• Прикріплені файли
  • Інтегрована НСД «В гостях у Лесовичка» (підготовча група) Орлова Наталія Петрівна, Леонова Наталія Олександрівна




    Дата конвертації31.01.2019
    Розмір15.8 Kb.
    ТипТемочка

    Наталя Орлова
    Інтегрована НСД «В гостях у Лесовичка» (підготовча група)

    Орлова Наталія Петрівна, Леонова Наталія Олександрівна

    Інтеграція ГО: пізнавальний розвиток, художньо-естетичний розвиток

    мета:

    -Закрепляется навички додавання і віднімання чисел в межах 10;

    -Отрабативать навички вирішення арифметичних задач на додавання і віднімання;

    -Закрепляется поняття «Більше» і «менше», закріплювати навички порівняння чисел;

    -Закрепляется навички орієнтування по схемі на аркуші паперу;

    -Розвивати логічне мислення дітей шляхом вирішення логічних завдань на визначення відсутнього елемента;

    -Виховувати у дітей культуру спілкування, вчити доводити свої судження, вести дискусію, відстоювати свою думку;

    -Розвивати інтерес до математики, виховувати позитивний настрій на успіх і домагатися кращих результатів.

    Матеріали для заняття

    -Проектор;

    -Карта-малюнок лісової галявини;

    -Картки з прикладами для кожної дитини;

    -Картки з лабіринтами для кожної дитини;

    -Математичні картинки для кожної дитини;

    -Простий олівець і набір кольорових олівців для кожної дитини.

    хід заняття

    Вихователь: Хлопці, сьогодні вранці я отримала дуже незвичайний лист. На конверті написано: «Дитячий сад. Дітям підготовчої групи »Хочете дізнатися, що в цьому листі?

    Хлопчики і дівчатка!

    Пише вам ваш друг - Лісовичок. Я запрошую вас до себе в гості. Під час подорожі вас чекають випробування в весняному лісі. Посилаю вам план, як дістатися до моєї лісової галявини, і підказки, які допоможуть вам зорієнтуватися. До зустрічі! Ваш друг Лісовичок! (Слайд 2)

    Підказка №1. Ви повинні підійти до чагарнику, відстань до якого менше 6 метрів.

    Підказка №2. Від ліщини потрібно пройти до дерева, відстань до якого буде дорівнює 4 метрам.

    Підказка №3. Не ходіть через болотце хлопці! Зараз воно небезпечно, так як грунт сира, болото дуже топке. Ось влітку, коли земля підсохне, болотце теж висохне і перетвориться в зелений лужок. Тоді по ньому можна буде спокійно пройти. Ідіть найкоротшою дорогою.

    Підказка №4. Хлопці, будьте обережні, під ялинкою ведмідь влаштував собі барліг. Чи не розбудіть його завчасно!

    Підказка №5. А тепер підійдіть швидше до пеньочку.

    Вихователь: Що ж, хлопці, ось карта маршруту, на окремому листочку написані підказки. Але перш ніж відправитися в подорож, давайте згадаємо, яку пору року зараз у нас на подвір'ї? (Музика (Слайд 3)

    Правильно рання весна. А хто з вас може назвати мені прикмети ранньої весни? Вона чимось схожа на зиму, а чимось відрізняється від неї. А чим (Слайд 4)

    -Навесні сонце світить яскравіше. Воно таке яскраве, що очам боляче.

    -Навесні сніг стає іншим. Він уже не такий білий як взимку, він не багато бруднуватий і весь наче в дірочках. (Слайд 5,6)

    Вихователь: А ви знаєте, чому на снігу утворюються такі дірочки?

    -Сонечко світить яскраво і тепло. На поверхні сніжинки тануть і перетворюються в крапельки води. Ці крапельки води протікають вниз крізь товщу снігу, і в снігу виходять такі дірочки. А скоро сніг розтане зовсім.

    Вихователь: А які ще прикмети ранньої весни можна зараз побачити на вулиці (Слайд 7)

    -На краю дахів з'явилися бурульки. Це вдень сніг на даху тане і стікає з даху вниз, а ввечері і вночі ще морозно, ось вода і перетворюється на лід, в крижані бурульки.

    -І вранці на снігу буває тверда крижана кірка - наст. Днем сніг на поверхні тане, а вночі знову підмерзає, і утворюється наст. (Слайд 8)

    -І на снігу вже можна побачити проталінкі.

    - Скоро буде багато струмочків.

