Фізкультурний заняття з елементами фольклору «Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!»




Скачати 10.49 Kb.
Дата конвертації19.05.2017
Розмір10.49 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Світлана Лугиніни
Фізкультурний заняття з елементами фольклору «Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!»

Фізкультурний заняття з елементами фольклору

«Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!»

Мета: викликати інтерес у дітей до фізичної культури і традицій народів Південного Уралу. Формувати у дітей свідоме установку на здоровий спосіб життя, використовуючи здоров'язберігаючих технологій та нетрадиційні методи, художнє слово. Продовжувати підвищувати функціональні можливості рівня фізичної і рухової підготовленості у дітей.

завдання:

освітні

- Тренувати в стрибках на м'ячах

- Тренувати в ходьбі по гімнастичній лаві, ходьбі з мішечком на голові, збереження рівновагу.

- Удосконалювати у дітей уміння вільно виконувати вправи, спрямовані на профілактику плоскостопості та постави

- Вчити дітей виражати себе в ритмічних рухах і радіти їх красі.

Розвиваючі

- Розвивати гнучкість рухів.

- Удосконалювати рухові навички і фізичні якості, зміцнювати дихальну систему, розвивати координацію рухів

- Розвивати пізнавальний інтерес до вивчення свого здоров'я.

виховні

- Виховувати морально - вольові якості: витримку, впевненість в собі, почуття товариськості, наполегливість в досягненні позитивних результатів

- Виховувати дбайливе ставлення до природи.

методи

Пояснювально репродуктивний, репродуктивний; метод творчих завдань; наочний; вербальний (словесний).

прийоми

Створення проблемно-ігровій ситуації, художнє слово; прийом організації дітей: груповий спосіб.

попередня робота

Розгляд ілюстрацій про традиції та звичаї народів Південного Уралу; бесіда на тему «Весняні квіти»; ліплення квітів «Первоцвіти». Читання народних казок, розучування лічилок, примовок, приказок, прислів'їв.

здоров'язберігаючих технологій

медитація; дихальна гімнастика; ритмічна гімнастика; коригуючі вправи для постави і плоскостопості; пальчикова гімнастика; релаксація.

оформлення залу

Птахи і тварини; квіти з куль.

Обладнання: костюми народів Південного Уралу. Стрічки за кількістю - ву дітей; квіти на кожну дитину (зроблені з-під контейнерів киндерсюрприз, в які вкладені шматочки часнику); гімнастичні лавки, м'ячі великі для стрибків, конуси, мішечки з піском, хустки, мотузка, стрічка, блакитна; макети дерев.

Технічні засоби: аудіозаписи з російськими народними мелодіями (музика швидка, весела)

Апаратне забезпечення: музичний центр.

Аудіозапис на релаксацію.

Реалізація Федеральних державних вимог: Інтеграція отриманих умінь і навичок дитини через всі освітні області, що застосовуються в дошкільному закладі (музична, комунікативна, фізична, художня творчість); використання ігрової ситуації на протязі всього заняття; впровадження розвиваючих технологій в роботі з дітьми.

Освітні ресурси: Програма виховання і навчання в дитячому садку під редакцією М. А. Васильєвої; «Фізкультурно -оздоровча робота» для старших дошкільнят О. Ф. Горбатенко, Т. А. Кардіальская, Г. П. Попова; «Ігри, які лікують» А. С. Галанов

хід заняття

Вступна частина.

Звучить весела мелодія. Діти входять в зал, вишикувавшись в колону по одному.

Ведучий: Доброго дня, добрі молодці і красні дівиці!

Привіт, гості та гостьюшкі!

Привіт мої друзі, нашої зустрічі рада я!

Дозвольте вас обійняти, всім здоров'я побажати!

Ведучий: Зібралися ми сьогодні, щоб згадати старовину, пограти в народні ігри, в які грали бабусі, дідусі. Грали, напевно і ви, а тепер пограють наші діти. У кожного народу є свої традиції, свої пісні, казки, ігри. Кажуть в старовину був чарівну квітку, який рятував від усіх недуг, т. Е хвороб. Хто його знайде і понюхає, буде найсильнішим, найспритнішим, а головне самим здоровим. Дістатися до нього нелегко. Як би я хотіла хоч раз понюхати цей чарівний квітка, щоб бути здоровою. А ви хочете? Тоді в дорогу.

Гей, збирайся народ, з усіх воріт,

Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!

(Ходьба звичайна)

Змінили ми ходьбу,

На носочки встали,

Потяглися ми чуть-чуть,

Стеля дістали!

(Ходьба на носочках, руки - вгору.)

Піднімаємо вище ноги,

Ми крокуємо по дорозі!

(Ходьба звичайна)

(Підскоки)

(Ходьба звичайна)

Ставимо діти ширше ноги,

Ми крокуємо по дорозі!

(Ходьба з випадом вперед, з ударами.)

(Ходьба звичайна)

Ось річка - широка і глибока,

Чи не дістати до дна.

На носочках побігли - швидко, весело, легко.

(Біг перестрибуючи через степ-платформу.)

(Ходьба звичайна)

(Ходьба приставним кроком, руки на поясі)

(Ходьба звичайна)

(Бічний галоп особою і спиною в коло.)

