• Хід заняття
  • Конспект бесіди: «Знайомство зі святом Російської Армії, розглядання військової техніки» для дітей середньої групи




    Дата конвертації20.11.2018
    Розмір8.15 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Оніпко
    Конспект бесіди «Знайомство зі святом російської армії, розглядання військової техніки» для дітей середньої групи

    Мета: Формування у дітей середнього дошкільного віку уявлень про Російської Армії і військовій техніці.

    завдання:

    - пояснити дітям, що в лютому відзначається свято Російської Армії - День захисника Вітчизни, що воїни охороняють нашу Батьківщину;

    - познайомити з військовою технікою

    - вчити відповідати на питання вихователя;

    - розвивати мову дітей за рахунок введення в лексикон нових слів, що відносяться до Армії;

    - виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості за свою армію, виховувати бажання бути схожими на сильних російських воїнів, бажання стати в майбутньому захисником Вітчизни.

    устаткування:

    - іграшки - моделі військової техніки; картинки з військовими професіями.

    Хід заняття:

    Організаційний момент:

    На кашкетах світиться Червона Зірка,

    Родина улюблена Армією горда.

    Армію Російську люблять все у нас,

    Про Російської Армії буде наша розповідь.

    Вихователь: - Хлопці, 23февраля наш народ відзначатиме свято День захисника Вітчизни. А хто такі захисники Вітчизни?

    Діти: - Солдати, які захищають Батьківщину.

    Вихователь: - А що таке Вітчизна?

    Діти: - Це Батьківщина.

    Вихователь: Отечество - це наша Батьківщина, країна. Вона дуже велика і красива, в ній багато полів, лісів, річок, озер, гір, маленьких і великих сіл і міст. Родина - значить рідна, як мама і тато. Родина - місце, де ми народилися, країна в якій ми живемо. Родина у кожної людини одна.

    Вихователь: - А хто це - захисники Батьківщини? (Солдати, військові.)

    Вихователь: - Захисники Вітчизни - це воїни, які захищають свій народ, свою Батьківщину, Вітчизну від ворогів. Це армія. У кожного народу, в кожній країні є армія.

    -Де служать солдати? армії.)

    Бесіда про військових професіях:

    Вихователь: - Давайте розглянемо картинки, на яких ізображенпогранічнік.

    -Хто з вас знає, хто такі прикордонники?

    (відповіді дітей)

    вихователь:

    - Прикордонники це солдати, які охороняють кордон.

    Вони першими зустрічають ворожі війська, коли переходять кордон.

    Прикордонники, як і всі військові, є захисниками нашої Батьківщини.

    Прикордонникам часто допомагають нести службу чотириногі друзі -Собака,

    виявляючи порушника кордону по сліду.

    -Як ви думаєте, якими якостями повинен володіти прикордонник?

    (відповіді дітей)

    Вихователь: - Прикордонник повинен бути спостережливим, витриманим, терплячим, витривалим, сміливим, дисциплінованим.

    Вихователь: - Хто зображений на цій картинці?

    Діти: - Танкіст.

    Вихователь: - Танкісти служать на танках. Танки - самохідні машини на гусеничному ходу, що дозволяє їм проходити по будь-якій місцевості. Танки забезпечені гарматами і кулеметами.

    Вихователь: -Морські простори нашої Батьківщини захищає

    Військово -морський флот - це моряки.

    Навоенних корабляхслужат моряки, серед них є і

    капітани. Це командири корабля, вони відповідають за весь корабель. Великі надводні кораблі оснащені гарматами, зенітками, ракетами, бомбами. Вони можуть захищати нашу Батьківщину на воді, щоб з моря ніхто не зміг напасти на

    нашу країну.

    Вихователь: - У моряків є і своя форма. Багато віршів і пісень присвячено військово-морській формі:

    Безкозирка, безкозирка,

    Ти краса морської душі.

    Якоря твої на стрічках

    Позолотою хороші.

