• Прикріплені файли
  • Комплексне заняття в старшій групі по екологічному вихованню «З зими в літо»




    Скачати 12.13 Kb.
    Дата конвертації13.10.2017
    Розмір12.13 Kb.
    ТипТемочка

    Лариса Гуськова
    Комплексне заняття в старшій групі по екологічному вихованню «З зими в літо»

    ГБОУ «Романівська школа» м Москви

    Дошкільне відділення -1 «Зірочка»

    План-конспект

    інтегрованого заняття з розвитку мовлення

    і пізнавальному розвитку в старшій групі

    «З зими в літо»

    (Екологічне виховання)

    підготували: вихователь

    вищої кваліфікаційної категорії

    Гуськова Л. В.,

    музикальний керівник

    Фролова С. А.

    Березень 2017 року.

    Мета: розвивати усвідомлено-правильне ставлення дітей до природи на основі чуттєвого сприйняття, емоційного ставлення до неї.

    Освітні завдання:

    - уточнювати уявляйте про взаємозв'язок ознак і закономірностей в навколишньому світі;

    - розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати, виділяти характерні, іменники ознаки природи;

    - удосконалювати вміння узгоджувати слова в реченні,

    -розвивати вміння підтримувати бесіду, удосконалювати вміння висловлювати свою точку зору,

    - продовжувати вчити діти при формулюванні відповіді, говорити розгорнутою формою пропозиції, використовуючи частину питання;

    - закріплювати вміння правильно вживати іменники множини в називному і знахідному відмінках,

    - розвивати творче ставлення до музики, перш за все в такій доступній для дітей діяльності, як передача образів за допомогою ритмопластических рухів,

    Розвиваючі завдання:

    - розвинути увагу, логічне мислення, уяву, спостережливість, вміння порівнювати, виділяти головне на основі наявних знань;

    - розвивати вміння моделювати з використанням шаблонів,

    - розвивати вміння виділяти причинно-наслідкові зв'язки в діях і явищах;

    -Хіба почуття відповідальності за себе і свої вчинки;

    Виховні завдання:

    - Виховати бажання досліджувати явища, любов до природи, турботу про все живе, активність, самостійність.

    Активізація словника: екологія поведінки, еколог, екологічна катастрофа, екосистема, розсортувати, листяний ліс.

    Попередня робота:

    - участь дітей в реалізації проекту «Поверхи лісу»,

    - читання художніх творів про ліс,

    - слухання музичних творів,

    - перегляд презентацій «Ліс - наше багатство»,

    дидактичні ігри з питань екології,

    - розглядання та обговорення знаків заборони поведінки в природі і неприпустимість поганої поведінки,

    - заучування віршованих правил «Поведінка в лісі»,

    - малювання пейзажів,

    - колективні творчі роботи дітей «Ліс узимку», «Ліс влітку», «Ліс вночі», «Поверхи лісу»,

    -оповідання-обговорення «Лісник. Як він допомагає лісі ».

    Методи і прийоми: словесні, словесні з опорою на наочність, наочні, ігрове мотивування, ІКТ, слухання музичних фрагментів.

    устаткування:

    - матеріал до гри «Що не можна робити в лісі» (картки і ватман,

    -запис музичних творів,

    - заставка-презентація до заняття «З зими в літо»,

    - предмети, що імітують сміття в природі,

    - дидактичний матеріал «Людина і дерево»

    - ліхтарики червоного і зеленого кольору;

    - краватки юних екологів;

    - лист від Лісовика;

    - реконструкція лісу в різні сезони (зима, весна, літо)

    - шапочки квітів,

    - шапочки «Дари лісу»,

    - медалі «Юний еколог» для дітей.

    Інтеграція освітніх областей:

    - розвиток мови, пізнавальний розвиток (екологія лісу, музичний розвиток.

    Хід заняття.

    1. Вступна частина з використанням сюрпризних моменту, постановка проблемного завдання.

    Діти входять в актовий зал, проходять в центр залу під музику А. Вільдавского і І. Резника «Країна чудес».

    Знаходять кошик з чарівним вогником і листом від Лісовика і краватками «Екологічного патруля».

    вихователь:

    - Цікава кошик і блимає чомусь червоним кольором. Як ви думаєте, що говорить нам кошик?

