Ділова гра «Я і мої права».




Скачати 11.08 Kb.
Дата конвертації10.02.2019
Розмір11.08 Kb.
ТипДілова гра

Юля Цвєткова
Ділова гра «Я і мої права».

ГКОУ МО "Непосиди"

Ділова гра "Я і мої права".

(з презентацією)

Підготувала і провела:

вихователь

Цвєткова Ю. В.

м Залізничний

Мета: познайомити дітей з правами та обов'язками людини.

завдання:

• познайомити з поняттями "громадянин"; "Права громадян"; "Права дітей"; "Обов'язки школярів"; вчити застосовувати права та обов'язки в повсякденному житті;

• розвивати культуру мовлення; вміння аналізувати; розвивати творчі здібності;

• виховувати любов до Батьківщини; правову грамотність; повага до інших і до себе; почуття власної гідності.

Обладнання: завдання, олівці, жетони, "правове" дерево, аудіозапис пісень «Тяп - ляп» і «Вчать у школі», ілюстрації з казок, нагороди.

хід заняття

1. Вступ.

Те про що ми сьогодні будемо говорити, відноситься до всіх нас.

Вам, хлопці, належить дуже цікаве життя в оновлюється Росії. Від вас самих залежить, чи буде це життя складною або ви проживете її радісно і щасливо.

Ви вже знаєте, що життя - це не тільки розваги і радості. Це і нелегку працю. Ті люди, які заздалегідь готувалися до зустрічі з життям, як правило, проживали її цікаво. Гірше буває тим, хто звикає жити за спинами інших людей. Всі перешкоди їм доводиться брати з боєм. Сьогодні ми проведемо ділову гру "Я і мої права". Ви поділені на дві команди. У кожній команді виберіть капітана. Капітан стежить за порядком в команді, відповідає на завдання після загального обговорення. Кожна команда в ході гри буде отримувати жетони, в разі правильної відповіді. В кінці заняття ми підіб'ємо підсумки і нагородимо переможців.

2. Актуалізація знань.

- А ким є кожен з нас? (відповіді дітей)

- Кожен з нас - громадянин Росії.

- Хто такий "Громадянин"? (відповіді дітей)

- У тлумачному словнику С. І. Ожегова поняття "громадянин" пояснюється так: Громадянин - особа, яка належить до постійного населення даної держави, що користується його захистом і наділене правами і обов'язками; доросла людина, а також форма звертання до нього.

Пояснення поняття 1:

- Яким словом можна замінити слово "особа", щоб сенс фрази не змінився? (людина)

- Що значить "постійне населення"? (люди, які живуть тут завжди).

- Що значить "наділена правами і обов'язками"? (мати права і обов'язки).

Пояснення поняття 2:

- Є різні форми звернення дорослих людей один до одного: "шановний", "товариш", "Государ", в тому числі і "громадянин". Все залежить від ситуації і виховання.

3. Гра "Доповни".

- А зараз ми з вами трохи пограємо. Кожна команда отримує завдання і олівець (для перевірки). Ваше завдання: в пропозицію вставити потрібні слова.

Після того, як команди виконали завдання, їм необхідно помінятися пропозиціями. Далі перевірка.

Підрахувавши кількість правильних відповідей, команди отримують жетони (1 місце - 3 жетона, 2 місце - 2)

- Молодці! Ви відмінно впоралися з цим завданням.

4. Бесіда.

- Скажіть, громадянами, якої країни ми є? (відповіді дітей)

- Наша держава надає нам права. Хто з вас знає, як називається документ, в якому прописані наші права? (Конституція РФ).

- Слово "конституція" в перекладі з латини означає "встановлення".

- А які права ми маємо як громадяни Росії? (відповіді дітей)

• Кожна людина має право на життя.

• Кожна людина має право на вільну працю. Кожен може вибрати працю на свій розсуд. Примусова праця заборонений.

Кожен громадянин має право на освіту. Залежно від віку він може відвідувати д / с, школу, коледж чи університет.

• Кожен громадянин має право отримати допомогу лікаря при захворюванні.

• Громадянин Росії має право на відпочинок.

- А тепер, знаючи ці права, ми пограємо.

5. Гра "Подорож у казку".

- Кожна команда отримує ілюстрацію з казки. Завдання: визначити, яким правом скористалися герої. Час - 1 хвилина.

1. "Айболит" К. І. Чуковський (право на отримання медичної допомоги)

2. "Золотий ключик" А. Толстой (право на освіту)

Команда, яка правильно відповість, отримує жетон.

6. Бесіда.

- Молодці! Ви добре запам'ятали права громадян Росії.

- Як ви думаєте, чи існують які-небудь документи, вивчаючи які ми могли б дізнатися і про інші права? (відповіді дітей)

- Таких документів багато, але ми розглянемо тільки деякі з них.

- Декларація - документ, який захищає наші права.

- Конвенція (договір, угода) - угода по спеціальному питання, обов'язкові для держав, які до нього приєдналися, тобто підписали договір.

