• Хід заняття
  • Конспект музичного заняття «Подорож в країну« Музична іграль »




    Дата конвертації13.01.2019
    Розмір8.48 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    СВІТЛАНА Фелдманіс
    Конспект музичного заняття «Подорож в країну« Музична іграль »

    Тема: Подорож в країну музично - дидактичних ігор

    «Музичну іграль»

    Мета: Використовувати музично - дидактичні посібники та ігри в різних видах музичної діяльності.

    завдання:

    1. Ознайомити дітей з деякими початковими звуковисотними і ритмічними поняттями при співі.

    2. У процесі слухання музики знайомити дітей з інструментальними і вокальними творами різного характеру, і долучати до вміння впізнавати, і розрізняти музичні інструменти.

    3. Сприяти розвитку у дітей музично - рухових навичок.

    4. Допомагати розвитку музично -Сенсорний здібностей і знайомити дітей з окремими елементами музичної грамоти.

    Попередня робота:

    Ознайомити дітей з музично - дидактичними іграми в процесі співу, слухання, музично - ритмічних рухів, гри на музичних інструментах.

    Устаткування: Фортепіано, акордеон, магнітні дошки, магнітофон, диск.

    Демонстраційний матеріал: Плакати - музичні інструменти, нотний стан.

    Роздатковий матеріал: Картки настроїв (хмаринка і сонечко, для музично-дидактичної гри: «Музичні інструменти» - картки музичних інструментів, для музично-дидактичної гри: «Склади пісеньку» схеми пісеньок, трикутники, кружечки, пробки, магнітики, для музично-дидактичної гри: «Допоможіть Буратіно дерев'яні кубики або картонні, ключик, скринька, іграшка Буратіно для гри:« Яблучка настрою »картинки з яблучками, дерево, для персонажів: головні убори ноток, корона для королеви Музики.

    Хід заняття:

    У музичному залі вимкнене світло, варто вішалка, на ній висять головні убори нот і корона королеви Музики.

    Музичний керівник зустрічає дітей і проводить з ними музичне вправу.

    Музичне вправу: «Привітайтеся зі мною».

    Музичний керівник (співає): Як я рада бачити Вас, в цей музична година.

    Діти (співають): Як ми раді бачити Вас, в цей музична година.

    Музичний керівник: У нас сьогодні дуже непроста заняття, ми з вами вирушимо в Чарівну країну музично-дидактичних ігор «іграль». А ви хочете потрапити туди?

    Діти: Так.

    Музичний керівник: покружляти-покружляти, Ви все в ноти перетворитеся, а я перетворюся на королеву музики. (Діти одягають нотки, а королева музики корону)

    Музичний керівник: Подивіться, хлопці! На пеньку лежить чарівна скринька. Цікаво, що в ній? (Музичний керівник і діти відкривають скриньку і бачать в ній чарівну паличку.)

    Музичний керівник: Може хто-небудь знає, що це за паличка?

    Діти: Це диригентська паличка.

    Музичний керівник: Правильно ви відгадали - це диригентська паличка, яка вкаже нам шлях. (Музичний керівник вказує паличкою на дорогу до ігор.) А веселіше нам буде йти з музикою. Я зіграю вам три музичних твори, а ви будете відгадувати - це марш пісня чи танець. (Діти слухають, а потім вибирають мелодію, під яку вони відправляться в країну музично - дидактичних ігор).

    Королева музики знайомить дітей з майбутніми завданнями в іграх, потім розподіляє дітей по іграх (на кожну гру по три дитини, вони самостійно розбирають роздатковий матеріал гри. У цей час звучить музична вставка з балету П. І. Чайковського «Лускунчик», коли музика вимикається, діти підходять до королеви Музики і починають грати.

    Музично - дидактична гра: «Сонечко і хмарка».

    Дана гра допомагає не тільки дізнаватися різнохарактерні твори, а й збільшити словниковий запас знань прикметників.

    Ігровий матеріал: Картки на кількість граючих: яскраве сонечко, сонечко прикрите хмаркою, хмаринка з дощем.

    Запис на диску: ( «Рондо-марш» Д. Кабалевського; «Ходить місяць над лугами» С. Прокоф'єва, «Зима» Крутицького.)

    Мета: Розвивати вміння дітей, вловлювати настрій звучала музики.

    Методика проведення: Музичний керівник по черзі включає твори і просить дітей показати картки, які передають характер музики. Можна також попросити дитину описати музику своїми словами при цьому можна підказати йому нові невідомі прикметники, які допоможуть збільшити словниковий запас.

    Музично-дидактична гра: «Допоможіть Буратіно»

    Ця музично-дидактична гра для дітей в першу чергу вчить дитину чути мелодію, добре розвиває слух.

    Ігровий матеріал: Буратіно (іграшка) або вирізаний з картону; драбинка з кубиків або зроблена з картону, скринька всередині якого захований ключик.

    Мета: Розрізняти висоту звуків і направляти рух мелодії вгору-вниз.

    Методика проведення: Після ознайомлення з пісенькою - попевку «Драбинка» дітям пропонується дізнатися куди йде Буратіно (вгору по драбині чи вниз, а потім показати картку з відповідним зображенням. При повторному виконанні дітям пропонується показати рукою, в якому напрямку рухається Буратіно - вгору або вниз , а потім проспівати. Відзначаючи кожен звук, діти співають і поступово піднімають праву руку (зігнуту в лікті перед грудьми) вгору, потім поступово опускають її вниз.

    Музично-дидактична гра: «Склади пісеньку»

    Дана гра розвиває у дітей почуття ритму і закріплення тривалості.

    Мета: Розвивати уявлення про ритм.

    Ігровий матеріал: Схеми пісеньок, окремі кружечки, трикутники, пробки.

    Методика проведення: Спочатку діти викладають дві схеми пісеньок, використовуючи при цьому трикутники і кружечки. Коли бачать трикутник - грають два рази пробками (тихе звучання, коли великий гурток грають один раз пробкою (дзвінко).Після цього музичний керівник програє на фортепіано дві пісеньки «Як під горою під горою» і «Картопля моя», діти відгадують яка пісенька прозвучала .

    Музично-дидактична гра: «Музичні інструменти».

    Гра вчить дітей розрізняти звучання одного інструмента від іншого, допомагає їм дізнатися, як звучать інструменти в ідеалі.

    Мета: Розвиток тембрового сприйняття, вдосконалення знань про музичні інструменти.

    Ігровий матеріал: Картки музичних інструментів, плакат музичних інструментів, диск зі звучанням музичних інструментів.

    Методика проведення: Спочатку гри звернути увагу дітей, що вони правильно зібрали картки клавішних і струнних інструментів і правильно знайшли на плакаті. Пояснити, що вони зараз почують, як грають музиканти, кожен з них грає тільки на одному інструменті. Чи включається запис звучання музичного інструменту і діти відгадують.

    Музичний керівник: На цьому наша гра добігає кінця, хлопці зверніть увагу на яблуньку, на ній висять «яблучка настрою», виберете яблучко відповідне вашому настрою. (Діти вибирають яблучка). Наше з вами подорож закінчується, чарівна диригентська паличка перетворює нотки в ребяток, а королеву музики в музичного керівника. (Діти кладуть нотки, а королева Музики корону, гасне світло). До нових зустрічей чарівна країна: «іграль».