    Діти (приблизні відповіді дітей):

    - Хтось просить допомоги. (Вихователь за допомогою навідних запитань підводить дітей до потрібного відповіді).

    вихователь:

    - Потрібно подивитися, що всередині кошика. А тут лист! Прочитаємо?

    «Здрастуйте, мандрівники! Запрошую Вас до себе в гості. В ліс!

    Приходьте ближче до весни і мене розбудіть! Не забудьте одягнути відмітні знаки юних екологів. Лісовик »

    Це прохання і ми можемо допомогти Лісовик.

    "Що таке екологія?" (Відповіді дітей)

    Екологія - це наука, яка вивчає, як зміни в природі впливають на життя рослин, тварин і людини.

    У перекладі з грецької мови слово "екологія" означає "вчення про будинок". Йдеться про "природному домі", який є у кожної рослини, тварини, людини.

    - Хто такі екологи? (Одягають знаки юного Еколога)

    Діти (приблизні відповіді дітей): люди, які допомагають природі, піклуються про природному будинку.

    2. Основна частина.

    Музикальний керівник:

    - Пропоную в допомогу покликати музику. Вона допоможе нам переміститися в потрібну точку. (Звучить музика Г. Гладкова «Зимова мелодія».)

    (Діти виконують ритмопластические руху).

    -Розкажи про те що передає ця музика як ви думаєте яке цю пору року.

    діти:

    -Це зима. Тому, що я чую завивання хуртовини, тріск морозу, тишу лісу.

    вихователь:

    - а ось і зимовий ліс - «... повний казок і чудес.».

    Бесіда «Що ми бачимо в цьому лісі»

    - Ліс - це екосистема, де все взаємопов'язано один з одним. Ми знаємо, що в лісі є «поверхи» (назва ярусів лісу, з чого складається кожен ярус)

    - Що ми бачимо в зимовому лісі. Які «поверхи лісу» ми бачимо. Як ви думаєте, куди поділися інші «поверхи лісу».

    (Розглядаємо роботи, зроблені раніше, відзначаємо різницю, що змінилося, діти висловлюють свою думку по відношенню до робіт.

    (Зона № 6, додаток 4)

    Діти (приблизні відповіді дітей):

    - вони заховані під снігом. Їх можна побачити навесні.

    вихователь:

    - Зараз ми бачимо тільки верхній «поверх» лісу - це високі дерева. (Пропоную гру-моделювання «Людина і дерево»).

    Вихователь: Хлопці, людини завжди порівнювали з деревом. Як ви думаєте, ми з вами схожі з деревами? (Так, ні) Тоді проходьте на свої місця, я пропоную вам це перевірити. (Зона № 2, використання мультимедіа для презентації)

    Гра - моделювання «Людина і дерево» (додаток № 2)

    Вихователь: Перед вами лежить картинка із зображенням людини і частини дерева (коріння, стовбур, 2 гілки, 2 набору листочків, крона).

    Вихователь: Давайте спробуємо накласти частини дерева на відповідні частини тіла людини. Порівняємо людини і дерево.

    1 У людини є ноги, а у дерева .... (Коріння) (Знайдіть їх).

    2 У людини є тулуб, а у дерева (стовбур) Правильно

    3 У нас є руки, а у дерева (гілки) Абсолютно вірно.

    4 У людини на руках пальці, а у дерева на гілках (листочки - голочки)

    5 У людей голова, а у дерева (крона) Точну відповідь.

    Вихователь: Ви відмінно впоралися з роботою.

    Вихователь: А тепер порівняємо дерево і людину.

    1 У дерева коріння, а у людини (ноги)

    2 У дерева стовбур, а у людини ... (тулуб)

    3 У дерева гілки, а у людини (руки)

    4 У дерева на гілках листя, голки, а у людини (пальці)

    5 У дерева крона, а у людини (голова).

    Музикальний керівник:

    - І лісовик запрошував нас навесні ближче до себе.

    - Де ж будинок лісовика? (Рухаємося в зону № 3)

    (Звучить музика Г. Свиридова «Весна», проводиться бесіда про дитячі асоціаціях щодо музики і відчуттів, що викликаються твором.)

    Лісовик:

    -Хто шумить в моєму лісі? Я зовсім нікого не чекаю!

    діти:

    - Дідусь, це ж ми твої помічники. Ми знайшли того листа, ось і прийшли на допомогу.

