• Хід заняття
  • Конспект: «Квітучий сад»




    Дата конвертації01.12.2018
    Розмір8.06 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Курепова
    Конспект заняття «Квітучий сад»

    Мета: знайомство дітей з рослинами найближчого оточення.

    завдання:

    1. Уточнити уявлення дітей про весняні квітучих рослинах.

    2. Продовжити формувати знання про те, що рослини живі істоти, вони ростуть і змінюються.

    3. Формувати у дітей гуманне ставлення до рослин.

    4. Допомогти дітям помічати красу навколишнього світу.

    5. Виховувати захоплення, ніжність до прекрасного живій істоті.

    6. Формувати вміння малювати картопляним штампом тюльпани і квіти яблуні (ритмічно наносити відбитки).

    Хід заняття:

    1. Ось і пройшла холодна сніжна зима. Прийшла весна-красна - тепло принесла. Сонечко землю пригріло, здалася ніжна травичка, зазеленіли на деревах листочки, птиці співають веселі пісеньки, розпустилися перші квіти.

    «Яскраво сонце світить

    В повітрі тепло

    І куди не поглянеш,

    Все кругом світло.

    За лузі рясніють

    яскраві квіти

    золотому облиті

    Темні листи. »

    І. З. Суриков

    А ще про весну знає вірш Єва.

    «Веселіше і світліше

    Засяяло сонце,

    Ось веселий місяць травень

    До нас глянув у віконце! »

    Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож по території дитячого саду і подивимося як Весна прикрасила наші галявини, клумби, ділянки.

    Поїдемо на поїзді. (Пісня)

    2. Перша станція «Весела галявина». Подивіться яка ніжна зелена травичка росте на галявині.

    - А що ж це за квіти, схожі на маленьких жовтих курчат? (кульбаби)

    Давайте розглянемо кульбаба ближче.

    - Травка зелена, а кульбаба? (жовтий)

    - Поторкайте квітка кульбаби, погладьте по ньому долонею. Який він? (пухнастий, м'який)

    Конспект занятия «Цветущий сад»

    - Подивіться, кульбаба росте на довгій ніжці - стеблинці. Повторіть. (На довгому стеблі). Якого він кольору? (Зелений).

    А Даша знає вірш про кульбабу.

    «Впустити сонце промінчик золотий.

    Виріс кульбаба -

    Перший, молодий.

    У нього чудовий

    Золотистий колір.

    Він великого сонця

    Маленький портрет. »

    - Хлопці, кульбаби живі, вони радіють сонечку, повертають до нього свої голівки.

    - Покажіть, як квіточки тягнуться до сонечка і радіють.

    Гра: Давайте ми з вами будемо маленькими квіточками (діти присіли). Сонечко пригріло і квіточки потягнулися до нього, стали рости (діти встають і піднімають ручки до сонечка). Квіточок дуже добре і радісно на зеленій галявині (діти посміхаються і кружляють).

    - Хлопці, подивіться, а ось ці квіточки хтось зірвав. Які вони сумні, мляві. А їм так хочеться радіти сонечку, рости на своєму стеблинці. Бідні, бідні квіточки!

    - А ось ми з вами ніколи квіточки не ображається, правда?

    «Погуляем, погуляємо там і тут, там і тут!

    Ми квіточки не зривати, нехай ростуть, нехай ростуть! »

    "Дівчата й хлопчики!

    Чи не рвіть кульбаби!

    Серед будинків, серед машин -

    Веселий луговий

    Схопити в долоньку не поспішай -

    Квітка як ти живий. »

    А зараз, ми сідаємо в наш поїзд і вирушаємо далі.

    3.

    а) Подивіться, в яке чудове місце ми приїхали. Тут ростуть красиві яблуні в красивих біло-рожевих кольорах. Давайте привітаємося з яблонькой.

    - «Здрастуй, яблунька! Яка ти святкове, красива!

    Як приємно пахнуть твої квіточки! Ти нас не бійся, ми не будемо обривати твої квіточки! Подарує тобі вірш Назар. »

    «По доріжці я піду

    Чудо-яблуньку знайду!

    Подивися, яка

    Яблунька велика!

    Я до гілочки дістану,

    А квіточки рвати не стану. »

    - А чому ми не станемо рвати квіточки? (Тому, що це краса, бо, що на місці цих квіточок виростуть яблучка).

    б) А ось це красиве дерево з білосніжними кистями кольорів - черемха. Вдихніть носиком повітря. Відчуваєте, який чудовий аромат йде від квітів, які вони запашні?

    «Черемуха запашна

    З весною розцвіла.

    І гілки золотісвие,

    Що кучері завила ».

    А Маша теж хоче подарувати вірш цьому прекрасному дереву.

    «Черемуха, черемха, ти чого стоїш білого?

    Для свята весняного, для травня розцвіла ».

    в) А ось це дерево немов наряд в білосніжне мереживне плаття. Як багато квіточок! Навіть листочків не видно. Що це за дерево? (Вишня).

    - Здрастуй, Вишенька! Як ти вбралася! Яка ти красива!

    «Як молоком облиті, стоять сади вишневі,

    Тихохонько шумлять ... »

    - Чому кажуть, «як молоком облиті?»

    «Про що вони шумлять?» (Напевно кажуть: «Нам весело, добре - весна прийшла, і ми - ошатні ...»)

    - А на що схоже вишневе дерево? (На хмара, на сніг, білі метелики сіли).

    - Я знаю хлопчика, він дуже маленький; побачив квіти на вишеньці і каже: «Сніжок, сніжок!»

    - А чому він подумав, що це сніжок? (Квіточки білі, їх багато)

    - Хочете, я про цього хлопчика вірші розповім?

    «Прилетіла ластівка, принесла тепло.

    Чому ж вишеньку снігом замело?

    Хлопчик до снігу тягнеться, не дістати рукою,

    Хлопчик дивується: «Що за сніг такий?»

    Сонечко палає, а сніжок не тане! »

    - Давайте повторимо разом останню сходинку.

    - Хлопці, вишенька жива, і вона дуже боїться, що її скривдять, обірвуть її красиві квіти. Чи можна рвати квіти з вишеньки? Чому? (красиво; ягоди)

    - Давайте їй скажемо: «Не бійся, вишенька. Ми жодної квітки не торкнемося, жодної гілочок не зламаємо! »

    Сідаємо в поїзд і вирушаємо далі.

    4. Наступна станція «Ошатна клумба».

    Подивіться, які гарні квіти виросли на наших клумбах. Це нарциси і тюльпани. Які вони яскраві і ошатні!

    - Якого кольору ці квіти? (червоні, білі, жовті). Квіти всі різні, з різними ароматами, але всі вони дуже прикрашають наш дитячий сад.

    - Чи будемо ми рвати квіти з клумби? Чому? (вони приносять радість і самі радіють сонечку).

    - Давайте згадаємо вірш:

    вихователь:

    «Якщо я зірву квітку,

    Якщо ти зірвеш квітку,

    Якщо все: і ми і ви

    Якщо все зірвуть квіти,

    Чи не залишиться квітів

    І не буде краси ».

    діти:

    «Ми квіточки рвати не будемо,

    Нехай ростуть на радість людям ».

    - Ось і закінчилася наша подорож по квітучому саду. Сьогодні ми побачили багато прекрасних квітучих рослин, згадали, що рослини живі і їх не можна рвати, а можна тільки ними милуватися.

    А я вас зараз запрошую на станцію «Художня». Там ми намалюємо красиві квіти і прикрасимо малюнками нашу групу.