    Вихователь: Правильно, молодці. І сніг починає танути, і проталінкі утворюються, і струмочки, тому що сонечко навесні світить яскравіше, тепліше. А хто мені скаже, чому ж воно навесні більш тепле, ніж взимку?

    -Тому що навесні Сонце знаходиться ближче до Землі, ніж взимку, і на Землю потрапляє більше сонячних променів.

    Вихователь: Правильно! Точніше, Земля так повернута до Сонця, що на неї потрапляє більше сонячних променів.

    Вихователь: Ну що ж хлопці, вирушимо тепер в ліс, подивимося, як там господарює весна.

    Подорож починається. (Слайд 9)

    Ось з цього місця на карті ми повинні почати свою подорож. Від цього місця стежки ведуть до двох чагарниках. Крім того, на галявинці ростуть і кілька дерев. Хлопці, а ось питання, яке задає нам Лісовичок "Згадайте, чим чагарник відрізняється від дерева?»

    -У дерева один великий стовбур, а у чагарнику кілька, але більш тонких

    Вихователь: Правильно. А тепер подивимося, про що говорить підказка №1

    Підказка №1. Ви повинні підійти до чагарнику, відстань до якого менше 6 метрів (Слайд 10)

    Візьміть. Будь ласка, круглу картку, на ній написано два приклади. Вирішивши ці приклади, ви дізнаєтеся, чому дорівнюють відстані.

    Вихователь: Отже, хлопці, ми дісталися до куща ліщини. Звідси доріжки ведуть до дерева осики і до дерева березі. До якого ж з них піти (Слайд 12)

    Підказка №2. Від ліщини потрібно пройти до дерева, відстань до якого буде дорівнює 4 метрам (Слайд 13)

    Візьміть, будь ласка, овальну картку. Коли ви вирішите написані приклади, ви знайдете, чому дорівнює відстань від ліщини до осики і від ліщини до берези

    Правильно, нам треба йти до осики. (Слайд 14,15)

    Під осинки ще лежить сніжок, хоча видно і проталини. Під осинки ви бачите мурашник (Слайд 16). Його мешканці всю зиму спали в своєму будиночку з соснових і ялинових голок, вкриті товстим шаром снігу. Але тепер, коли сонечко пригріває все яскравіше, все тепліше, муравьишки вже починають вибиратися назовні, в мурашнику відкриваються двері і віконця. Один найсміливіший муравьишка відправився погуляти по проталинах. Але коли настав час повертатися назад, муравьишка, уявіть собі, заблукав. А мурашки обов'язково треба повернутися в мурашник, інакше він загине. Давайте допоможемо Мурашка дістатися до мурашника. (Слайд 17)

    Вихователь: Ну ось, тепер, коли муравьишка дістався до будинку, ми продовжимо нашу прогулянку. Від осинки йдуть три доріжки - до берези, до ялинки, до куща бузку. Куди нам піти, підкаже знову Лісовичок (Слайд 18)

    Підказка №3. Не ходіть через болотце хлопці! Зараз воно небезпечно, так як грунт сира, болото дуже топке. Ось влітку, коли земля підсохне, болотце теж висохне і перетвориться в зелений лужок. Тоді по ньому можна буде спокійно пройти. Ідіть найкоротшою дорогою.

    Що ж, хлопці, на доріжках вказані відстані від осики до берези і бузку: до берези 5 метрів, до бузку - 7 метрів. Будь ласка, хто з вас покаже, куди нам піти (Слайд 19,20)

    Вирішення задач.

    Вихователь: Під берізкою ще лежить сніжок. Під березою він розтане пізніше, тому що у неї світлий стовбур: світлі кольори менше притягують сонячні промені, ніж чорні. Тому близько осики снігу менше, ніж під берізкою, де ще лежить замет. Давайте-ка заглянемо під замет. Під ним щось росте. (Слайд 21)

    -Діти знаходять проліски.

    Вихователь: Це один з найперших весняних квіток - пролісок. Він починає рости ще під снігом, а розквітає вже тоді, коли сніг розтане. І на перших же проталінках в лісі ви зможете побачити ці білі або світло-блакитні квіти. Але, хлопці, через те, що ці квіти - одні з найперших, вони зараз знаходяться в небезпеці.

    Люди за довгу зиму відвикають від зелених листочків, від квітів. Тому, коли розквітають проліски, кожен хоче зібрати собі букетик цих квітів. Через це все менше і менше квітів зустрічається в наших лісах. Якщо ми з вами не навчимося ставитися до них дбайливо, проліски можуть взагалі зникнути. Знову і знову ми з вами говоримо про дбайливе ставлення до природи, до рослин, тварин. Ніколи не ламайте гілок на деревах і чагарниках, що не рвіть квітів, не вбивайте комах, які не заподіювати шкоди тваринам і птахам.

