Інтегроване заняття з фізкультури в підготовчій групі «Подорож в країну серця»




Дата конвертації04.08.2018
Розмір6.61 Kb.
ТипТемочка

Катерина Гриднєва
Інтегроване заняття з фізкультури в підготовчій групі «Подорож в країну серця»

Мета: пропаганда здорового способу життя серед дошкільнят.

завдання:

1. Вчити дітей виконувати елементарні руху, використовуючи фітболи, дотримуючись певних правил.

2. Закріплювати вміння дітей виконувати біг і ходьбу з виконанням завдань.

3. Розвивати фізичні якості: спритність, швидкість, витривалість, а так само почуття рівноваги.

4. Виховувати усвідомлене ставлення до виконання фізичних вправ, які допомагають повноцінній роботі серця, бажання піклуватися про своє здоров'я.

Інвентар: гімнастична лава; плоскі обручі двох розмірів; тунель; кульки (червоні і білі); 2 кошика; емблеми кисню за кількістю дітей; 2 білі смужки на голову, магнітофон, фітболи на кожного, мультимедійна установка.

хід заняття

Вступна частина.

Діти входять в зал, беруть фітболи, будуються в шеренгу.

Вихователь: Доброго дня, хлопці! Я дуже рада вас всіх бачити. Сьогодні на занятті ви дізнаєтеся, яку велику і складну роботу виконує наш організм. Наше серце працює не поодинці - у нього є помічники. Подивіться на малюнок. Серце, скорочуючись, виштовхує червону річку крові в кровоносні судини (артерії і вени). За ним пливуть клітини-пароплави, запливаючи в кожен куточок нашого організму. Але клітини-пароплави у нас різні - бувають білі і червоні. Червоні розвозять кисень в усі куточки нашого організму, а білі захищають нас від шкідливих вірусів, не даючи захворіти.

А тепер ви перетворитеся на червоні клітини, які що роблять? (відповіді дітей).

Ведучий: Шановні клітини, подивіться, а у вас є кисень? (Ведучий звертає увагу дітей на емблеми кисню, які були одягнені заздалегідь). Тепер, клітинки-пароплави, ви відправляєтеся в серце, щоб воно допомогло вам потрапити в кожен куточок організму. В добрий шлях!

Ходьба і біг в колоні по одному.

ходьба:

- звичайна; м'яч попереду;

- на носках; м'яч вгору;

- на п'ятах; м'яч попереду;

- високо піднімаючи коліна;

- в полуприседе, прокотили м'яч.

Повернулися в коло, поклали м'ячі.

Біг: звичайний,

Високо піднімаючи коліна,

Прямі ноги вперед, назад.

Біг боковим галопом вправо.

Ходьба з дихальними вправами.

Взяти фітболи. Перешикування через центр по три.

Основна частина.

Вихователь: Ось ви і прибутку в серце. А ви знаєте, що наш моторчик любить коли про нього піклуються? А що треба робити, щоб сердечко було сильне і здорове? (Відповіді дітей. Ведучий допомагає хлопцям). Правильно, треба займатися фізкультурою, більше гуляти, добре харчуватися. Так давайте зробимо зарядку для серця! А допоможуть нам в цьому м'ячі.

Фітбол - казка «Кращі друзі»

Жив був Жираф. Одного разу він пішов гуляти. Йшов він по мосту і зустрів жабу.

Вони познайомилися і стали гойдатися на гойдалках.

Раптом прилетіла бджола і стала кружляти над ними. Несла вона нектар у вулик, їй ніколи було відволікатися від роботи.

Потім вони пішли купатися і зустріли крокодила. Спочатку вони дуже злякалися, але крокодил був добрий і запросив друзів пограти

Потім побігли додому по доріжці, по мосту. Вони сіли в крісла і довго розмовляли.

Дуже втомилися Жираф прийшов додому і ліг спати.

Вихователь: Молодці! Зарядилися енергією самі і сердечко не забули. А тепер, клітинки, вирушаємо далі.

Смуга перешкод: гімнастична лава (ходьба з високим підніманням колін); класики (стрибки: ноги разом, ноги нарізно); тунель (проповзти в стійці на колінах з опорою на передпліччя); ходьба по канату, приставляючи п'яту до носку іншої ноги.

Вихователь: Ну ось, дорогі клітинки, ви і роздали весь кисень і. Тепер вам треба поповнити свої запаси. Дихальна гімнастика:

Перевірити вірність постави. Зробити глибокий вдих носом, видих ротом. (2 рази)

Дихальні вправу:

ВІТЕР

Я вітер сильний я лечу,

я лечу куди хочу!

Можу подути направо

Хочу наліво полечу

Але розганяють хмари я поки

Можу подути і в хмари

Вихователь: Ось і наповнилися клітинки знову киснем. Тепер вони можуть знову вирушати в дорогу, а ви знову перетворюєтеся в хлопців.

Хлопці, на початку заняття я вам казала, що клітинки бувають різні. Які? (відповіді дітей). А що роблять білі клітини? (відповіді дітей). Правильно, вони борються з вірусами. Зараз ми з вами пограємо в гру «Атака на віруси». Але, для початку, виберемо дві клітинки. Тепер у нас є бійці. А ви будете вірусами. Завдання клітинок - зловити і «поглинути» вірус, оточивши його. Спійманий вірус відходить в сторону.

Гра «Атака на віруси».

Вихователь: Ось так клітинки у нас! Всіх вірусів зловили, хоч і спритні, верткі вони були. Хлопці, подивіться, поки ми грали - всі клітинки розбіглися. Давайте зберемо їх: червоні - в один кошик, а білі - в іншу. Але нести їх треба обережно - затиснувши підборіддям.

Гра «Збери клітини»

Вихователь: Молодці, всі клітинки зібрали. (Оцінка якості виконання рухів дітьми).

Ігровий стрейчінг під музику

А тепер кожен взяв килимок і стали в коло.

1) Назустріч сонцю.

2) напівшпагаті

3) Равлик

4) Жаба, верблюд

5) Берізка,

6) напівшпагаті

7) Поза лотоса

8) Метелик.

9) Кільце, Кошик

Хлопці, сьогодні ви дізналися, яку важку роботу виконує наш організм? А про який орган ви сьогодні дізналися? Правильно, про серце. Воно проштовхує кров, по якій «пливуть пароплави». А «пароходики» це що? Які вони бувають? (відповіді дітей) Правильно, хлопці - білі і червоні. Червоні переносять кисень, а білі захищають організм від вірусів. Ми з вами знаємо, щоб серце було здоровим, потрібно правильно харчуватися, гуляти на свіжому повітрі, а найголовніше - займатися фізкультурою. А тепер давайте всі разом скажемо: «Будьте здорові!». До побачення!




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Інтегроване заняття з фізкультури в підготовчій групі «Подорож в країну серця»