Гра з математики "В царстві кмітливості"




Скачати 28.11 Kb.
Дата конвертації28.09.2017
Розмір28.11 Kb.
Типгра



«У царстві кмітливості»

Мета: підвищити інтерес дітей до вивчення математики.

завдання:

1) вміти застосовувати отримані на уроках знання в нестандартній ситуації;

2) сприяти розвитку логіки, мислення, просторових уявлень і уяви;

3) вчити робити самостійні висновки, долати труднощі і досягати успіхів, працювати в групах.

Хід заняття.

Ведучий: Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні у нас свято, присвячений Математики - цариці всіх наук. Математика - дуже важлива наука. Без неї не обходиться жодна людина незалежно від віку та професії.

Наші команди вже готові? Це кращі математики, що не ун6ивают, швидко вважають, добре вирішують завдання, допитливі, живуть завжди весело і дружно. Капітанів прошу представити свої команди.

Конкурс 1. «Подання команд»

Учні кожної команди представляють капітана, девіз, пояснюють назву команди і висловлюють побажання іншій команді.

Конкурс 2. «Розминка»

Ведучий задає питання командам.

Команда «Цифри»

  1. Різниця, яких двох чисел дорівнює нулю? (Однакових)

  2. У тварини 2 праві ноги, 2 ліві ноги, 2 ноги спереду, 2 - позаду. Скільки ніг у тварини? (4 ноги)

  3. З якого посуду не можна нічого їсти? (З порожній)

  4. Як зірвати гілку, щоб не злякати птаха, яка на ній сидить? (Треба почекати, коли птах полетить)

  5. Груша важче яблука, а яблуко важче персика. Що важче: груша або персик? (Груша)

Команда «Знаки»

  1. Які два числа треба скласти, щоб отримати число 1? (0 +1)

  2. Коли гусак стоїть на двох ногах, то важить 4 кг. Скільки буде важити гусак, коли встане на одну ногу? (Стільки ж - 4 кг)

  3. За чим п'ють чай? (За столом)

  4. На що схожа половина персика? (На іншу половину)

  5. Назвіть 5 днів тижня, не користуючись вказівкою чисел місяця і не називаючи днів тижня. (Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра)

Конкурс 3. «Кросворд»

Команди отримують однакові кросворди - вони повинні показати знання математичних понять.

По горизонталі: 2. Знак математичного дії. 4. Висловлювання, що містить знак «=». 5. Число, з якого віднімають. 8. Частина прямої, що з'єднує дві точки.

По вертикалі: 1. Запис, що складається з однієї або декількох цифр. 3. Результат віднімання. 6. Найменша двозначне число. 7. Знаки, що вказують на порядок виконання дій.

Відповіді. По горизонталі: 2. Плюс. 4. Рівність. 5. Зменшуване. 8. Відрізок. По вертикалі: 1. Число. 3. Різниця. 6. Десять. 7. Дужки.

Групи підтримки в цей час відповідають на питання усного рахунку.

5


















6


7

8























Група підтримки команди «Цифри»

  1. На скільки треба збільшити 30, щоб отримати 70? (На 40)

  2. Зменшуване -7 десятків, від'ємник -7 одиниць.Знайдіть різницю. (70-7 = 63)

  3. Збільште 67 на 3. (67 + 3 = 70)

  4. Яке число менше 15 на 7? (15-7 = 8)

  5. Яке число треба додати до 38, щоб отримати 40? (40-38 = 2)

Група підтримки команди «Знаки»

  1. Назвіть число, в якому 4 десятки і 8 одиниць. (48) Зменшіть його на 2 десятка. (28)

  2. Перший доданок - 23, друге - 3. Знайдіть суму. (23 + 3 = 26)

  3. Знайдіть різницю 57 і 30. (57-30 = 27)

  4. Сума двох доданків дорівнює 90. Перший доданок - 40. Чому дорівнює другий доданок? (90-40 = 50)

  5. Яке число треба збільшити на 2, щоб отримати 26? (26-2 = 24)

Почувши слово сто, діти ляскають руками над головою.

У про сто го сто рожа - непро сто рний будинок.

Ча сто в ньому сто ніжка бродить під сто лом.

Дорожить сто ніжка чи сто тою ніг

І сто особистої ваксою чистить сто чобіт.

Вме сто двох непро сто вичистити все сто.

Відразу сто тілько взуття не носив ніхто!

У про сто й сто ніжки сто ит по сто ять

І у тій сто ніжки досвід перейняти!

Конкурс 4. «Розгадай загадку»

До дошки виходять по два учасники від кожної команди (один - від команди і один - від групи підтримки). Учасник від групи підтримки розгадує загадку, а від команди - знаходить математичний відповідь.

Завдання для команди «Цифри»

  1. Розставте по порядку фігури так, щоб кожне наступне число було на 6 менше попереднього.

  1. Без крил летять, без ніг поспішають, без вітрила пливуть. Вгадайте, що це? (Хмари)

Завдання для команди «Знаки»

  1. Розставте по порядку фігури так, щоб кожне наступне число було на 7 більше попереднього.

50 А

  1. Причаїлася у куща і проходу не дає -

Всіх кусає без розбору, нікого не визнає.

Вгадайте, що це? (Кропива)

Поки учасники біля дошки виконують завдання, вчитель показує математичний фокус всім іншим.

Учитель: Згадайте будь-яке число в інтервалі від 10 до 19. Потім відніміть із задуманого числа суму його цифр - і я дізнаюся, стільки, у вас вийшло. Це 9!

Конкурс 5. «Розгадай ребус»

Кожна команда і група підтримки отримують по три ребуса, в яких є числа. Розгадане слово записується на аркуші.

Команди: поради, одинадцять, пляма.

Конкурс 6. «Однакові числа»

Розставте знаки, щоб вийшов заданий результат.

18 = 2 2 2 2 (18 = 22 - 22)

65 = 5 5 5 5 (65 = 55 + 5 + 5)

Конкурс 7. «Капітани, вперед!»

Порахуйте по-японськи.

1 (йти) 2 (ні) 3 (сан) 4 (сі) 5 (го)

6 (року) 7 (нети) 8 (хати) 9 (ку) 10 (дзю)

Команда «Цифри»

  1. Мама купила дзю яблук.Двоє її дітей з'їли по си яблук. Скільки яблук залишилося у мами? (10 - (4 + 4) = 2 (яблука))

  2. Папа Карло заготовив 13 ніжок для стільців. Чи вистачить цих ніжок, щоб зробити для Буратіно, П'єро і Мальвіни по одному стільчику? (Так, і ще залишиться 1 ніжка)

  3. Сходи складаються з 11 сходинок. На яку сходинку треба встати, щоб бути на середині сходів? (На шосту)

Команда «Знаки»

  1. Мама купила дзю яблук. Її діти Таня і Андрій з'їли: Таня - ні яблук, а Андрій - сан яблук. Скільки яблук залишилося у мами? (10 - (2 + 3) = 5)

  2. У великій клітці 6 хвилястих папужок, а в маленькій - 5. З великою клітини в маленьку пересадили 1 папужки. Чи порівну папужок стало

в клітинах? (Ні)

  1. Раніше монету в 20 копійок називали двадцять копійок. А скільки копійок містить гривеник? (10 копійок)

В цей час капітани групи підтримки повинні намалювати обома руками одночасно різні геометричні фігури.

Ведучий: Дорогі хлопці! Ви все сьогодні показали, що любите математику і добре її знаєте. Ви показали, які ви уважні !. Молодці! Бажаю вам подальших успіхів!







Скачати 28.11 Kb.