    Але повернемося до наших пролісками. Вчора на лісовій галявині розпустилися 6 пролісків, а сьогодні вранці - ще 3. Скільки всього пролісків розпустилося на галявинці?

    У нашій задачі є умова і питання. Залишилося скласти рішення і отримати відповідь.

    П'ять квіточок у Наташі,

    І ще два дав їй Саша.

    Хто тут зможе порахувати,

    Скільки буде два і п'ять?

    У цієї квітки

    Чотири пелюстки.

    А скільки пелюсток

    У двох таких квіток?

    Физкультминутка

    Сонечко, сонечко (Йдуть по колу, взявшись за руки)

    Золоте денце

    Гори, гори ясно

    Щоб не згасло.

    Побіг в саду струмок (Біжать по колу)

    Прилетіли сто граків (Летять по колу)

    А замети тануть, тануть (Повільно присідають)

    Пролісок підростає. (Тягнуться на пальчиках, руки вгору)

    Порівняння чисел, знаходження більшого і меншого

    Вихователь: А тепер продовжимо нашу прогулянку по весняному лісі. Від берізки доріжка веде до їли. (Слайд 22,23)

    Лісовичок попереджає нас

    Підказка №4. Хлопці, будьте обережні, під ялинкою ведмідь влаштував собі барліг. Чи не розбудіть його завчасно! (Слайд 24)

    Дійсно, погляньте: під ялинкою ведмежа барліг. (Слайд 25). Ви вже знаєте, що ведмеді на зиму впадають у сплячку. Вони сплять у барлозі все холодну пору року і тільки навесні вибираються з неї, щоб погрітися на сонечку і добре підкріпитися. Адже за всю зиму у них, можна сказати, і шматочка в роті не буває. Чим же харчується ведмідь, коли вилазить з барлогу? (Слайд 26) .Оказивается, одним з його улюблених ласощів є мурахи. Величезний ведмідь підходить до мурашника і запускає туди свою волохату лапу. Мурахи, сильно розсердившись, обліплюють і кусають цю лапу, яка руйнує їх будинок. Тоді ведмідь виймає лапу з мурашника і злизує з неї мурах. Отже, ведмідь є одним із серйозних ворогів мурах і мурашників. Але, незважаючи на це, мурахи швидко відновлюють свій будинок. Більш небезпечним ворогом для них є людина. Іноді люди, приходять до лісу, бездумно руйнують мурашники і знищують мурашок. Це завдає величезної шкоди не тільки мурашкам, але і всьому лісі і всієї нашої природі.

    Так ось, наш ведмедик, коли вилізе з барлогу, теж захоче пройти до мурашника. (Слайд 27) Від барлогу до мурашника ведуть 3 доріжки. З якої ж йому піти, щоб шлях був коротким? Візьміть картинку прямокутної форми. (Слайд 28) Вирішивши написані на ній приклади, ви зможете вибрати потрібну доріжку.

    Рішення логічних задач.

    Вихователь: (Слайд 29,30) Ну що ж, ми з вами успішно впоралися з усіма завданнями, і Лісовичок пропонує нам пройти до куща бузку, поруч з яким ми бачимо пеньок. Я думаю, він неспроста запрошує нас до цього пеньочку.

    Підказка №5. А тепер підійдіть швидше до пеньочку (Слайд 31)

    Вихователь дістає з-за пеньочка Лесовичка (Сдайд 32) який вітає хлопців і пропонує їм ще одну задачу: Заповнити відсутні клітинки в логічній таблиці (Слайд 33)

    Лісовичок: Хлопці, а ви вмієте грати? Я вам пропоную зіграти зі мною в гру «Ау». Вставайте в хоровод

    «Ім'я дитини ти зараз в лісі,

    Ми кличемо тебе «АУ»

    Ти очі не відкривай,

    Хто покликав тебе, дізнайся? »

    Вихователь: Молодці, хлопці, ви добре впоралися з цим завданням. Лісовичок, а ти задоволений тим, як поводилися діти в твоєму лісі?

