• 1. Організаційний момент. Дихальна вправа. Повідомлення теми заняття.
  • 2. Артикуляційна гімнастика без дзеркала (інструкція логопеда)
  • 3. Фонематическая розминка «Правильний банан» (мультимедійне обладнання) гра з використанням диска «Звукова карусель» »мерсібіт»
  • 4. Артикуляційні і акустичні характеристики звуків т. Д. Ть, дь
  • 5. Фонетична ритміка для голосних звуків.
  • 6. пальчикові вправу «Я хочу побудувати будинок» (муз Железновой)
  • 7. Д / І «Будь уважним»
  • 8. пальчикові кинезиологическое вправу «Зайці»
  • 9. Д / І «Докажи слівце»
  • 11. Релаксація «Чарівний сон»
  • 12. Д / Упр. «Склади пропозицію»
  • Гра-подорож у казку (спільна діяльність вчителя-логопеда і вихователя)




    Скачати 13.55 Kb.
    Дата конвертації23.07.2017
    Розмір13.55 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Світлана Філіппова
    Гра-подорож у казку (спільна діяльність вчителя-логопеда і вихователя)

    «Гра-подорож« У гості до казки »

    мета:

    -Продовжуємо знайомити дітей з поняттям «ЗВУК».

    - Ввести в активний словник терміни: «звук», «голосний звук», «приголосний звук», «твердий звук», «м'який звук», «дзвінкий звук», «глухий звук».

    Попрацювала вправи фонетичної ритміки на голосні звуки А, О, У. И, І, Е, приголосних звуків Т, Д з елементами біоенергопластікі

    -Удосконалення і розвиток фонематичного сприйняття і розрізнення звуків на слух, відтворення складових рядів

    -Вчити з'єднувати звуки в склади, використовуючи метод біоенергопластікі, називати кількість звуків у складі,

    Вчити дітей розрізняти звуки / т / - / ть / - / д / - / дь / по їх акустичним і артикуляційних ознаками.

    Розвивати виразність мови, вчити користуватися голосом, змінювати тембр і голосові модуляції.

    • Розвивати увагу і пам'ять, уяву, мислення.

    • Закріплення вміння ділити слова на частини (1 і 2, 3-х складні слова) Розвивати зв'язне мовлення.

    -Продовжуємо вчити складати речення з 2 слів (модель пропозиції: іменник + дієслово., І 3 слів (модель іменник + дієслово + прямий додаток.) ​​З використання схеми пропозиції.

    -Розвивати загальну і дрібну моторику.

    устаткування

    Сенсорний квіточку, мультимедійне обладнання, диск гри «мерсібіт», магнітофон, аудіозаписи, символи звуків Т-Д. буква Д-будинок, шапочки зайця, лисиці, колобок-сенсорний м'ячик, картинки для визначення кількості складів, болото з «купинами», схема пропозицій з 2-3 слів, картки для складання пропозицій, книга з казками, картки для індивідуальної роботи в групі .

    1. Організаційний момент. Дихальна вправа. Повідомлення теми заняття.

    Діти сидять на стільчиках

    Логопед -Хлопці, ви любите казки? Сьогодні ми будемо подорожувати по казках, а в помічники візьмемо звуки Т і Д. У мене в руках чарівну квітку, він покаже нам дорогу

    .Вдохніте аромат вдих носом, видих через рот (дихальна вправа) .-

    2. Артикуляційна гімнастика без дзеркала (інструкція логопеда)

    Щоб вимовляти звуки правильно, треба потренувати язичок. Уважно слухайте завдання і виконуйте. Приготуйтеся. Починайте.

    «Посмішка», «Трубочка», чергування «посмішка-трубочка», «парканчик», «Бублик», чергування «парканчик-бублик» «Віконце прочинене», «Парус

    3. Фонематическая розминка «Правильний банан» (мультимедійне обладнання) гра з використанням диска «Звукова карусель» »мерсібіт»

    Щоб розрізняти звуки треба потренувати вушка. Слухайте уважно звукових чоловічків вгадайте хто сказав правильно?

    Молодці, хлопці, Наша квіточка не просто чарівний, а казковий. (Тактильний квітка) Доторкніться до нього і скажемо чарівні слова: «До чарівного квітки доторкнися, в казці опинися» (звучить музика).

    -Мені підказує чарівну квітку, що нам прийшло звукове лист. (Звучить голос)

    У чистому полі теремок-теремок,

    Він не низький, не високий, не високий.

    Ось по полю-полю мишка біжить,

    Біля дверей зупинилася і стукає.

    4. Артикуляційні і акустичні характеристики звуків т. Д. Ть, дь

    • В яку казку ми потрапили? Який перший звук у слові «Теремок». (Ть) Назвіть старшого брата. (Т)

    • Як по-іншому назвати теремок? (Будинок) Назвіть перший звук в слові «будинок». (Д) .Назовіте молодшого брата (дь)

    • Що спільного (приголосні, чим різняться? ([Т] - глухий, [д] - дзвінкий);

    • Де знаходиться мову, що робить?

