Конспект інтегрованого освітньої діяльності для дітей від 2 до 3 років




Дата конвертації26.11.2018
Розмір7.55 Kb.
ТипТемочка

Світлана Плякін
Конспект інтегрованого освітньої діяльності для дітей від 2 до 3 років з елементами аплікації «Дерево в снігу»

МКДОУ Нововоронезької дитячий садок № 13

конспект інтегрованого

освітньої діяльності

для дітей від 2 до 3 років

з елементами аплікації

«Дерево в снігу»

підготувала:

Вихователь: Плякін Світлана

Олександрівна

Нововороніж 2018

цілі:

Формувати уявлення про білий колір, розвивати дрібну моторику пальців рук, мова, виховувати у дітей любов і дбайливе ставлення до природи.

завдання:

-Вчити дітей створювати зимовий пейзаж з використанням нетрадиційної техніки аплікації (за допомогою вати.)

-Закріпити знання дітей про сезонні зміни в природі, збагачувати уявлення дітей про пори року зима.

-Упражнять в акуратному наклеюванні.

матеріали:

Настільна театральна ширма, іграшка заєць, зображення дерев в різні пори року, зображення дерева на аркуші паперу на кожну дитину, клей, вата, серветки,

Попередня робота:

1) Спостереження за змінами в природі з вікна.

2) Бесіда по картинках «Зима» (наочно-дидактичний посібник

В. В. Гербова «Розвиток мови в дитячому садку для дітей від 2 до 3 років).

3) Розгляд альбому «Дерева».

4) Спостереження за деревами на прогулянці.

Словникова робота: вата, замет, снігові шапки, гілки, стовбур.

хід заняття

1. Організаційний момент.

Вихователь (стоїть біля вікна в групі):

Хлоп'ята, підійдіть до мене, подивіться у вікно. Що ви там бачите? (Відповіді дітей).

Так, на вулиці стало холодно, сонечко не гріє, на небі хмаринки темні, дме вітер, випав сніг. Щоб не замерзнути, ми все з вами надягаємо теплі куртки, шапки, чобітки.

Вихователь загадує загадку:

Сніг пухнастий стелиться,

Вулиця білого,

І мете метелиця.

До нас прийшла ... (Зима)

Яке на вулиці настав час року? (Зима) Правильно, настала зима.

А що відбувається взимку з деревами? (Відповіді дітей)

Правильно, до приходу зими дерева «оголюються», скидають листя, готуються до зимової сплячки.

Подивіться, у мене є в руках картинки із зображенням дерев. Вихователь показує спочатку зображення дерев влітку, а потім - пізно восени і взимку.

2. Основна частина.

вихователь:

Хлопці, послухайте вірш «Перший сніг» і робіть разом зі мною (читає вірш і показує руху, діти повторюють)

Перший сніг. Один два три.

Шапку, рукавиці бери.

Швидше одягайся,

На прогулянку збирайся.

А на вулиці мороз.

Щипає щоки, щипає ніс!

Ми морозу не боїмося,

Ми на санках з гірки мчимо!

Розігралася дітвора.

Снігу першому - ура!

З приходом зими випадає перший сніг. Він падає на землю з снігового хмари, а на землі від цього з'являються пухнасті замети. (Просить кількох дітей повторити слова: сніжне хмара, замет)

Вихователь: - Ой, хлопці, чуєте? Хтось плаче (показує зайчика в білій шубці)

- Здрастуй, зайчик! - Що трапилося, чому ти плачеш?

Зайчик: - Як же мені не плакати. Сіру шубку ми, зайчики, давно поміняли на білу, а в нашому лісі так і не випав сніжок. Зовсім немає спокою нам від рудої шахрайки лисиці, заганяла вона нас бідненьких. Ось і я побіг шукати зимушку - зиму. Загубилася вона де - то в дорозі, нам не до веселощів!

Вихователь: - Знаєш, Зайчик, мені здається, наші хлопці зможуть тобі допомогти. Ми тобі зробимо снігову картину.

Зайчик: - Ось, здорово! Значить і в наш ліс прийде зима - зима!

Вихователь: - Ну, що хлопці, допоможемо Зайчику? (Так) Ми покажемо перший сніг, що випав на дерева, а Зайчика посадимо на стільчик, нехай дивиться, як ви працюєте. Але спочатку пограємо.

Проводиться пальчикова гімнастика.

- Хлопці, яким кольором у нас буде сніжок? (Білим).

- Чому білим? (Тому що сніг білого кольору).

Демонстрація зразка.

- А сніжок ми покажемо так: подивіться, я беру грудку вати і відщипую маленький шматочок - ось так, і злегка опускаю його в клей, приклеюю його на гілочку. А тепер робіть разом зі мною. Спочатку ми що робимо? Беремо шматок вати і відщипуємо від нього маленький шматочок. А потім? Злегка занурюємо в клей і приклеюємо на своїй картинці.

Діти під тиху музику виконують роботу.

Конспект интегрированной образовательной деятельности для детей от 2 до 3 лет с элементами аппликации «Дерево в снегу»

А тепер я подивлюся, як клеїть Данило. Молодець, правильно робиш.

Вихователь стежить за тим, як діти рівномірно приклеюють «сніг» на картинку. Під час самостійної діяльності дітей вихователь примовляє:

Білий сніг, пухнастий

У повітрі кружляє

І на землю тихо

Падає, лягає.

Після виконання роботи, поки діти витирають руки серветками, вихователь організовує виставку робіт на столі і показує іграшці зайцю дитячі роботи.

Вихователь: - Подивися, Зайка, які картини у нас вийшли, тобі подобається? Ми з хлопцями дуже старалися.

Зайчик: - Спасибі, хлопці! Мені дуже подобаються ваші картини! Ось тепер зрадіють мої друзі - зайчик. Нас тепер не помітить шахрайка - лисиця. На білому снігу наші білі шубки не будуть бачити.

Вихователь: - У нас вийшов чудовий снігопад. Зайчик давай тепер пограємо.

Гра «Зайчик білий сидить».

Діти сидять на стільчиках. Вихователь каже, що всі вони зайчики і пропонує їм усім побігти на галявину. Діти виходять на середину групи, стають близько вихователя і присідають навпочіпки. Вихователь вимовляє текст:

Зайчик білий сидить. Діти ворушать кистями

І вухами ворушить. рук, піднявши їх до голови,

Ось так, ось так імітуючи заячі вуха.

Він вухами ворушить.

Зайчику холодно сидіти, Грюкають в долоні.

Треба лапочки погріти

Хлоп, хлоп, хлоп, хлоп,

Треба лапочки погріти.

Зайчику холодно стояти, підстрибує на обох

Треба зайчику поскакати. ногах на місці.

Скок-скок, скок-скок,

Треба зайчику поскакати.

Мишка зайчика злякав,

Зайка стриб і поскакав.

Вихователь показує іграшку ведмедика - і діти тікають на свої місця.

- Молодці! Ми сьогодні з Вами поговорили про зиму, добре пограли, допомогли Зайчику, а зараз попрощаємося з ним!

Зайчик: Дякую вам, хлопці! За це від мене отримуйте частування.

Зайчик пригощає дітей мармеладом і «йде».