• Хід заняття
  • Хід експерименту
  • Чарівне перетворення піску




    Дата конвертації15.01.2020
    Розмір6.48 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Короткова
    Конспект заняття «Чарівне перетворення піску»

    Чарівне перетворення піску

    мета:

    1. Допомогти дітям краще пізнати навколишній світ неживої природи;

    2. Створити сприятливі умови для сенсорного сприйняття, вдосконалення таких життєво важливих психічних процесів, як відчуття, що є першими ступенями в пізнанні навколишнього світу.

    3. Через гри і досліди навчити дітей визначати фізичні властивості піску.

    4. Навчити дітей робити самостійні висновки за результатами обстеження.

    5. Виховувати моральні і духовні якості дитини під час його спілкування з природою.

    Матеріали та обладнання:

    Пісок, картки з питаннями, камені, лупа, одноразовий стаканчик, піднос, чорний і білий картон, лійка з водою, банку з піском, медична груша, формочки, совочки, клей - олівець, картон з малюнком, вологі серветки.

    Хід заняття:

    Привіт хлопці! Я хочу вас сьогодні запросити в лабораторію, ви будите справжніми вченими. Ми будемо з вами робити досліди та експерименти, а з чим я зараз вам скажу, а ви відгадаєте.

    Загадка про пісок:

    Він і жовтий, і сипучий,

    У дворі насипаний купою,

    Якщо хочеш, можеш брати

    І в пасочки грати (пісок)

    Пісок - це корисна копалина, який знаходиться в надрах землі. Люди його добувають і використовують в різних цілях. Але пісок добувають не скрізь, в деяких країнах пісок лежить замість землі. І такі місця називають пустелями.

    Хлопці, а ви знаєте що, з піску можна зліпити скульптуру, намалювати картину і дізнатися, хто залишив свій слід. Хочете ближче познайомимося з піском.

    Тоді пропоную вам відвідати нашу лабораторію і провести досліди і експерименти з піском:

    Правила безпеки під час проведення дослідів і експериментів:

    - під час досвіду не розкидаємо пісок

    - якщо під час дослідження забруднилися руки - протираємо вологою серветкою

    - не чіпаємо брудними руками очі, рот і ніс

    - виконуємо всі акуратно, не заважаючи один одному

    №1 «Звідки береться пісок»

    Матеріал: камені, лист чорного картону, лупа.

    Хід експерименту:

    Візьміть 2 каменю і постукайте ними одна об одну, потріть їх над аркушем картону.

    Як ви думаєте, що це сиплеться?

    Візьміть лупи, розгляньте це.

    Як ми отримали пісок?

    Як в природі з'являється пісок?

    Висновок: Вітер, вода руйнують камені, в результаті чого і з'являється пісок.

    №2 «З чого складається пісок»

    Матеріал: стаканчик з піском, лист білого картону, лупа.

    Хід експерименту:

    Насипте пісок на лист картону, з допомогою лупи розгляньте його.

    З чого складається пісок?

    Як виглядають піщинки?

    Чи схожі піщинки одна на іншу?

    Щоб вийшло велика гірка піску потрібно дуже багато таких піщинок.

    Висновок: Пісок складається з дрібних піщинок, які не прилипають один до одного і мають свою форму і колір.

    №3 «Чи легко сиплеться пісок»

    Матеріал: підноси з піском.

    Хід експерименту:

    Запропонувати набрати в кулачок жменю піску і випустити його маленькою цівкою.

    Чи легко він сиплеться?

    Висновок: Сухий пісок легко сиплеться і розсипається на піщинки.

    №4 «Чому при сильному вітрі незручно грати з піском»

    Матеріал: банку з піском, медична груша.

    Хід експерименту:

    У банку насипаний сухий пісок. Ми щільно закриваємо банку, щоб пісок не потрапив нам в очі і рот, і створюємо вітер за допомогою медичної «груші».

    Подивіться, що відбувається з піском?

    Висновок: Піщинки маленькі, легкі, не прилипають один до одного, вони не можуть втриматися ні один за одного, ні за землю при сильному струмені повітря.

    №5 «Куди зникла вода»

    Матеріал: піднос з піском, лійка з водою.

    Хід експерименту:

    На піднос з піском наллємо води. Помацати пісок.

    Яким він став?

    Куди зникла вода?

    Висновок: Вода швидко вбирається в пісок, і він стає мокрим.

    №6 «Мокрий пісок приймає будь-яку потрібну форму»

    Матеріал: піднос з мокрим піском, різні формочки, совочки.

    Хід експерименту:

    Насипаємо за допомогою совочка мокрий пісок в формочки, зробимо фігурки.

    Які фігурки вийшли?

    З якого піску вдалося зробити фігурки?

    Висновок: Мокрий пісок приймає будь-яку форму, з нього можна ліпити, але після висихання він розсипається.

    №7 «На мокрому піску залишаються сліди, відбитки»

    Матеріал: підноси з мокрим і сухим піском.

    Хід експерименту:

    Запропонувати на сухому піску залишити відбитки долоньок.

    Добре видно відбитки?

    Запропонувати на мокрому піску залишити відбитки долоньок.

    Тепер виходить? (Подивіться, видно кожен пальчик)

    Висновок: На мокрому піску залишаються сліди, відбитки, а на сухому немає.

    Висновок заходи: Молодці, хлопці, а хто сьогодні був найуважнішим, згадає, що ми дізналися сьогодні цікавого про пісок. Пісок з'являється в результаті руйнування каменів, складається з піщинок і буває сухим і мокрим.

    А у мене ще є один секрет (показ картини) як ви думаєте, чому намальована ця картина? Виявляється піском можна малювати. Пропоную вам побути в ролі художників і створити свою картину.

    №8 Підсумковий захід: «Пісочна країна» (малювання сухим піском)

    Матеріал: сухий пісок, аркуші паперу з намальованими картинками, клейові олівці.

    Хід: Запропонувати клеїть олівцем обвести весь малюнок, а потім на клей насипати сухий пісок.

    Струсивши зайвий пісок подивитися, що вийшло.

    Молодці, ось такі чудові картини у нас вийшли.