    Це кошеня.

    -Що з ним сталося?

    Бачите, кров на лапці.

    -Напевно, він, коли допомагав нам, поранив лапку.

    Зробимо йому перев'язку, щоб зупинити кров.

    -З іншими кольорами, які є на глобусі

    ми познайомимося в наступний раз.

    г) практична робота

    -Дивіться, діти, кошеня привів нас до квітки.

    Як ви думаєте, чому?

    -Чому треба поливати землю?

    -Як дізнатися, що пора поливати квітку?

    -Чим рослини забирають воду з грунту?

    -Куди потрібно лити воду?

    -Чому не можна під корінь?

    -Як правильно направити струмінь?

    -Ось ми і полили квітка.

    Він буде рости і скоро зацвіте.

    2 частина.

    Образотворча діяльність.

    -Подивіться скільки квітучих рослин у нас в групі.

    Як виглядає наша кімната?

    -Ви хочете, щоб наша Земля була такою ж красивою?

    -Тоді прикрасимо її квітами, а квіти зробимо самі.

    3. Частина.

    Рефлексія.

    Здрастуй, планета!

    Здрастуй, Земля!

    Відтепер ми діти твої і друзі!

    Відтепер ми разом велика сім'я-

    Квіти і дерева, птахи і я!

    -За що планета може нам сказати спасибі?

    -Про що може попросити нас планета?

    -Все ми живемо на планеті Земля.

    У кожного з нас тільки одна планета.

    Обрати іншу ми собі не можемо.

    Зробимо навколишній світ прекрасніше своїми руками

    не тільки на папері, а й у житті!

    Прикріплені файли:

    kapelka_1cdi4.pptx | 4494,5 КБ | Завантажено: 77