Фізкультурний заняття з використанням нетрадиційної обладнання для дітей старшої групи.




Дата конвертації15.06.2018
Розмір11.1 Kb.
ТипТемочка

Світлана Бойко
Фізкультурний заняття з використанням нетрадиційної обладнання для дітей старшої групи

Мета: доставити дітям радість від спільного виконання цікавих фізичних вправ; викликати у дошкільнят інтерес до виконання фізичних вправ та ігрових завдань з нетрадиційним предметом-аркушем паперу.

завдання:

- Продовжувати розвивати дрібну моторику, формувати уявлення дітей про можливість конструювання з паперу різних предметів, які можна використовувати в ігровій рухової діяльності;

- Розвивати творчу, пізнавальну активність в процесі вирішення проблемних ситуацій за допомогою руху;

- Пропонувати вправи, що сприяють профілактиці зору;

- Розвивати координацію рухів, орієнтуватися в просторі.

- Формувати правильну поставу. Удосконалювати спритність і швидкість реакції.

Устаткування: жовті аркуші паперу формату А4 за кількістю дітей, канат.

хід заняття

Вступна частина.

Діти будуються в колону по одному.

Інструктор: Хлопці, хто помітив, що у мене в руці? (Відповіді дітей: корзина). Подивіться уважно в кошик, ви нічого незвичайного не помітили? (Відповіді дітей: папір, листи).

(Вихователь і інструктор роздає дітям листочки).

- Що ви з такими листами в групі робили? (Відповіді дітей: малювали).

-А як ви думаєте, чи можна з цими листами виконувати спортивні завдання і грати? (Відповіді дітей: не знаємо, можна, не можна).

- Якщо ви готові сьогодні бути моїми помічниками-фантазерами і конструкторами, щоб не тільки дізнатися в які ігри можна грати з аркушем паперу, а й навчитися зберігати за допомогою листа правильну поставу. Тоді не будемо втрачати часу! Візьміть листи двома руками підніміть вище над головою, встаньте на шкарпетки, закрийте очі, покружляти-покружляти - в країні Фантазій опинитеся.

- У цій країні охороняють дитячі фантазії солдатики. Беріть листи під руку - маршируємо, як солдати. Ми будемо охороняти найцікавіші фантазії.

- Несподівано пішов сніг ...

Зорова гімнастика.

- Ми за сніговими пластівцями поспостерігаємо очима: піднімаємо погляд на уявну сніжинку вгору і проводжаємо поглядом вниз і т. Д. Сніжинки летять спочатку повільно, і ми за ними спостерігаємо теж повільно. А тепер вони летять так швидко, що очі наші встигають тільки швидко моргати (тривалість виконання - до 30 сек).

- У нас в руках є тільки аркуші паперу, як бути, такий сильний снігопад починається. Нам допоможуть наші фантазії. У що перетворимо наші листи, щоб уберегтися від снігопаду? (Варіанти відповідей дітей: дах, парасолька).

- Швидше за готуйте свої укриття - піднімайте їх над головою. Тримайте руками міцніше, тому що вітер посилюється, йдіть за мною слід у слід, щоб не збитися з шляху (ходьба в колоні: п'ята до шкарпетки). А далі можна пройти лише на носках, тому що стежка стала дедалі вужчим. Вітер стих.

- Несподівано виглянуло спекотне сонечко і розтопило весь сніг і утворилася велика калюжа, а наші листи, раптом, перетворилися в цеглинки. Що б ви порадили зробити з цих листів-цеглинок, щоб перебратися через калюжу? (Варіанти відповідей: доріжку, переправу, місток).

Діти викладають листи так, щоб вони, лежали один за одним, і вийшла доріжка.

Діти висловлюють свої припущення. Потім вирішують побудувати переправу.

Інструктор: Як можна перебратися по переправі?

Діти пропонують і апробують свої варіанти: на носках по листочками-цеглинці, перестрибуючи з ноги на ногу по листам-цеглинці, перестрибуючи з листа на листок.

Інструктор: Сонце висушило калюжу. Пограємо з листами-цеглинками.

Хлопці, а можна з листочком зробити ОРУ?

Відповіді дітей.

Інструктор: Давайте спробуємо.

Перешикування в колону по три.

Основна частина.

ОРУ з аркушем паперу під музику.

1. І. П. О. С обидві руки тримають аркуш паперу внизу. 1 піднімають руки з листом вперед, 2 руки з листом вгору, 3 - опускають руки вперед, 4 - І.П. 6-8 разів.