    Дорога мені безкозирка,

    Адже її носив мій дід.

    На морському військовому флоті,

    Прослужив він багато років.

    Вихователь: - Хлопці, а в повітрі нас захищають Військово -

    повітряні війська. (Розглядаємо картинку з зображенням ВВС)

    Вихователь: - Хлопці, як видумаєте, якими якостями повинні володіти льотчики?

    (відповіді дітей)

    Льотчики - члени екіпажу літака або вертольота - повинні не боятися висоти і вміти в критичній ситуації брати відповідальність на себе.

    Вихователь: - Хлопці, але ж зараз немає війни, навіщо ж потрібна армія в мирний час?

    Армія завжди повинна бути готова до того, щоб відбити напад ворогів.

    Хлопці, а що ж роблять солдати в армії в мирний час?

    Солдати тренуються.

    Солдати повинні бути сильними, сміливими, міцними,

    здоровими, мужніми.

    Вихователь: - Кого ще ми вітаємо в день захисника Вітчизни? (Папу, дідуся, всіх хлопчиків.)

    Є така професія - Батьківщину захищати. Скоро наші хлопчики виростуть і підуть в Армію служити. Вони стануть захисниками Вітчизни. А для цього треба бути сильним, спритним і сміливим. Давайте влаштуємо розминку для майбутніх воїнів.

    Розминка для майбутніх воїнів (Физминутку)

    Наші воїни йдуть-раз-два, раз-два, (ходьба на місці)

    В барабани голосно б'ють: тра-та-та, тра-та-та ( «барабан»)

    У море наші кораблі: нині тут - завтра там! ( «Качалочка»)

    Довго плавали в дали по морях, по хвилях! (кругові рухи руками)

    Прикордонник на посаді: хто йде? хто йде? ( «Тримають автомат»,

    повертаючись вправо

    вліво)

    Їдуть танки по мосту: трр-вперед, трр-вперед! ( «Моторчик»)

    Над землею літак: у-у, у-у! (руки в сторони)

    Дозволено ракетам взлё т: Уух, уух! (Присідають, долоньки

    складені

    перед грудьми, встають

    піднімають руки вгору

    Питання про дітей:

    - Хто такі військові? (Захисники батьківщини.)

    - Кого ми називаємо захисниками Батьківщини? (Прикордонників, моряків, льотчиків, танкістів і ін.)

    - Хлопці, на чому літають льотчики? (На літаках, вертольотах.)

    - На чому плавають моряки? (На кораблях.)

    - Чим керують танкісти? (Танками.)

    - Літаки, вертольоти, кораблі і танки називаються військовою технікою.

    Діти з вихователем підходять до столу, на якому виставлені іграшки - моделі військової техніки і розглядають їх.

    Відгадування загадок:

    - Хлопці, зараз я вам загадаю загадки, а ви їх відгадаєте і покажете той предмет, про який йшла мова.

    На воді - залізний кит,

    Вдень і вночі кит не спить,

    Не до снів того кита,

    Вдень і вночі на посту.

    (Корабель.)

    Сміливо в небі пропливає,

    Обганяючи птахів політ.

    Людина ним керує,

    Що ж це таке? (Літак.)

    Без розгону вгору злітаю,

    Бабку нагадую,

    Вирушаю я в політ.

    Що ж це таке? (Гелікоптер.)

    підсумок:

    Вихователь: Які роду військ ви знаєте. Про яке свято ми сьогодні говорили. Кого ми вітаємо в цей день.

    Під вірш «Ми солдати» діти, маршируючи, йдуть по колу.

    Ми солдати, ми солдати,

    Бадьорим кроком ми йдемо.

    В нашу Армію, хлопці,

    Просто так не потрапимо.

    Потрібно бути вмілим,

    Сильним, спритним, сміливим.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект бесіди: «Знайомство зі святом Російської Армії, розглядання військової техніки» для дітей середньої групи