Конспект ігрового заняття «Подорож по математичним стежками». для дітей 5-6 років




Дата конвертації30.01.2019
Розмір8.85 Kb.
ТипТемочка

Корнєєва Анна
Конспект ігрового заняття «Подорож по математичним стежками» для дітей 5-6 років

Опис матеріалу: пропоную вам конспект ігрового заняття для дітей старшої групи (5-6 років) по темі: «Подорож по математичним стежками». Це відкрите заняття для батьків за перше півріччя.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація».

Тема ігрового заняття: Кількість і рахунок.

Цілі заняття:

- закріпити рахунок в межах десяти (прямий, зворотний);

- сформувати досвід самостійного подолання труднощів під керівництвом педагога на основі рефлексивного методу, досвід самоконтролю.

завдання:

Навчальні:

- тренувати вміння рахувати в межах десяти в прямому і зворотному порядку, вміння складати числовий ряд;

- закріплювати знання про геометричні фігури;

- вправляти у вирішенні логічних завдань і завдань на кмітливість;

- формувати у дітей інтерес до математики, почуття впевненості в своїх знаннях.

- тренувати розумові операції - аналіз, порівняння, узагальнення, абстрагування.

Розвиваючі:

- розвивати увагу, пам'ять, мовлення, фантазію, уяву, логічне мислення, творчі здібності, ініціативність;

- розвивати дрібну моторику рук.

виховують:

- виховувати позитивну мотивацію до навчання, інтересу до математики;

- виховувати доброзичливого ставлення один до одного.

Демонстраційний матеріал - таблички з назвою привалів; картина із зображенням восьми метеликів і дев'яти квіточок, іграшка Старичка - лісовичка, картки з числами для гри «Числа заблукали», зображення цифр з 1 до 10 на аркушах паперу розміром А4 для фізкультхвилинки, складальне полотно, геометричні фігури, магнітна дошка, піднос, червоні і зелені яблука з картону, плакат з малюнком яблуні.

Роздатковий матеріал - картки-цифри з 1 до 10; набори геометричних площинних фігур, альбомні листи за кількістю дітей.

Методи і прийоми: пояснення, вказівка, пояснення, питання, показ, ігровий прийом, заохочення, педагогічна оцінка

Зміст заняття:

. Вступна частина:

Організаційний момент.

а) вітання дітей;

б) перевірка за списком;

в) пояснення теми і завдань заняття.

. Основна частина.

- Ви любите подорожувати? Сьогодні у нас буде незвичайна подорож по математичним стежками. З нами піде Дідок - лесовичок, він все стежки в математичному лісі знає. Нам багато доведеться сьогодні пройти і багато задачок вирішити шляхом. Отже, вирушаємо в казкову подорож. А ось і перший привал. А називається він «Важкі завдання».

- На привалі посидимо, і завдання все вирішимо.

- Скільки пальців на одній руці?

- Що буває раніше ранок або вечір?

- Скільки рано вранці очей

- Відкривається у нас?

- Ти так я, так ми з тобою.

Скільки нас?

- Назвіть пори року. (Весна, літо, осінь і зима).

- Скільки кінців у двох палиць?

- У бабусі Даші був онук Паша, кіт Пушок, собака Дружок. Скільки у неї онуків?

- У якої фігури немає ні початку, ні кінця?

- На дереві сиділи 4 птиці: 2 горобця, інші ворони. Скільки ворон?

- Коля прибіг зі школи додому першим, а Оля другий. Хто бігає швидше, а хто повільніше?

- Молодці, хлопці! Ви впоралися із завданням, і ми вирушаємо далі.

Йшли ми, йшли, йшли ми, йшли, на другий привал «Вгадай - ка» прийшли.

А тут все цифри розбіглися, на галявині загралися.

- Попрошу я всіх хлопців побудувати числа швидко в ряд!

(Діти повинні викласти числовий ряд з карток із зображенням цифр:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10). Груповий та індивідуальний рахунок у прямому і зворотному порядку.

- А зараз Дідок - лесовичок пропонує нам пограти в гру «Вгадай - ка».

Педагог називає число, діти знаходять і показують відповідну картку з цифрою. (Найменше число (1, найбільше число (10, число 3 ... 5 ...; число, яке живе між числами: 3 і 5, 6 і 8, 7 і 9; сусіди чисел 4, 8, 3 і т. Д.)