    Лісовичок: Так я дуже задоволений, хлопці вчилися ходити по лісі обережно, щоб не потривожити його мешканців, не зірвати і не пом'яти квіти, гілочки у дерев і чагарників. Так завдання вони вирішували добре. У подарунок я дарую вам чарівний квіточка-семицветик. (Слайд 34) Все пелюстки у нього різного кольору. Він не простий, а математичний. Щоб розфарбувати пелюстки його в потрібний колір, треба вирішити приклади

    Лісовичок: молодці хлопці і з цим завданням впоралися.А тепер я хочу дізнатися чи запам'ятали ви правила поведінки в лісі?

    Вихователь: Ну це зовсім просто для хлопців. Зараз вони покажуть і розкажуть казку про Цветик-семицветик.

    Жила-була дівчинка Надя і був у неї чарівну квітку, який виконував бажання. І ось одного разу пішла Надя в ліс. А назустріч іде берізка і плаче.

    Надя: - Що трапилося берізка? Чому ти плачеш?

    Берізка: Люди ламають наші гілки і рвуть листочки. Нам дуже боляче.

    Надя: Я думаю нам допоможе квітку-семицветик. (Відриває чарівний пелюстка і вимовляє)

    -Річчя, лети пелюстка

    Через захід на схід

    Через північ, через південь

    Повертайся, зробивши коло.

    Лише торкнешся ти землі

    Бути, як на мене, вели!

    Хочу, щоб всі рослини землі були завжди цілими і неушкодженими!

    Берізка: Дякую за допомогу.

    Йде Надя далі, а назустріч біжить мураха і плаче.

    Надя:-куди ти так поспішаєш, муравьишка і що несеш?

    Мураха: -Люди розтоптали мій мурашник, несу гілки, будемо його лагодити

    Надя: Мурахи - санітари лісу, де багато Муравйов- ліс чистий!

    Я тобі допоможу.

    . Лети, лети, пелюстка.

    Хочу, щоб мурашники в лісі ніколи не руйнувалися!

    Мураха: Дякую за допомогу.

    Йде Надя далі і бачить, варто мухомор і плаче.

    Надя: Що сталося мухомор?

    Мухомор: Люди зривають мене даремно, топчуть і штовхають.

    Надя: Мухомори - дуже корисні для диких тварин. Це їх ліки.

    Я тобі допоможу.

    Лети, лети, пелюстка,

    Хочу, щоб люди не топтали мухомори!

    Мухомор: Дякую за допомогу

    Йде вона далі і бачить, як пташка плаче

    Надя: Що ти плачеш пташка?

    Пташка: Люди розорили моє гніздо. Де тепер жити моїм пташеням?

    Надя: Я тобі допоможу.

    Лети, лети, пелюстка,

    Хочу, щоб люди не розоряли пташині гнізда!

    Пташка: Дякую за допомогу

    Йде Надя далі і бачить, метелик плаче.

    Надя: Що сталося метелик?

    Метелик: Люди ображають комах, ловлять нас і ламають наші крила.

    Надя: Комахи відмінні запилювачі, без них не можлива життя на землі.

    Я тобі допоможу

    Лети, лети, пелюстка,

    Хочу, щоб люди не ображали комах!

    Метелик: Дякую за допомогу.

    Айболить кашляє.

    Надя: Що сталося?

    Айболить: Заводи, фабрики, машини викидають в повітря багато пилу і кіптяви. І всім важко дихати: і людям, і тваринам, і рослинам.

    Надя: Нам потрібен чисте повітря!

    Я тобі допоможу

    Лети, лети, пелюстка,

    Хочу, щоб повітря на землі був завжди чистим і свіжим!

    Айболить: Вот спасибо!

    Дитина йде і кидає сміття

    Надя: Навіщо ти сміття? І не бережеш природу?

    Я тобі допоможу

    Лети, лети, пелюстка,

    Хочу, щоб на землі завжди було чисто!

    Підведення підсумків

    Вихователь: Отже, хлопці, давайте згадаємо чому ми сьогодні з вами навчилися (Відповіді дітей)

    Лісовичок: От спасибі порадували мене. Тепер я знаю, що ви будете дотримуватися правил поведінки в лісі і ніколи не будете їх порушувати. Ну що, настає час прощатися. Хлопці, а вам сподобалося у мене в лісі? Наступного разу я вас знову запрошу до себе.

    А тепер мені пора!

    Вихователь: На прощання Лісовичок ми хочемо тобі подарувати гарний танець.

    Прикріплені файли:

    prezentacija1_9mmd3.pptx | 7222,04 КБ | Завантажено: 7



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Інтегрована НСД «В гостях у Лесовичка» (підготовча група) Орлова Наталія Петрівна, Леонова Наталія Олександрівна