Фізкультурний заняття - розвага в середній групі «Раз сходинка - два сходинка, буде весело!»




Дата конвертації13.09.2018
Розмір9.83 Kb.
ТипТемочка

Надія Буданова
Фізкультурний заняття-розвагу в середній групі «Раз сходинка, два сходинка - буде весело!»

мета:

Зміцнювати здоров'я дітей за допомогою фізичних вправ з використанням нетрадиційної обладнання степ-платформ.

завдання:

Розвиваючі: розвивати основні фізичні якості дітей (швидкість, координацію рухів, спритність, витривалість).

освітні:

формування опорно-рухового апарату і зміцнення м'язів тулуба, правильної постави;

формування у дітей навичок ритмічного руху відповідно до характеру музики швидко, вправно, красиво;

формування правильних рухових умінь і навичок виконання рухових дій: ходьба по степ-платформі, зберігаючи рівновагу.

Виховні: підтримувати у дітей стійкий інтерес до рухової діяльності, до здорового способу життя; залучати дітей до спільних рухливих ігор; створити атмосферу емоційного психологічного благополуччя; виховувати шанобливе ставлення один до одного.

Завдання використання степ - платформи:

- розвивати координацію руху;

- розвивати гнучкість;

- спонукати дітей до самостійного використання нестандартного

обладнання;

- формувати інтерес у дошкільників до занять фізичної культури та ритмічної гімнастики;

- розвивати почуття ритму.

Інтеграція областей:

«Фізична культура»,

«Пізнавальний розвиток»,

«Соціально-комунікативний розвиток»,

«Мовний розвиток»,

«Художньо-естетичний розвиток».

Попередня робота: розучування комплексу по степ-аеробіки;

дихальної гімнастики «Дме вітер».

Устаткування: ребриста доріжка, різнокольорові корчі, купини, полінця, канат, дуга, моталочкі, степ-платформи.

Музичний супровід: пісня Шаїнського «Разом весело крокувати», музика для проведення комплексу степ-аеробіки.

хід заняття

вихователь:

Спорт всім людям дуже потрібен!

Ми зі спортом з вами дружимо!

вихователь:

Хлопці, я запрошую вас сьогодні на прогулянку в зимовий ліс.

Він сповнений казкових чудес

Добре в лісі взимку

У день морозний блакитний!

Ви згодні? (Так.)

вихователь:

А ви знаєте лісових жителів? (Так)

Назвіть. (Це дикі тварини, птахи. Діти називають тварин і птахів).

Правильно, молодці.

вихователь:

Хлопці, слухай мою команду, в колону по одному за провідним шикуйсь.

(Ходьба в колоні під музичний супровід пісні Шаїнського,

«Разом весело крокувати» 10 с.)

вихователь:

Щоб нам не загубитися,

Потрібно разом нам триматися.

Вирушаємо ми в ліс,

Чекає нас багато там чудес

(Ходьба «змійкою» 10-12 с.)

вихователь:

Всі піднялися на носочки

Переходимо ми на купини,

Руки тягнемо високо!

Щоб було нам легко!

(Ходьба на носках.)

вихователь:

Олександра Кужель ми крокуємо,

Вище ноги піднімаємо!

Олександра Кужель ми йдемо

І нітрохи не втомлюємося.

(Ходьба з високим підніманням коліна 12 - 15 с.)

вихователь:

За завалів, по ярах

Ходить ведмедик клишоногий,

Він на п'яти наступає

Лапи до сонця піднімає.

(Ходьба на п'ятах, руки в сторони).

вихователь:

Скаче білка скок, та скок

Що за маленький звір

От би мені її спіймати

Разом з нею поскакати.

(Підскоки 10 с.)

вихователь:

Холодно в лісі взимку -

Побігли все бігом!

З бігом буде веселіше,

З бігом буде нам тепліше.

(Швидкий біг в колоні 15 - 20 с.)

(Ходьба, відновлення дихання вдих - видих 2-3 рази).

вихователь:

Прямо з неба до нас летять

Легкі пушинки.

Срібляться і блищать

Білі сніжинки.

(Діти, перебудовуються в коло, для виконання дихального вправи «Дме вітер»)

Дихальна гімнастика

Мета: вчити дітей зміцнювати дихальні м'язи всієї дихальної системи, здійснювати вентиляцію легенів у всіх відділах.

Примітка. Вправа не тільки чудово очищає (вентилює) легкі, але і допомагає зігрітися при переохолодженні і знімає втому. Тому рекомендується проводити його після фізичного навантаження як можна частіше, розвиваючи плавний, тривалий видих. І. п .: сидячи, стоячи, лежачи. Тулуб розслаблено, зробити повний вдих носом, втягуючи в себе живіт, грудну клітку.

Зробити повний видих, випинаючи живіт і ребра грудної клітини. Крізь губи складені трубочкою плавно випустити повітря до самого видиху.

