• Хід заняття
  • День птахів в середній групі «Свято птахів!»




    Дата конвертації11.05.2017
    Розмір7.94 Kb.
    ТипДень птахів. 1 квітня

    Любов Дуванова
    Конспект заняття до Дня птахів в середній групі «Свято птахів!»

    Конспект занятия к Дню птиц в средней группе «Праздник птиц!»

    день птахів

    Мета: сформувати у дітей прагнення брати активну участь у святі, відчувати почуття веселощів і радості. Розкрити творчі здібності дітей. Виховувати у дітей почуття відповідальності за долю птахів, викликати бажання піклуватися про них.

    Попередня робота: підготувати виступ "Збережемо птахів!". Оформлення виставки виробів руками дітей і батьків!

    Хід заняття:

    -Хлопці, хто скаже, який сьогодні день, який місяць і число?

    (відповіді дітей)

    -Правильно, сьогодні 1 квітня. Всі знають, що 1 квітня - день сміху! Але не всі знають, що в цей день відзначають і інше свято - День птахів! Закінчуються морози, починає пригрівати сонечко, з'являються проталини. Повертаються з далеких теплих країн птиці. Важко їм доводиться їсти дорогою, не всі і долітають до рідних місць. А ті, що долетіли - голодні, знесилені і дуже потребують допомоги людини. Саме з цього 1 квітня проводиться це свято. в цей день люди роблять щось корисне для птахів. Для шпаків розвішують шпаківні, для лелек влаштовують штучні гнізда. Вперше це свято провели багато років назад. Невелика група школярів під керівництвом молодого вченого Миколи Івановича Дергунова. Всім було весело і цікаво. Вся країна дізналася про це свято, і на наступний рік він став масовим, у ньому брали участь майже всі школяр.

    -А сьогодні і ми з вами проведемо свято День птахів! Наше свято пройде в формі гри. Сьогодні ви розповісте все, що знаєте про птахів. Квітень - це другий місяць весни! пробуджується природа, наповнюється новими звуками - чується спів птахів, дзюрчання струмочків. Давайте послухаємо музику П. І. Чайковського "Пісня жайворонка". (діти слухають музику)

    -У нашому святі беруть участь три команди.

    -Зараз кожна команда представить свою назву. Наприклад, команда "синичок" розповість про себе вірш або щось про птахів.

    (представлення команд)

    -Наступний конкурс - відгадай загадку. Це завдання для капітанів команд. Якщо ви відгадаєте загадку правильно, відгадка з'явиться на екрані.

    маленький хлопчик

    У сірому армячишке,

    Подвір'ях гасає,

    Крихти збирає. (Воробей)

    Хто в береткі яскраво-червоною,

    У чорній курточці атласною?

    На мене він не дивись, Все стукає, стукає, стукає? (дятел)

    Носить сіренький жилет,

    Але у крил - чорний колір.

    Бачиш, кружляють 20 пар

    І кричать: "Карр, Карр, Карр!" (ворони)

    Всю ніч літає -

    Мишей видобуває.

    А стане ясно -

    Спати летить в дупло. (сова)

    Крутиться, скрекоче, весь день клопочеться! (сорока)

    Прилітає до нас з теплом,

    Шлях, виконавши довгий.

    Ліпить будиночок під вікном

    З трави і глини. (ластівка)

    Всіх прілётних птахів чорніше,

    Чистить ріллю від черв'яків.

    Взад-вперед по ріллі вскач -

    А зветься птах. (грак)

    На жердині - палац,

    У палаці - співак.

    А звуть його. (шпак)

    Синя косинка,

    Темненька спинка,

    Маленька пташка,

    Звати її. (синичка)

    -Молодци! З цим завданням ви впоралися добре.

    -Наступний конкурс - вікторина про птахів!

    1. Чим вкрите тіло птахів? (відповіді дітей)

    -Чи, пір'ям.

    2. Які птахи прилітають з півдня першими? (відповіді дітей)

    - правильно - це граки.

    3. Яку птицю називають лісовим лікарем? (відповіді дітей)

    - правильно - це дятел.

    - Наступне питання - увага на екран. Перед вами зображення трьох птахів (ластівка, горобець, снігур). Скажіть, як вони називаються і в чому між ними відмінність? (відповіді дітей)

    - Правильно - це горобець, ластівка і снігур. Ластівка прилітає до нас навесні, горобець - зімующая птах, а снігур прилітає до нас з настанням морозів. З наближенням весни снігур відлітає туди, де холодно - на північ.

    - Наступне питання - що це за барабанщик? Зачепився за стовп сильними ногами, уперся в нього своїм пружним хвостом і міцним, як долото, дзьобом, довбає дерево? Вгадали? (відповіді дітей)

    -Правильно - це дятел.

    - Наступне питання - про цю нічний хижого птаха розповідають багато небилиць, вважають її вісником біди. Кричить вона дійсно страшно. Але птах ця - винищувач гризунів, а значить - наш великий друг. І звуть її. (відповіді дітей)

    -Правильно - це сова.

    - Наступне питання - подивіться на екран. Перед вами два птахи (сорока і курка). Скажіть як вони називаються і в чому їх відмінність?

    (відповіді дітей)

    -Правильно - це сорока і курка. Курка - домашня птиця, а сорока - житель лісу!

    - Наступне питання - він теж перед вами на екрані. Перед вами кілька слідів, їх залишили різні тварини і птиця. Знайдіть серед них слід птиці. (діти показують)

    - правильно - цей слід залишила сорока.

    - останнє запитання - чому ми вважаємо птахів своїми друзями? (відповіді дітей)

    - А зараз ми з вами пограємо в гру "Прилетіли птиці". Я буду називати тільки птахів, але якщо раптом помилюся, і ви почуєте щось інше, то потрібно плескати в долоні. Починаємо.

    -Прілетелі птиці: голуби, синиці, мухи і стрижі. (діти ляскають)

    що неправильно і чому? - мухи - це комаха.

    -Прілетелі птиці: голуби, синиці, лелеки, ворони, галки, макарони. (діти ляскають)

    що неправильно і чому? - макарони - це продукт.

    -Прілетелі птиці: голуби, куниці. (діти ляскають)

    що неправильно і чому? - куниці - це тварини.

    - Прилетіли птиці: голуби, синиці, галки і стрижі, комарі, зозулі. (діти ляскають)

    що неправильно і чому? - комарі - це комахи.

    - Молодці - ні разу не помилилися!

    -Наступний конкурс називається "Юний художник". Від кожної команди потрібен один чоловік. Завдання - намалювати будь-яку птицю, яку хочете.

    Перед дітьми мольберти і крейда.

    Потім ми розглядаємо і намагаємося вгадати, хто яку птицю намалював.

    - Наш свято, присвячене Дню птахів, закінчився! Ви сьогодні показали, як багато ви знаєте про птахів, які ви допитливі. Пам'ятайте, хлопці, що не можна розоряти гнізда птахів, стріляти в них з рогаток. Птахи охороняють наші ліси, городи від шкідливих комах, мишей, які з'їдають частину врожаю. Без птахів ніколи не було б доброго врожаю.