• Хід заняття.
  • Конспект НСД для дітей середнього дошкільного віку за сюжетом російської народної казки «Ріпка»




    Дата конвертації06.01.2020
    Розмір4.4 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Циганова
    Конспект НСД для дітей середнього дошкільного віку за сюжетом російської народної казки «Ріпка»

    Мета: залучати у російській народній культурі.

    завдання:

    освітні

    • Розрізняти в ігровій формі багато і один предметів, їх форму, величину;

    • Закріплювати знання про основні кольорах;

    • Дізнаватися через загадку у вигляді схематичного зображення образи предметів і називати їх;

    • Дізнаватися і називати геометричні форми: коло, квадрат, трикутник;

    Розвиваючі

    • Розвивати фразову мову при відповідях на питання;

    • Погоджувати числівники з іменниками в роді, числі і відмінку;

    • Робити найпростіші висновки, логічні з казкою;

    виховні

    Викликати у дітей радість спілкування з казкою;

    • Вміти вести себе в колективі однолітків, чути один одного.

    Матеріал до заняття: фланелеграф або магнітна дошка, коло жовтого кольору, квадрат і трикутник, площинні зображення ріпки, дідусі, бабусі, онуки, Жучки, кішки, мишки, набір геометричних фігур (жовтий круг і шість квадратів, зменшуються за розміром і різних за кольором у вихователя і у кожної дитини, ріпка на підносі, частування.

    Хід заняття.

    Вихователь. Хлопці, сьогодні до нас в гості прийшла казка. А головна героїня цієї казки жовта і кругла. Як ви думаєте, що це? (Ріпка)

    Згадайте, в якій казці йдеться про ріпку? Казка так і називається «Ріпка».

    Посадив дід ріпку... А скільки ріпок посадив дід? (дід посадив одну ріпку) Виросла ріпка велика-превелика (діти показують рухом рук розмір ріпки) А далі? Став дід ріпку із землі тягти. Тягне, потягне, витягти не може. Так, один дід не зміг витягнути ріпку із землі. А кого ж він покликав собі на допомогу? (спочатку бабку, потім внучку, потім Жучку і кішку) У міру того, як діти називають персонажів казки, вихователь викладає їх зображення на фланелеграф (магнітну дошку). Перераховують героїв. Скільки всього героїв?

    Діти, подивіться, у вас на столі лежать геометричні фігури. Які? (одне коло і багато квадратів) Покладіть перед собою коло, це буде ріпка (діти дістають з коробочки коло і кладуть на стіл). Знайдіть великий квадрат і покладіть на стіл праворуч від ріпки - це буде дід. Якого він кольору? (синього) А тепер знайдіть квадрат трохи менше. Якого він кольору? (червоного) Це буде баба. І так далі аналогічно. Подивіться, ми послідовно розклали квадрати від найбільшого до найменшого. Ось що уас вийшло (показ зразка на дошці).

    А тепер давайте трохи пограємо. Виходьте на середину групи, будуйте рівне коло.

    Гурток як ріпка,

    Ляскаємо руками,

    Ми тупотимо ногами.

    Качаємо головою,

    Качаємо головою.

    Ми руки піднімаємо,

    Ми руки опускаємо

    І бігаємо кругом.

    Хлопці, як ви думаєте де жили дід і його помічники? (в будиночку) А ось і будиночок. Жили два брати. Трикутник з квадратом. Старший - квадратний - добродушний, приємний. Молодший - трикутний - вічно незадоволений. Діти, у вас на столі лежать геометричні фігури. Покажіть квадрат. Якого він кольору? А тепер покажіть трикутник. Якого він кольору? Давайте побудуємо будиночок. На схемі намальований квадрат і трикутник. Яку фігуру ми візьмемо? Першим варто квадрат, і ми спочатку візьмемо квадрат. А потім яку фігуру? Стрілочка показує, що після квадрата треба взяти трикутник. Давайте поставимо одну фігуру на іншу. Що вийшло? (будиночок) Молодці! У вас вийшли гарні будиночки. Ви любите грати в хованки? Дідусь, бабуся, внучка теж люблять. Вони хочуть з вами трохи пограти. Закрийте очі і порахуйте до трьох, а потім вгадайте, хто сховався в будиночку.

    В кінці заняття дітям пропонується підвести підсумки. А потім підноситься Сюрпризний момент - частування від героїв казки.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД для дітей середнього дошкільного віку за сюжетом російської народної казки «Ріпка»