• Хід заняття
  • Конспект інтегрованого заняття в середній групі з математики на тему: «Подорож у казку».




    Дата конвертації21.05.2018
    Розмір5.82 Kb.
    ТипТемочка

    Соколова Світлана
    Конспект інтегрованого заняття з математики в середній групі «Подорож у казку»

    Конспект інтегрованого заняття

    в середній групі з математики на тему:

    «Подорож у казку».

    Виконала: вихователь

    Соколова Світлана Вадимівна

    Мета: Показати дітям спосіб порівняння предметів по ширині і довжині, назвати геометричні фігури, рахувати в межах 5.

    Завдання: Закріплювати вміння працювати з ножицями. Розвивати увагу, вміння мислити, міркувати. Виховувати інтерес до математики, підтримувати позитивне емоційне ставлення дітей від зустрічі з улюбленими героями казок.

    Інтеграція: Пізнання. Художнє слово. Комунікація. Художня творчість.

    Попередня робота: Читання казки «Маша і ведмідь», виготовлення галявинки.

    Хід заняття:

    (Діти грають).

    Вихователь: Тихіше хлопці! Вам, чи не здається, що хтось плаче? Хто у нас плаче? (в кутку лялька).

    Знаходять ляльку.

    Вихователь: Ой, лялька Машенька. Як ви думаєте, звідки Машенька?

    Діти: З казки

    Вихователь: Цікаво, що це за казка? (Відповіді дітей). З казки «Маша і Ведмідь»? Що трапилося з Машенькою? Куди вирушила Машенька? (Маша пішла в ліс)

    Вихователь: Маші все було цікаво в лісі, і вона все далі йшла від подружок в ліс. Йшла Маша, йшла, заблукала.

    Вихователь: Пропоную скласти картину лісу, де вона заблукала.

    (Діти сідають за столи, на яких підноси з геометричними фігурами)

    - В руки ножиці візьмемо,

    І по лінії підемо,

    А тепер дивись, мій друг,

    Вийшов у нас коло.

    (Вирізують діти)

    Коло, як сонце чисте,

    Доброго променисте.

    Люблять сонце все навколо,

    Це наш хороший друг.

    - Беремо простий квадрат спочатку

    І трикутник робимо -

    Тепер працювати будемо з ним

    (Діти вирізають трикутники)

    Наші трикутники в ялинки склалися

    Ліс дрімучий виріс -

    Хто в ньому заблукала?

    Вихователь: Подивіться, хлопці, яка гарна картина у нас вийшла. Яке сонце?

    Діти: Кругле, жовте.

    Вихователь: Які їли?

    Діти: Зелені.

    Вихователь: З яких фігур вони складаються?

    Діти: З трикутників.

    Вихователь: Машенька тут заблукала. Допоможете їй знайти дорогу додому? Ось стежка, підемо всі разом по ній.

    Вихователь: Ой, що це?

    Діти: Річка.

    Вихователь: Як же нам перейти на той берег? (відповіді дітей).

    Вихователь: Правильно, через річку потрібно прокласти мости. (Діти прокладають через річку мости жовтого, червоного, синього кольору відповідно до ширини річки). Перевіримо, чи зможемо ми по містках перейти через річку, чи правильно ви їх проклали. Перевіримо, якого кольору місток лежить посередині річки? Який місток найкоротший, а який найдовший? Який найширший, а який найвужчий? (Відповіді дітей). Молодці!

    Вихователь: Із завданням ви впоралися. (Йдуть далі).

    Вихователь: Прийшли на галявину. Що ви тут бачите?

    Діти: Гриби.

    Вихователь: Скільки їх всього? Які вони? Яких грибів більше, великих або маленьких? А будь менше? (Відповіді дітей).

    Вихователь: А що ще бачите?

    Діти: Ялинку.

    Вихователь: Хто внизу?

    Діти: Зайці.

    Вихователь: Нагорі?

    Діти: Білочка.

    Вихователь: А де живе білочка?

    Діти: В дуплі.

    Вихователь: А які це тварини?

    Діти: Дикі.

    Вихователь: Шишки ялинові. Скільки їх? Де?

    Діти: Зліва, справа, посередині.

    Вихователь: А під ялинкою хто сховався?

    Діти: Лиса.

    Вихователь: Хто харчується насінням шишок? (відповіді дітей) Молодці!

    Вихователь: Машенька йшла, йшла і потрапила до ведмедя в хатинку. Сподобалася хатинка Марійці, і вона стала жити у ведмедя. Грубку топила, кашу варила, будинок прибирала і вранці зарядку робила.

    Збирайтеся-ка хлопці, на веселу зарядку.

    - Міші треба допомагати,

    Міші треба відпочивати.

    Я навшпиньки ходжу

    Я його не розбуджу.

    - Тук - тук - тук - тук!

    Мої п'ятки йдуть!

    Мене до Мишенька ведуть.

    - Заводні ми машини,

    Наші ніжки, як пружини,

    Багато разів ми присідали

    І дещо не втомилися.

    (З'являється Ведмідь-іграшка).

    Ведмідь: Де тут Машенька? Я її не відпущу! Я її не ображав!

    Вихователь: але вона сумує за дідуся і бабусі. Відпусти її Мишка, а ми її проводимо.

    Ведмідь: Ну ладно, але з однією умовою, хатинка у мене стара стала, ось я, Вас, прошу зробити будиночок мені!

    (Діти сідають за столи і викладають з паличок хатинку).

    Ведмідь: Ой, які будиночки красиві, нові. Можу і в цьому жити і в тому. Ну спасибі, з моїм умовою впоралися, а я вас за це пригощаю і Машеньку відпускаю.

    Вихователь: Хлопці, згадаємо, що робили бабуся і дідусь, коли Машенька повернулася додому?

    (Стали бабуся і дідусь Машеньку обіймати, цілувати, розумницею називати). Повернулася Маша додому, цілісінька і неушкоджена.

    (Частування з короба).




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект інтегрованого заняття в середній групі з математики на тему: «Подорож у казку».