Статут школи - документ, в якому прописані права та обов'язки школярів.

Щоб ви знали: 10 грудень 1948 року багато країн прийняли "Декларацію про права людини".

- Хто скаже, скільки років виповнюється цього важливого документу?

- Оскільки "Декларація про права людини" - це міжнародний документ, пропоную вам встати і, взявшись за руки, зобразити земну кулю. Давайте трохи відпочинемо і пограємо.

Гра називається "Музична хвилинка". Під музику ми будемо виконувати різні рухи, але, відпочиваючи, ви повинні будете уважно слухати уривки з пісень. Після нашої "хвилинки" ви відповісте на таке питання: "На які права вказує кожна з пісень?". Кожен, хто правильно відповість, отримає жетон і таким чином поповнить їх кількість для своєї команди.

1. "Вчать у школі" (право на освіту)

2. "Тяп - ляп" (право на працю)

7. Тренінг.

- Ми багато з вами говорили про права. Продовжіть таку фразу: "Для мене найголовніше право - це. "

- Молодці! А тепер давайте поговоримо трохи про ваші обов'язки, як школярів. Нагадайте, як називається документ, в якому прописані права та обов'язки школярів?

У статуті школи сказано:

• навчаються школи зобов'язані:

• дотримуватися вимог Статуту школи;

• сумлінно вчитися;

• дбайливо ставиться до майна школи;

дотримуватися Правил поведінки учнів.

сценка

- А знаєте, хлопці! В одній країні жили два чоловічка. Жили вони дружно, весело, щасливо. Все було у них однакове, але імена - різні. Одного звали Права, а іншого - Обов'язки. У кожного з них в житті були головні слова:

Права (розгортає сувій і читає):

Життя, освіту, працю, відпочинок.

Обов'язки (розгортає сувій і читає):

Дотримання Статуту, сумлінне навчання, дбайливе ставлення до майна, дотримання Правил поведінки учнів.

Одного разу жителі цієї країни помітили, що чоловічки дуже часто вимовляють головні для них слова і зацікавилися їх значенням. Коли жителі зрозуміли сенс цих слів, то для них ці слова теж стали головними.

З тих пір ця країна стала називатися Правовий.

- Що можна сказати про права та обов'язки?

Запам'ятайте: Права надаються, а обов'язки виконуються!

Правила шкільного життя.

У школу, знає дітвора,

Ходять з самого ранку.

І хотіли - не хотіли,

Потрібно швидко встати з ліжка.

На урок не спізнитися,

Все встигнути і все дізнатися.

Навчитися треба, братці,

Вам з посмішкою прокидатися.

Новий день прийшов знову -

Нехай несе не "2", а "5"!

Так само просимо вас врахувати:

Перед дверима килимок є.

Взуття вимийте, друзі,

В школу бруд носити не можна.

Діти фрукти і цукерки

Дружно, весело їдять,

Але огризки все при цьому

На підлогу сміттям летять!

А для сміття відро

У школі є, зрозуміло?

Сміття складати в нього

Треба акуратно.

Хлопці, в школі не годиться:

Кричати і бігати, і носитися.

Коридорами НЕ скакайте,

Свої носи побережіть.

Якщо сварка. Ось досада!

Ображати друзів не треба,

Не потрібні нам злі сварки,

Сльози, суперечки і чвари.

У суперечці кулаки заважають:

Вони проблеми не вирішують!

Все просто, якщо розібратися:

Не треба вам з друзями битися!

Адже з друзями цікаво -

Це кожному відомо!

Що таке бути охайним?

Значить чистим, акуратним,

Щоб штани не знали дірок -

Це брюки, а не сир.

Треба всім завжди намагатися

Строго в школу одягатися.

І не думати, не гадати

Діловий стиль дотримуватися.

На закінчення відзначимо:

Грубість явно ні до чого.

Будьте ввічливими, діти,

Не грубо нікому!

8. Рефлексія.

- Зараз пропоную вам зіграти ще в одну гру. Називається вона "Обери потрібне слово. ". На правовому дереві вам потрібно буде написати слово, право людини, яке зустрічалося сьогодні на уроці і більше всіх сподобалося. Поясніть, чому ви вибрали саме це слово.

А тепер підіб'ємо підсумок заняття. Капітани команд, підрахуйте жетони, які заробила ваша команда.

Визначення переможців. Нагородження.

Сьогодні ми дізналися правах і обов'язках людини. Ви добре працювали. Молодці! Дякую за увагу!

Життя, освіту, працю, відпочинок.

Дотримання Статуту, сумлінне навчання, дбайливе ставлення до майна, дотримання Правил поведінки учнів.

Кожен. має право на.,.,. .

ледар, людина, неробство, праця, погану поведінку, відпочинок, життя.

Кожен. має право на.,.,. .

ледар, людина, неробство, праця, погану поведінку, відпочинок, життя.

Я

і

мої

права

Правове дерево.



Скачати 11.08 Kb.