Комплексне заняття. Російська народна потешка «огуречік, огірочок ...»




Дата конвертації19.09.2018
Розмір4.57 Kb.
ТипТемочка

Юлія Романова
Комплексне заняття з російської народної потешке «огуречік, огірочок ...»

Комплексне заняття.

Російська народна потешка «огуречік, огірочок ...»

Вид дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально - дослідницька, продуктивна, сприйняття художньої літератури.

Цілі: познайомити з російською народною потішки «огуречік, огірочок ...», допомогти запам'ятати нову забавку, розвивати пам'ять; закріплювати вміння розгортати пластилін між долонями, закріплювати раніше набуті навички: розрізняти зелений колір, милуватися готовим виробом.

Плановані результати: проявляє емоціональнуюотзивчівость на російську народну забавку «огуречік, огуречік ...», може на прохання дорослого розповісти потешку самостійно, відповідає на питання; володіє основними рухами при виконанні вправи «Топотушки»; бере активну участь у продуктивній діяльності (ліплення огірків).

Матеріали та обладнання: фланелеграф, фігурки для фланелеграфа (овочі - помідор, огірок, картопля і т. П., Муляжі овочів, мішечок, пластилін, серветка, дощечка.

Зміст організаційної діяльності дітей

1. Організаційний момент.

Вихователь з дітьми дивиться у вікна і розмовляє про зміну в природі.

Вихователь. Подивіться на вулиці ставати все тепліше. Люди починають садити квіти, овочі, доглядати за ними. Адже тільки так можна прикрасити свої будинки і двори красивими рослинами, а восени і влітку збирати багатий урожай різних плодів. А чи знаєте ви, які овочі вирощують люди? (Відповіді дітей; педагог прикріплює до фланелеграфу фігурки овочів; діти їх називають.) А я знаю одну забавку про огуречик. Хочете розповім?

2. Основна частина. Читання потешки.

Вихователь читає забавку «огуречік, огірочок ...».

Огуречік, огірочок,

Не ходи на той конечік-

Там мишка живе,

Тобі хвостик отгризёт!

Питання дітям:

• Де росте огуречик?

• Якого кольору?

• Чому йому не можна ходити на інший кінець городу?

Хто любить гризти огуречик?

Вихователь запрошує дітей розповісти потешку самостійно, попередньо промовивши з ними окремі фрази і прочитавши потешку три - чотири рази.

3. Дидактична гра «Що в мішечку?».

Вихователь. Зараз ми пограємо. Той, кого я викличу, повинен відгадати, що я покладу в мішечок. Маша, подивися уважно на ті предмети, які лежать на столі. Запам'ятала? А тепер відвернися! Я покладу іграшку в мішечок, а ти потім відгадаєш, що я поклала. Опусти руку в мішечок, що там лежить? (Відповідь дитини.) Ти правильно назвала предмет. (Так можуть викликатися і інші діти.)

Физкультминутка «Топотушки»

Раз, два, три, чотири, п'ять, тупотимо ногами.

Раз, два, три, чотири, п'ять, ляскаємо руками.

Раз, два, три, чотири, п'ять, будемо збиратися.

Раз, два, три, чотири, п'ять, сядемо займатися.

4. Ліплення огірків.

Вихователь. Давайте сьогодні виліпимо огуречик з пластиліну. Такий пластиліновий огуречик допоможе зберегти нам справжній огуречик. Мишка спробує його, а він виявиться несмачним. Ось вона і втече з городу. Якого кольору пластилін нам буде потрібно? (Відповідь дітей.) Огірок схожий на товсту паличку або ковбаску. А як ми розгортаємо палички? (Діти показують; вихователь демонструє прийоми розкочування з пластиліну товстих паличок і формування з них вироби.) Ось такий огуречик допомагатиме мені охороняти мій урожай від мишки.

Вихователь в процесі ліплення контролює прийоми роботи, допомагає дітям, затрудняющимся у виконанні завдання.

5. Рефлексія.

Робота дітей викладається на дощечці.

Вихователь. Які чудові огірочки вийшли у вас! У Саші виріс великий огірок, а Таня, любить маленькі огірочки. Але все овочі такі акуратні. Помилуйтеся фруктом. Молодці!