• Хід заняття.
  • Конспект НСД «Планета Земля»




    Дата конвертації04.05.2017
    Розмір6.75 Kb.
    ТипДень Землі. Сценарії, розваги. 22 квітня

    Олена Антоненко
    Конспект НСД «Планета Земля»

    Конспект НСД по темі: «Планета Земля».

    пізнавальний розвиток

    вік дітей: 4-5років

    склала:

    Вихователь 1 кв. кат.

    Антоненко Є. А.

    Мета: Формування у дітей почуття дбайливого, відповідального ставлення до природи, що не поновлюваному, життєво важливого ресурсу.

    завдання:

    • закріплювати уявлення дітей про моральну цінність природи

    • розвивати пізнавальний інтерес, творчі здібності

    • виховувати дбайливе ставлення до природи.

    Устаткування: імпровізовані город, галявина, ставок, стаканчики і вата для експериментування, аудіозапис: «Голоси птахів», шум води, пісня «Дякую тобі, Земля моя.»

    Хід заняття.

    -Воспітатель:

    - Сьогодні, в цей весняний день ми відзначаємо День народження Землі нашого спільного дому. Космонавти вітають нас з Днем народження Землі і відправляють нам посилку з космічного корабля.

    -Давайте подивимося, що ж нам прислали космонавти

    -Хто мені підкаже, що це? (глобус) Так, це глобус - модель нашої планети.

    -Як називається наша планета? (Земля)

    -Її так назвали тому, що тільки на ній є почва- земля, на якій ростуть рослини, живуть тварини, комахи і ми з вами - люди.

    - А що ж ще є на нашій планеті? (відповіді дітей)

    -Тільки на Землі є життя і все те різноманіття природи, яке ми бачимо: небо, сонце, місяць, зірки, хмари, повітря, гори, річки, моря, трава, дерева, риби, птахи, звірі, і, звичайно ж, люди , тобто ми з вами.

    вихователь:

    -Я пропоную вам відправиться в невелику подорож, щоб переглянути готова Земля до свята.

    -Щоб вирушити в дорогу потрібно згадати правила поведінки в природі. А для цього давайте

    пограємо.

    Гра «Якщо я прийду в лісок»

    Якщо я прийду в лісок

    І зірву ромашку? (немає)

    Якщо з'їм цукерочку

    І викину папірець? (немає)

    Якщо хлібця шматок

    На пеньку залишу? (та)

    Якщо гілку підв'яжу,

    Кілочок підставлю? (та)

    Якщо розведу багаття,

    А гасити Не буду? (немає)

    Якщо сильно Насмітили

    І прибрати забуду. (немає)

    Якщо сміття приберу,

    Банку закапати? (та)

    Я люблю свою природу,

    Я їй допомагаю! (та)

    Вихователь: - Вирушаємо в похід, розвідати чи все в порядку на нашій землі.

    • (Аудіозапис «Голоси птахів, імпровізований ліс, розкидане сміття)

    Вихователь: - Ну ось ми і прийшли в ліс. Чи готовий ліс до свята?

    Діти: немає, багато сміття.

    Вихователь: - Пропоную допомогти лісі приготуватися до свята?

    Гра: «Збери сміття»

    (грі беруть участь три команди: 1-збирає шишки в кошик, 2-листя в букет, 3-сміття в відро)

    Вихователь: - В лісі тепер порядок, можна йти далі. А сміття нам стати в нагоді.

    Вихователь: -Хлопці, тут хтось є.

    Діти: (це Буратіно)

    Вихователь: -І правда, що ж він робить? (Буратіно тримає гроші)

    -Я здається. здогадалася, Буратіно хоче посадити гроші. Чи це можливо?

    Діти відповідають і пояснюють відповіді.

    Вихователь: - А що можна посадити в землю?

    Діти пропонують відповіді.

    Вихователь: - Давайте навчимо Буратіно садити овочі?

    Робота в імпровізованому городі.

    -А зараз подивимося, що сталося з нашими насінням. Насіння, які ми просто поклали - вони прокинулися? (немає) А які лежали у воді? (та) (Значить вони прокинулися, набрякли; їх пора садити в землю)

    Вихователь: - А зараз приступимо до посіву насіння. Як ви будете їх садити? Чому слід брати обережно? (тому що вони живі)

    - Так, насіннячко слід брати обережно і класти по одному в свій рядок, на відстані один від одного. Після закінчення посадки насіння, питаю:

    - Що потрібно зробити тепер? (Присипати землею і полити).

    Дощик, дощик, пущі,

    Овочів погуще,

    Дощик, дощик, посильніше,

    Город ти наш полів.

    Вихователь: - Все готово можна вирушати далі. Запрошуючи Буратіно з собою.

    Аудіозапис: шум води. (Підходять до імпровізованого озера.)

    Вихователь: - Куди - ж ми прийшли?

    Діти: -До озера, в якому сидить черепаха.

    Вихователь: -Хто живе у воді?

    Діти відповідають.

    Вихователь: -Хлопці, чи добре живеться в такому озері?

    Діти: Ні, тому, що воно брудне.

    Вихователь: - А ми можемо, як то допомогти?

    Діти: Так, очистити воду.

    Досвід «Очистимо воду« (Кожна дитина пропускає в забруднену воду через простий фільтр (воронка з ватою) Звертається увага дітей, як змінилася вода. Потім всі діти повертаються до ставка і віддають чисту воду Черепаху.

    Физкультминутка.

    До річці швидко ми спустилися,

    Нахилилися і вмилися.

    Один два три чотири.

    Ось як славно освіжили!

    А тепер попливли дружно,

    Робити так руками потрібно:

    Разом - раз, це - брас;

    Однією, інший - це кроль.

    Всі як один, пливемо як дельфін.

    Вихователь: - Ну, ось ми і озеро очистили.

    -А значить, допомогли підготуватися Землі до дня народження.

    (на магнітній дошці з'являється радісне зображення землі)

    Вихователь: - А в день народження прийнято дарувати подарунки.

    -Хочете приготувати їх самі? Ось і знадобився нам сміття, зібране в лісі. Ми зробимо з нього метеликів.

    Гадаю Земля дуже зрадіє такому подарунку.

    Звучить аудіозапис «Спасибі, тобі Земля моя». Діти готують подарунки. складаючи листи паперу прийомом «Гармошка» і перев'язують їх стрічками. Прикріплюють їх магнітами на дошку до зображення землі.

    Вихователь: - Ну, ось до свята все готово, з чим вас і вітаю

    З Днем Землі всіх вітаю!

    Щастя, радості бажаю!

    Нехай вас чекає у всьому удача,

    Тільки так і не інакше!