- Молодці, хлопці! Ходімо за дідком - Лесовичка стежечкою далі.

Йшли ми, йшли, йшли ми, йшли і на третій привал прийшли. А називається він «Загадки».

- Хлопці, спробуємо відгадати загадки Старичка - лісовичка?

1) Немає кутів у мене

І схожий на блюдце я,

На тарілку і на кришку,

На кільце, на колесо. (Коло.)

2) Моя загадка коротка:

Три сторони і три кути.

Хто я? (Трикутник.)

3) З дитинства я знайомий твій,

Кожен кут тут прямий.

Всі чотири сторони однакової довжини.

Вам представитися я радий.

А звуть мене ... (Квадрат.)

4) Ні кутів у мене,

Ні сторін у мене.

І схожий на диню я.

Ну і хто ж відгадав,

Що звуть мене ... (Овал.)

5) Є чотири сторони -

Протилежні рівні.

Ще чотири прямих кута

Схожий на холодильник я.

Ну, подумайте, друзі

Як же все звуть мене? (Прямокутник.)

- Ну, як Дідок - лесовичок, хлопці все правильно відгадали? Йдемо далі?

- Йшли ми, йшли, йшли ми, йшли, а ось і четвертий привал попереду. А називається він «Хованки». Дідок - лесовичок і його друзі геометричні фігурки хочуть пограти з нами в хованки.

Педагог прикріплює на магнітну дошку геометричні фігури - коло, квадрат, трикутник, овал і прямокутник, показує їх, а діти називають

геометричні фігури. Потім педагог говорить: «Ніч». Діти закривають очі, а він ховає одну фігуру. Педагог говорить: «День». Діти відкривають очі і показують геометричну фігуру, якій немає. І тоді педагог, повертає фігуру на місце.

Гра в хованки повторюється для всіх геометричних фігур. Також педагог може просто поміняти фігурки місцями, не забираючи їх.

- Йшли ми, йшли, йшли ми, йшли, а ось і п'ятий привал попереду. А називається він «Физкультминутка». Подивіться, хлопці, скільки тут дерев. А вітер, який піднявся, дерева хитає, листочки зриває. Дідок - лесовичок хоче з вами пограти.

Физкультминутка «Вітер з листям грає ...»

«Вітер з листям грає,

Те підніме, то кидає.

Кружляє у вальсі листопад.

Пізньої осені наряд.

На гілках берізки білої

7 (3,9,4,6) листочків вціліло ».

Діти біжать до тієї цифри, яку називає педагог.

- А тепер йдемо ми далі по математичної стежці. Довго-довго ми йшли і на шостий привал прийшли. Привал називається «Художники-аплікатори».

Дідок - лесовичок хоче, щоб кожен з вас придумав картинку і на альбомному аркуші склав її з геометричних фігур.

Діти виконують завдання самостійно.

- А тепер розкажіть дідка - Лесовичка, з яких геометричних фігур ви зробили свої фігурки: кораблик, рибку, прапорець, дерево і т. Д.

- Молодці, а тепер Дідок - лесовичок веде нас по математичної стежечкою далі і ось наш останній привал «Рахункова галявина».

- Ви потрапили на прекрасну галявину, де росте багато красивих квітів і пурхає багато різнокольорових метеликів.

Педагог показує картину із зображенням квітів і метеликів.

- Скільки метеликів?

- Скільки квіточок?

- Чого більше? Чого менше? На скільки?

- Числах так сподобалося на цій станції, що деякі з них вирушили гуляти і заблукали. Допоможіть їм повернутися назад.

4, 5, 6, 7, ... 9; 6, 7, 8, ... 10; 7, 6, 5, ... 3.

- Які числа заблукали?

(Діти піднімають картки.)

- Молодці, хлопці, все числа ви повернули на свої місця, наше подорож закінчилася. Всі стежки здолали без запинки.

. Підведення підсумків:

- А тепер оцініть свою участь в подорож. Якщо ви задоволені своїми успіхами сьогодні і оцінюєте свою роботу на «відмінно» - візьміть червоне яблуко на підносі і наклейте його на яблуню на плакаті, а якщо ви вважаєте, що у вас щось не вийшло і ви могли б зробити краще - візьміть і наклейте зелене яблуко. (Діти оцінюють свою роботу.)

- Заняття закінчилося, спасибі дідка - Лесовичка за наше




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект ігрового заняття «Подорож по математичним стежками». для дітей 5-6 років