(Ходьба звичайна)

(Перешикування трійками)

Дихаємо рівно і спокійно. Встали, добре

Ось ми руки розвели, (розмикаються на витягнуті руки.)

Немов здивувалися,

І один одному до землі

В пояс поклонилися. (Поясний поклін.)

Ведучий: Що ж, пора нам і розім'ятися, дітвора!

(Слід ритмічна гімнастика під російську народну музику веселу танкову.)

I частина. Розминка.

Звучить пісня «Ах, зайченя».

Ритмічна гімнастика «Русский танок» з стрічками

1. «переступання на місці» -6р.

І. п .: ноги разом, руки на поясі.

2. «Нахили головою» - 8 р.

І. п .: основна стійка, руки вздовж тулуба.

1 нахил вправо, 2- і. п., 3 нахил вліво, 4- і. п.

3. «Піднімання рук» - 4 р.

І. п .: ноги злегка розставлені, руки вздовж тулуба.

1 руки вперед, 2 - вгору, 3 - в сторони; 4- і. п.

4. «Повороти в сторони» - 6 р.

І. п .: ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба.

1 поворот вправо, руки в сторону, 2 і. п; 3 теж вліво, 4- і. п.

5. «Нахили вперед» - 8 р.

І. п .: ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба.

1 нахили вперед, руки вперед, 2 в і. п.; 3 нахил вперед, руки в сторони, 4 в і. п.

6. «кругові рухи руками» - 4 р.

П. п .: ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба.

1-4 - кругові рухи вправо, 5-8 - те ж вліво.

7. «Вправа для ніг» - 8 р.

І. п ,: основна стійка, руки вздовж тулуба.

1 права нога на носок виставляється назад, руки вгору, 2- і. п.

3 то ж лівою ногою, 4 - в. п.

8. «Ванька» - 6р.

1 руки в сторони, нога на п'яту вправо, 2- і. п., 3 руки в сторони, нога на п'яту вліво, 4-й. п.

9. «Присідання» - 8 р.

І. п .: основна стійка, руки вздовж тулуба.

1 присіли, руки в сторони, 2- і. п.

3-присіли, руки вперед, 4- і. п.

10. «Стрибки» - 10 р. в чергуванні з ходьбою 3рази

І. п .: ноги разом, руки вздовж тулуба.

1 ноги нарізно, руки в сторони.

2 права нога вперед, рука вгору; теж лівої.

3 ноги врозь- руки в сторони.

Ходьба з перестроюванням в колону, з рухом рук (в сторони, вниз).

II частина. Основна.

Ведучий: Пограй, що не спиш, свою завзятість покажи!

Перешикування в дві колони.

Ігрова вправа «Добрі молодці і красні дівиці».

естафети:

1. «Пройдіть по лежачому дереву» (2 лавки, 2 мішечка з піском, 2 кеглі)

2. «Пробіжи через колючі кущі» (біг змійкою)

3. «Перевірка на спритність» (стрибки на фітболах - 2 м'ячі)

Пальчикова гімнастика.

Через ліси, через гори

Їде дідусь Єгор.

У нього свої справи.

Ми ж граємо, дітвора.

Гей, хлопці і дівчатка!

Починаємо попригушка.

Гра «Не потрап»

Мета: закріпити вміння стрибати на двох ногах через перешкоди.

Треба стрибати в коло з кола

Чи не підштовхувати один одного,

А ловишка позіхати

І кого-небудь зловити!

Гра «Юрта»

Мета: розвивати спритність, координацію в ритмічних рухах і слухове увагу.

Ми веселі хлопці.

Зберемося всі в кружок!

Пограємо і потанцюємо

І помчимся на лужок!

Звучить мелодія пісні «Тонка горобина».

Релаксаційні вправи:

1. Початкове положення - одна рука вгорі, інша - опущена. Діти тягнутися вниз, намагаючись дістати кінчиками пальців опущеною руки кінчики пальців ніг.

2. Поза «дерева». Встати рівно, підняти руки вгору подібно гілкам, погойдатися під «вітром».

Гра «Зоря»

Мета: розвивати спритність, швидкість і координацію русі ,.

«Зоря-Зареніцу, красна дівиця

По полю ходила, ключі загубила,

Ключі золоті, стрічки блакитні,

Раз, два, три - біжи! »

III. Заключна частина.

Гра «Вгадай хто покликав?»

Мета: розвивати координацію рухів, зорову увагу і мова.

Діти ходять в хороводі,

Хтось покличе зараз,

Ти очі не відкривай

Хто покликав тебе дізнайся!

Ведучий: Молодці. Я, щось чую. Це квітка «здоров'я» розпустилася. Та не один, тут ціла галявина чудових квітів. (Показує квіти, зроблені з-під контейнерів киндерсюрприз, в які вкладені шматочки часнику). Понюхайте, їх! (Діти беруть квіти, нюхають). Чим пахнуть квіти здоров'я?

Діти: Часником.

Ведучий :: Запах часнику відлякує все хвороби і жоден мікроб до вас близько не підійде. Будьте здорові!

ведучий:

А тепер пора прощатися.

І всім в групу повертатися.

Спасибі всім мої друзі.

До побачення дітвора!

Діти виходять із зали під ритмічну музику.



Скачати 10.49 Kb.

Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Фізкультурний заняття з елементами фольклору «Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!»

Скачати 10.49 Kb.