    - мова впирається в альвеоли верхніх зубів, а потім відривається,

    - голос-[т] - не працюють, [д] - працюють.

    • Як його можна показати руками?. ( «Молоточок» т-т-т-ребром правої руки стукають по ребру лівої руки) Як його можна показати руками ( «барабанчик» д-д-д вказівними пальцями обох рук стукають один об одного з включенням голосу)

    Приголосні звуки посварилися з голосними. Давайте їх подружимо. Будемо співати голосні звуки і показувати звуки руками

    5. Фонетична ритміка для голосних звуків.

    «А» - і. п. руки попереду, долоні вгору. Промовляючи звук "А", руки розводять в сторони. За динамікою слабо,

    «О» - і. п. руки внизу, трохи висунуті вперед, округло стикаються кільцям. Промовляючи звук "О", руки через сторони розводять вгору і замикають округло вгорі.

    «У» - і. п. руки перед грудьми стиснуті в кулак, вказівні пальці дивляться вгору. Промовляючи звук "У", руки витягають вперед.

    «Е» - і. п. руки як на звук "А", вимовляючи звук "Е", руки розводяться в сторони і кисті рук опускаються на плечі. За динамікою слабо.

    «И» - і. п., руки перед грудьми, долоні розгорнуті вниз, При вимові «И» натискаємо долонями вниз. За динамікою напружено.

    «І» - і. п. руки перед грудьми, одна рука над іншою. долоні розгорнуті вниз. При проголошенні «І» розвести лікті в сторони.

    А тепер подружимо звуки

    Логопед показує вимовляє склади ТА (Т-символ молоток, А-руки через сторони вгору (ТА) Скільки звуків сказали (Два) .Який перший, який другий?

    ТО (Т-символ молоток, О-руки округлити (ТО) Скільки звуків сказали (Два) .Який перший, який другий?

    ТУ (Т-символ молоток, У-кулаки витягнути вперед (ТУ) Скільки звуків сказали (Два) .Який перший, який другий? І тд ТИ, ТЕ, ТІ

    А в казці звірі побудували новий теремок? Давайте ми побудуємо з вами новий будинок-теремок для наших друзів. Сідають на килим на коліна навколо «Купи піску»

    6. пальчикові вправу «Я хочу побудувати будинок» (муз Железновой)

    Хочете дізнатися що ж у нас вийшло? Закрийте очі. (Звучить музика) Відкривають серветку, (під шифонової серветкою буква Д-будинок і символи звуковТ і Д (на підносі палички-символи звуків)

    - Що зображено на символі звуку / т /? / Д / ?. (Молоток-барабан).

    7. Д / І «Будь уважним»

    . Зараз ми пограємо в гру. Якщо почуєте звук Т, покажіть молоточок, якщо Д-барабанчик (Логопед закриває екраном рот)

    А) виділення / т / або / д / Т, Д, Т, Д, Д ...

    Б) Та, так, то, ти, до, ди ...

    В) Том, будинок, Таня, Даня, Твер, двері, туга, дошка, Тіма, Діма, тінь, день, дочка, точка, дачка, тачка,

    Нам пора вирушати в іншу казку.

    Казка брехня - та в ній натяк,

    Добрим молодцям урок.

    Казка вчить, казка лікує,

    Казка мудрості дає.

    8. пальчикові кинезиологическое вправу «Зайці»

    ВОСПИТАТЕЛЬ: -Ой, хлопці, хтось плаче. Підходять до пенька. Одягає шапочку лисиці, а шапочку зайця тримає в руках.

    Що сталося у зайчика? Чому він плаче (відповіді дітей) -В якій казці ми опинилися? «Зайчикова хатинка»

    -Розкажіть, який зайка (довірливий, слабкий, сірий, білий, маленький, беззахисний, пухнастий)

    -Яка лисиця (хитра, руда, підступна, і т д.)

    -Які слова говорив зайка в цій казці? Скажіть слова сумно, тихо, пошепки (Діти вимовляють слова в шапочці зайця)

    «Була в мене хатинка луб'яна, а у Лисиці крижана. Прийшла весна.

    Хатинка у Лисиці розтанула. Попросилася Лиса до мене, та мене і вигнала.

    Як же допомогти Зайчику? Силу застосовувати ми не будемо, а спробуємо домовитися. Лиса пустить назад Зайчика, якщо ви правильно утворите слова в грі «Один-багато»

    Дочка-дочки, Таємниця-таємниці, Танець-танці, стрічка-стрічки

    табун-табуни, сокира-сокири лопата-лопати

    тулуп-кожухи дача-дачі точка-точки,

    хвилина-хвилини хмара-хмари, гарбуз-гарбуза. монета-монети палата-палати

    -Молодци, зайка врятований. Складіть пальчики, як вушка у зайця (вказівний і середній пальці правої руки вгору, інші з'єднати і притиснути великим пальчиком до долоні. Проводиться пальчикова вправа

    Скаче зайчик КОСОЙ (вказівний і середній пальці правої руки вгору,

    інші випрямити і з'єднати)

    ПІД високої сосни (долоню правої руки вертикально вгору, пальці широко

    розставлені)

    Під іншою сосни (долоню лівої руки вертикально вгору, пальці широко

    розставлені)

    Скаче зайчик ІНШИЙ. (Вказівний і середній пальці лівої руки вгору,

    інші випрямити і з'єднати).