    Лісовик:

    - Це добре. Мені без помічників ніяк не можна, сам то я вже не справляюся. А, ось я бачу, у вас мої краватки «Юних екологів».

    Музикальний керівник:

    - тільки нам незрозуміло, яка ж допомога потрібна тобі?

    Лісовик:

    Та не мені. Допомога потрібна лісові!

    діти:

    Що ти дідусь, ми тільки що були в лісі, там все так красиво і чистенько.

    (В цей час забирається частина декорацій з зимового лісу, з'являється засмічена територія в зоні № 1, діти стоять спиною до неї)

    Лісовик:

    -Ух-ти навесні запахло .... Ось і подивіться, що стало з лісом.

    (Переходимо в зону 1)

    Музикальний керівник:

    - Як нам лісі допомогти діти?

    діти:

    - потрібно прибрати сміття, який приніс чоловік і залишив його тут. Адже це заважає вирости найпершого «поверху лісу»: квітам і траві.

    Лісовик:

    - тоді беремося за роботу. Насамперед одягаємо рукавички (імітаційні руху) і починаємо забиратися в лісі. Але прибирання справа не проста, тут особливий підхід потрібен. Який?

    діти:

    - Сміття треба розсортувати.

    (Виставляються три коробки «Папір», «Скло», «Пластик», Лісовик спостерігає за виконанням завдання, хвалить дітей.)

    Лісовик: (зона №5, додаток 3)

    - А ось я вам завдання задам. Є у мене гра, та не знаю я як грати в неї, картинки там всякі. Розберіться, і складіть все в правильному порядку.

    Дидактична гра-завдання «Що не можна робити в лісі», в ході якої діти розбирають картки і розповідають про те, що там намальовано і пояснюють причину;

    -чітают вірші про правила поведінки в лісі.

    Лісовик:

    Всі ви знаєте, все ви вмієте. І ліс мій став чистий, і птиці заспівали (щебетання птахів, а ось квітів ще немає ... навіть сумно стало.

    Музикальний керівник:

    Не біда. І квіти ми зараз посадимо. (Переходимо в зону №4)

    ФІЗКУЛЬМІНУТКА «Посадимо квіти», музика С. Беше «Маленький квітка».

    Лісовик:

    - добре тепер в лісі, піду братам своїм похвалюся. Та й літо вже сов

    сем близько! До побачення.

    (Діти сідають на килим і слухають музику лісу, зона № 6)

    Музичний керівник проводить бесіду про літо з використанням музики.

    вихователь:

    - Літо червоне до нас стукає. Будемо радіти сонцю і теплу.

    Бесіда про літній ліс: розглядаємо «поверхи лісу» влітку, додаємо відсутніх деталей в лісі.

    Д / і гра «Один -багато», «Чого не стало»

    3. Заключна частина. Підсумок. Висновок.

    вихователь:

    Яке цікаве подорож у нас сьогодні вийшло. Нам пора повертатися в свою групу.

    Але що ж ми зможемо розповісти Вашим батькам про те, що сьогодні було, і чого ми навчилися?

    Діти (приблизні відповіді дітей):

    (Вихователь за допомогою навідних запитань підводить дітей до потрібного відповіді).

    Коротко розповідають, що вони дізналися.

    вихователь:

    (Звертає увагу дітей на будиночок Лісовика, де з'явилася кошик з зеленими вогниками)

    (Все переходять в зону № 2).

    - Подивіться, що залишив Лісовик. Так це - ж медалі усім помічникам і захисникам лісу, але щоб їх отримати, необхідно відповісти на питання.

    - Сьогодні ми з вами стали «Юними екологами» і тепер завжди будемо захищати природний будинок?

    Діти (приблизні відповіді дітей):

    -захищати природу, не ламати дерева і чагарники,

    -ухажівать за всіма посадками,

    - садити квіти, доглядати за ними,

    - стежити за чистотою лісу. за правильну відповідь вручаю медалі)

    І на закінчення нашої подорожі розповімо нашим гостям про те, що можна знайти в літньому лісі і вжити з користю.

    «Хоровод в лісі», муз.М. Йорданського - Н. Найдьонова

    (

    Прикріплені файли:

    prezentacija_dkai6.pptx | 7594,25 КБ | Завантажено: 3


    Скачати 12.13 Kb.