2. І. П. ноги злегка нарізно, руки з листочком попереду в прямих руках. 1 - поворот тулуба вправо, руки з листочком вправо, 2 - І. П., 3-4 теж в інший бік. 6-8 разів.

3. І. П. О. С., руки з листочком перед собою в прямих руках. 1 - підняти праву ногу, зігнуту в коліні, торкнутися листочка, 2 - І. П., 3-4 теж з іншої ноги. 8 разів з кожної ноги.

4. І. П. О. С., руки з листочком опущені внизу. 1 - присісти покласти листочок на підлогу, 2 - встати, руки на пояс, 3 - присісти, взяти листочок, 4 - І.П. 8 разів.

5. І. П. - стоячи на колінах, руки з листочком опущені вниз, 1 - відхилитися назад, руки з листочком підняти вперед, 2 - І. П. 6-8 разів.

6. Стрибки: І. П. ноги разом, листочок затиснути між колін, стрибки на двох ногах, руки на поясі, чергування з ходьбою 2 підходи по 40 стрибків.

7. І. П. О. С обидві руки тримають аркуш паперу внизу. 1 піднімають руки з листом вперед, 2 руки з листом вгору, 3 - опускають руки вперед, 4 - І.П. 6-8 разів.

ОВС:

Інструктор: Хлопці, давайте подумаємо, які у нас є частини тіла, і як ми можемо переносити листочок без допомоги рук, на цих частинах тіла?

Діти згадують, які частини тіла є у людини, висувають різні версії, кожна з яких перевіряється усіма хлопцями.

Інструктор: Молодці, хлопці! А тепер давайте, по одній стороні залу ми підемо по канату боком, несучи на голові листочок, а на іншій будемо повзти як «павучки» несучи листочок на животі.

Інструктор: Хлопці, а яку улюблену іграшку і в той же час фізкультурний посібник можна зробити з листа паперу?

Припущення дітей. Приходять до висновку, що, якщо зім'яти аркуш паперу можна отримати м'ячик.

Діти мнуть кожен свій листочок і роблять м'ячики.

Вправа «Пограємо з м'ячем». Діти, виконують перекидання «м'яча» з однієї руки в іншу, підкидають «м'яч» вгору і ловлять його після бавовни, по 15 разів.

Інструктор: А тепер прийшла пора,

Пограти нам дітвора!

Хлопці, а давайте пограємо в гру «Совушки», як ви думаєте, можемо ми використовувати в цій грі наш листочок? І як його використовувати?

Діти висловлюють свої припущення. І вирішуємо, що на листочок ми будемо вставати і завмирати коли зупинитися музика. По ходу гри трохи будемо ускладнювати правила, складаючи листочки навпіл.

Заключна частина.

Інструктор: Хлопці, щось стало дуже жарко, а що ще можна сконструювати з аркуша паперу, щоб охолодитися.

Діти: Віяло!

Діти і інструктор майструють з листочка віяло, виконують спокійну ходьбу по залу, обмахуючись віялом.

Інструктор: Хлопці, а давайте скаже спасибі нашому листочку, і зробимо для нього велике сонечко.

Діти, викладають на килимі з листочків одне велике сонечко з посмішкою.

- Хлопці, час так швидко йде, нам пора повертатися в дитячий сад з країни Фантазій. Сідайте на килим, закривайте очі.

рефлексія

- Бачу, що всі повернулися успішно в дитячий сад з подорожі по країні Фантазій. Давайте поділимося враженнями. А готовністю до відповіді нехай сьогодні буде посмішка (той, хто готовий розповісти свої враження, посміхається).

Питання для короткої бесіди:

- Що було для вас новим?

- Чого навчилися?

- Що сподобалося найбільше і чому?

Підбиття підсумків.

Підсумок. Сьогодні ми фантазували і грали з аркушами паперу. Якщо вам сподобалося, хлопніть в долоні (діти плещуть у долоні). А якщо ви готові батькам показати, як конструювати віяло з паперу, підійміть долоньку вгору (діти піднімають руку).

Ритуал прощання.

- Я всім бажаю, будьте здорові!

Діти відповідають: «Завжди здорові!».

Физкультурное занятие с использованием нетрадиционного оборудования для детей старшей группы



Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Фізкультурний заняття з використанням нетрадиційної обладнання для дітей старшої групи.