Повторити 3-4 рази.

вихователь:

З сніжинкою пограли

У шлях пора друзі нам з вами.

Подивіться хлопці тут чиїсь сліди. Підемо по ним.

Сліди йдуть по доріжці здоров'я: ребриста дошка, доріжка з гудзиками, канат, дуга, масажний килимок.

(Сліди приводять до хатинки, в якій живе Лісовик).

Вихователь: Тук, тук, тук, хто в хатинці живе, хто в невисокій живе?

Лісовик: Я Лісовик, господар лісу, звірів і птахів. Я охороняю ліс, живу в хатинці. Люблю грати, пустувати, але можу і покарати за погану поведінку в лісі.

Ви себе правильно ведете в лісі?

Гілки у дерев не ламали? (Ні).

Гнізда птаства не розоряли? (Ні).

Птахів не лякали? (Ні).

Ну, молодці. А навіщо в ліс

завітали?

вихователь:

Спорт ми Лісовик дуже любимо

Ми зі спортом дуже дружимо.

Ось і вирішили в лісі спортом зайнятися,

Та й тебе зустріли.

Лісовик: А що таке спорт?

дитина:

Нам пігулки і мікстура і в мороз і в холоди,

Замінює степ фізкультура

І холодна вода.

лісовик:

Степ? Фізкультура? А це ще що таке?

вихователь:

Ось зараз ми тобі все і покажемо.

Ставай з нами, ми тебе навчимо.

(Звучить музика, діти виконують комплекс вправ по степ-аеробіки).

Комплекс вправ по степ-аеробіки.

У залі на підлозі в шаховому порядку розкладені степи. Під бадьору ритмічну музику діти входять в зал і стають позаду степів.

Підготовча частина.

1. Вдих, видих (2р.)

2. Ходьба звичайна на місці. (Діти повинні відчути музику, вловити темп руху, відповідно налаштуватися).

Основна частина.

3. Крок на степ. Зробити приставних крок назад зі степу на підлогу і назад на степ, з правої ноги, бадьоро працюючи руками.

4. Ходьба навколо степу (2р.)

5. Крок на степ. Зробити приставних крок вперед зі степу на підлогу і назад на степ, тому з правої ноги, бадьоро працюючи руками.

6. Ходьба навколо степу (2р.)

7. Крок на степ, нога вперед випад.

8. Ходьба навколо степу (2р.)

9. Крок на степ, нахил вперед, крок назад.

10. Ходьба навколо степу (2р.)

11. Крок на степ, крок вправо - вих. п. Крок вліво - вих. п.

12. Ходьба навколо степу (2р.)

13. Сидячи на степу - упор руками ззаду, почергове піднімання ніг вгору.

14. Вправа велосипед.

15. Сидячи, руки в сторони, ноги випрямлені, ноги зігнуті в колінах руки навколо колін.

16. Ходьба навколо степу (2р.)

17. Робота руками, крокуючи на місці. Права рука вгору, ліва рука вгору, махи обома руками, вниз права рука, ліва рука.

18. Вдих, видих (2 р.)

(Лісовик хвалить хлопців і обіцяє робити зарядку щодня).

Вихователь оголошує рухливу гру «Велетні і гноми».

(на сигнал «велетні», діти встають на степ-платформу, руки вгору, піднімаються на носочки. Сигнал «гноми» сідають

на степ-платформу).

Лісовик: оголошує рухливу гру «Сова і пташки».

(День настає, все оживає - діти під музику рухаються по залу.

Ніч настає, все завмирає, сова вилітає - діти сідають

на степ-платформу).

(Лісовик хвалить дітей).

вихователь:

Хлопці, слухай мою команду. За мною в колону по одному ставай.

Направо.

Діти читають вірші.

дитина:

Ти зарядкою займайся

Якщо хочеш бути здоровим.

Водою холодної обливайся,

Забудеш докторів.

Дуже важливо також правильно харчуватися.

Вітаміни овочі всім нам знадобляться.

Як втому перемогти,

І бадьорим завжди бути?

Ми відповімо без праці,

Спорт - ось найкраща гра!

Щоб бадьорим прокидатися

Потрібно спортом займатися,

Бігати, стрибати, віджиматися

З степ-платформою, не розлучатися.

Будемо по лісі гуляти,

Будемо тіло загартовувати, Я здоровим бути мрію

Свої м'язи качаю.

вихователь:

Спорт це здоров'я!

Спорт - це успіх!

Спорт - це прикольно!

Спорт - це для всіх!

лісовик:

Ой, доведеться мені вас нагородити, та подарунки подарувати.

(Лісовик дарує дітям гри «Моталочкі»).

Діти дякують і йдуть під музику із залу.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Фізкультурний заняття - розвага в середній групі «Раз сходинка - два сходинка, буде весело!»