    Пальчикові вправа повторюється 3-4 рази

    Ви допомогли Зайчику, Лиса пустила його додому. У цій казці нам більше робити нічого, вирушаємо далі.

    9. Д / І «Докажи слівце»

    ЛОГОПЕД: Відгадайте загадку: «На сметані заважає, на віконці стужён

    Круглий бік, рум'яний бік

    Покотився .... (Колобок)

    -В яку казку ми потрапили? Ставайте в коло, будемо передавати колобок по колу, і промовляти слова

    «Я колобок, колобок, по коморі замітання,

    по засіках шкребу,

    Я від дідуся пішов,

    я від бабусі пішов, »

    Пограємо трохи з Колобком в гру «Докажи слівце». (З корекційним-м'ячиком з шипами)

    У слові не вистачає останньої частини ... -та або ... -так. Я буду називати першу частину слова, а ви додаєте відсутню частину і називаєте ціле слово.

    Конфе (та) - газі (та) Субба (та) пого (та)

    Одеж (та) - рабо (та) грана (та) міну (та)

    Ніки (та) побе (та) забо (та) монет (та)

    Пома (та) пого. (Та) ребя (та) льон (та)

    Лопа (та) котлі (та) зарпла (та) яго (та)

    Колобку пора котитися далі (логопед котить колобка в сторону, а ми продовжуємо подорож.

    10. Д / І «Болото»

    ВОСПИТАТЕЛЬ Відгадайте ще загадку

    «Летіла стріла, потрапила в болото,

    І в цьому болоті спіймав її хтось

    Хто, розпрощавшись з зеленою шкірою,

    Став милою, красивою, пригожої »

    -Як називається ця казка? (Царівна-жаба) .Старшій син стрельнув, принесла стрілу княжа дочка, середній стрельнув - принесла стрілу купецька дочка, а молодший син - Іван-царевич стрельнув-влучила стріла в болото до жаби. Вам потрібно перейти через це болото по купинах. Візьміть картинки, розділіть слова на склади, і підійдіть до потрібної купині. Якщо в слові один склад, то до доріжці з одного купиною, якщо 2 складу, то до 2 купинах, 3 складу, до 3 купинах.

    Будинок, диня, дача дим, гарбуз, дуб,,

    дорога, віз, теремок, дерево,

    Перейшли через болото, пора в іншу казку.

    11. Релаксація «Чарівний сон»

    ВОСПИТАТЕЛЬ Тихо, хлопці, ми потрапили в казку, де всі сплять. Що це за казка? (Спляча красуня)

    У нас теж буде чарівний сон. Увага! Настає чарівний сон. (Лежать на килимі) Звучить музика

    «Очки закриваються, вії опускаються.

    Ми спокійно відпочиваємо, сном чарівним засипаємо.

    Наші ручки відпочивають, сном чарівним засипають.

    Руки не напружені і розслаблені.

    Наші ніжки відпочивають, сном чарівним засипають.

    Ноги не напружені і розслаблені.

    Шия не напружена і розслаблена.

    Губки трохи відкриваються, все чудово розслабляється.

    І слухняний нашу мову бути розслабленим звик.

    Нам зрозуміло, що такий стан спокою.

    Добре нам відпочивати, але пора вже знову подорож продовжувати.

    Тихо встаньте, що не галасуйте,

    Зачароване царство, що не розбудіть,

    А до мене все підійдіть.

    12. Д / Упр. «Склади пропозицію»

    ЛОГОПЕД «Що за диво, що за диво! Їдуть сани без коней »і ще в цій казці - грубка. Хто катався на печі? Як називається ця казка? (По щучому велінню) .Які слова говорив Ємеля?

    А зараз він каже: По щучому велінню, по моєму бажанню, Складіть, ви хлопці, пропозиції за схемами з двох або трьох слів. (Діти по схемі придумують пропозиції)

    -Підійди до столу.Зберіть свою картинку з 3-х частин (3 слова) і допоможіть Емеле придумати пропозицію по картках. (Робота з картками)

    13. Підсумок.

    ЛОГОПЕД: Багато казок ми пройшли, пора вирушати в дитячий сад. Скажімо чарівні слова «До чарівного квітки доторкнися, в дитячому саду опинися. (Звучить музика)

    Ось ми і в дитячому садку. У яких казках ми побували? Які звуки нам допомагали? Що сподобалося найбільше? Чому?

    А на пам'ять про нашу подорож я хочу подарувати вам книги з різними казками і символи наших звуків-помічників Але їх змило дощем. Треба з'єднати всі крапки і тоді все вийде.

    Постарайтеся зберегти силу чарівництва якомога довше. І не забувайте, що в казку треба вірити, і вона збудеться. Догляд дітей в групу.

    Игра-путешествие в сказку (совместная деятельность учителя-логопеда и воспитателя)


    Скачати 13.55 Kb.