«Ходить крапелька по колу» Заняття по пізнавально-мовному розвитку в старшій різновікової групи Білоусова Є. В




Дата конвертації20.10.2017
Розмір4.7 Kb.
ТипТемочка

Олена Білоусова
«Ходить крапелька по колу» Заняття по пізнавально-мовному розвитку в старшій різновікової групи Білоусова Є. В

«Ходить крапелька по колу»

Заняття по пізнавально-мовному розвитку в старшій різновікової групи

автор: Білоусова Є. В. [/ b]

Мета: сприяти зв'язного мовлення дітей, розширити уявлення про розмаїття навколишнього світу.

завдання:

Навчальні:

1. Дати поняття про значимість води в житті людей.

2. Тренувати в підборі дієслів до іменника вода (вирує, ллється, мчить, тече).

3. Закріплювати наявні знання про знайомих властивості води (безбарвна, несмачна, не має запаху).

Розвиваючі:

1. Розвивати допитливість, спостережливість, мислення, мова.

2. Вчити робити елементарні узагальнення і висновки.

3. Розширювати і активізувати словник дітей (океанічна, прозора, розчинилися, несмачна, повінь, льодовик).

4. Розвивати навички проведення дослідів, інтерес до них.

Виховна:

Виховувати дбайливе ставлення до води.

Попередня робота:

Читання оповідань, казок пізнавального характеру, перегляд мультфільму «Струмочок», досліди (перетворення снігу в воду, води в лід, бесіди на теми: «Де можна зустріти воду», дослідницька діяльність в куточку природи, гри з водою, відгадування загадок, заучування віршів .

устаткування:

Стаканчики з водою, трубочки, молоко, блакитні і жовті картки, картинки-подарунки, іграшка-крапелька, аудіозапис звуків природи, шапочки для експериментів.

Хід заняття.

Перевірю за допомогою карток настрій дітей (жовтий колір - гарний настрій, блакитний - сумний настрій).

Звучить аудіозапис (дзюрчання струмочка).

Діти читають вірш про воду:

Ви чули про воду?

Кажуть вона всюди!

В калюжі, в море, в океані,

І в водопровідному крані.

Як бурулька замерзає,

У ліс туманом заповзає.

На плиті у нас кипить,

Пором чайника шипить.

Без неї нам не вмитися,

Чи не наїстися, не напитися!

Смію вам я доповісти:

Без води нам не прожити!

Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо про воду, про її значення в житті людини. Для чого потрібна вода людині? (Відповіді дітей)

Гра «Добре і погано»

А тепер уявіть собі, що на планеті не залишилося жодної краплі води. Що станеться? (Відповіді дітей) Все живе на Землі загине, планета залишиться без живих істот. Вода - одне з найдивовижніших речовин на планеті. Вона оточує нас всюди. Розкажіть, де можна зустріти воду?

Гра «Назви правильно»

Вода в озері - озерна,

Вода в річці - річкова,

Вода в морі - морська,

Вода в океані - океанічна,

Вода в болоті - болотна,

Вода в джерелі - джерельна.

Вихователь: Поки ми з вами грали до нас в гості прийшла Капелька, вона хоче подивитися у нас в групі, де живуть її сестрички - крапельки і яку користь приносять.

(Діти знаходять об'єкти з водою, а вихователь відзначає символами).

Куточок природи, город на вікні, чайник для пиття, групова кімната-крани для вмивання.

Физкультминутка «Ми крапельки»

Крапельки не тільки живуть у нас в групі, але і на вулиці. (Роса, бурулька, калюжа, озеро, замет). Але найбільше крапельок в хмаринці. На чому ми доберемося до хмаринки? (Відповіді дітей).

Гра «Продовж речення»

Дощ - це добре, тому що ...

Дощ - це погано, тому що ...

Хлопці, ми вже багато знаємо про воду, а тепер дізнаємося про її властивості.

Навколо себе повернись і вченим перетворися. Чари відбулося, ми тепер вчені - експериментатори.

Досвід 1 «Вода прозора»

Досвід 2 - «Вода не має запаху»

Досвід 3 - «Вода несмачна»

Але ось ми і познайомилися з властивостями води. А тепер знову перетворимося в дітей старшої групи.

Наша Капелька приготувала подарунки, але перш ніж почнемо працювати, потренуємо пальчики.

Пальчикова гімнастика «Дощик»

(На аркушах паперу за допомогою свічці намальовано зображення крапельки.)

Ви що-небудь бачите на них? Це «чарівні» картинки. Але побачити їх ви зможете, якщо закрасите їх повністю блакитною фарбою. (Діти зафарбовують картинки). Капелька подарувала всім картинку крапельки і попливла разом з струмочком.

Під аудіозапис дзюрчання струмочка проводиться релаксаційні вправу «Веселий струмочок»




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



«Ходить крапелька по колу» Заняття по пізнавально-мовному розвитку в старшій різновікової групи Білоусова Є. В