Чарівна подорож з Дашею (розвиток психічних процесів за допомогою методів ейдетики)




Скачати 10.98 Kb.
Дата конвертації31.01.2020
Розмір10.98 Kb.
ТипТемочка

Катерина Куян
Чарівна подорож з Дашею (розвиток психічних процесів за допомогою методів ейдетики)

Мета: Розвиток психічних процесів дітей середнього дошкільного віку за допомогою методу ейдетики. Розвиток репродуктивного уяви, творчої уяви, сприйняття, пам'яті.

завдання:

освітня:

1. Вивчити новий вірш Емми Мошковський.

2. Звуковий аналіз слів

розвиваюча:

1. Розвиток творчої уяви

2. Розвиток образної пам'яті

3. Розвиток пам'яті за допомогою методу створення персонажів історії з запам'ятовуються слів

4. Розвиток мислення

Виховна:

1. Виховання міжособистісних відносин в дитячому колективі, вміння бути гостинними і ввічливими з гостями.

Матеріал: Музичні треки. Лялька Даша. Крісло для Даші. Рюкзак. Таблички зі словами «рюкзак» і «карта», мольберт. Карта. Апельсинове дерево. Апельсин. Дошка, ватман, маркери, голки. Картинки до гри «запам'ятай слова». Прапорці. Лист.

Роздатковий матеріал: Дидактична гра. Картинки до вірша. Тарілочки.

хід заняття

1. Організаційний момент

- Хлопці, зверніть увагу, в нашій групі сьогодні гості, це так здорово! Давайте привітаємо гостей.

(Діти вітаються з гостями):

Придумано кимось просто і мудро -

При зустрічі вітатися: Доброе утро!

Доброго ранку - сонцю і птахам!

Доброго ранку - усміхненим особам!

І кожен стає добрим, довірливим.

Нехай доброго ранку триває до вечора!

(Звучить музика, до групи входить психолог. В руках у психолога лялька Даша- мандрівниця)

- Друзі, я відчуваю, що сьогоднішній день готує нам чимало приємних сюрпризів. Подивіться, адже це ж наша шановна Наталія Володимирівна, та не одна, а з Дашей- мандрівництвом.

психолог:

- Привіт друзі, ми з Дашею прийшли до вас, щоб запропонувати неймовірна пригода. Даша дуже любить подорожувати і їй знадобиться весела компанія. А маленькі і веселі хлопці - найкраща компанія для захоплюючих пригод. Але подорож наше буде не простим - ми повинні зібрати багато різних знань, цьому треба вчитися. А вчитися ми з вами будемо граючи!

Але, для початку, подивіться, в руках ви тримаєте чарівні дзвіночки. Ці дзвіночки чарівні, тому що вміють розмовляти. Мій дзвіночок каже мені, що він бажає почути побажання дітей один одному перед майбутнім подорожжю. Друзі, подзвенить своїми дзвіночками скажіть, що ж ви хочете побажати один одному: (вдалої подорожі, цікавих зустрічей, світлої погоди, гарного настрою)

Відмінно! А тепер ми з Дашею гратимемо з вами в чудову гру, яка розвиває вміння дотримуватися правил і бути уважними до слів дорослого. (Далі, проведення дидактичної гри). Молодці! Вдалого вам подорожі! (Психолог прощається з дітьми передає ляльку вихователю)

Вихователь: - Ну що ж, хлопці, після таких чудових вправ, я впевнена, що ми готові відправитися в дивну подорож з Дашею дружними і веселими.

Даша мені сказала, що найкращий транспорт для подорожі - веломобіль. Так, Даша? (Робить вигляд, що спілкується з лялькою). Отже, ваші стільчики сьогодні не що інше, як веломобілі! Ось чудово! А ну-ка, займіть кожен свій веломобіль.

Даша, ми і для тебе приготували веломобіль - влаштовуйся зручніше! (Вихователь садовить ляльку в крісло).

Все готово до нашої подорожі ... Ой, я ж забула вам сказати, що у Даші є незамінні помічники. Що це за помічники ми можемо з вами прочитати (викликається дитина, яка вміє читати). Ці слова «карта» і «рюкзак»

- Даша, а чому нам допоможе карта в подорожі? Що, запитати про це у хлопців? Хлопці, як ви думаєте, чому нам може допомогти карта в нашій подорожі? - Вона вкаже нам дорогу.

- Даша, тепер я хочу у дітей запитати, навіщо нам рюкзак. Друзі, хто відповість мені на це питання? - Рюкзак вміщує в себе речі, корисні в подорож.

А тепер ми разом скажемо слово «карта» (після проголошення слова «карта», вихователь вказує дітям на неї).

- Даша, яка гарна у нас карта. Вона вкаже нам дорогу. Сьогодні ми вирушаємо в країну знань. Давайте подивимося, як ми доберемося до країни знань. Спочатку ми пройдемо через зупинку «Апельсинове дерево», потім через зупинку «острів потеряшек», і остання зупинка «місто слів»! Ось так ми доберемося до країни знань! Давайте разом повторимо: «апельсинове дерево», «острів потеряшек», «місто слів».

- Даша, ти хочеш мені щось сказати? (Вихователь підходить до Даші і вдає, що Даша щось шепоче). Ой, я забула. Спочатку нам треба зібрати веломобілі. Давайте їх зберемо. Спочатку встановимо колеса. Повертайте руками, наче прикручуєте колесо. Дуже добре! Тепер залишилося прикріпити кермо. Готово! Ми можемо їхати! Повторюйте за мною: апельсинове дерево, острів потеряшек, місто слів (повторити кілька разів, «крутячи» кермо веломобіля). Куди ми зараз їдемо? - До апельсиновому дереву!

2. Розвиток творчої уяви. Створення нових образів. Розучування вірша, малюючи його

- Ура! Ми на зупинці «апельсинове дерево». Даша, а чому вона так називається? Запитати у хлопців? Хлопці, хто допоможе? (Відповідь)

Скільки у мене апельсин? А на дереві? Який апельсин за формою? За кольором? Який він на смак? Що нагадує вам апельсин? (Звернутися до двох-трьом дітям)

Даша дуже любить апельсини, а я люблю грати з нею в одну чудову гру. Сьогодні я пограю в неї з вами. Я вам дам потримати апельсин, а ви називаєте мені назву будь-якого іншого фрукта. (Проводиться дидактична гра «Назви ще фрукт»)

- Даша, пам'ятаєш, ти розповідала мені вірш про апельсин? Можна я розповім його нашим друзям дітям?

Ми приходимо в магазин,

Купуємо апельсин.

Він величезний,

Він важкий,

Він блискучий,

Він веселий,

Він оранжевого кольору,

Він - як сонячне літо!

(Емма Мошковская)

- Мені так сильно подобається цей вірш про апельсин, що я хочу вивчити його з вами. Щоб легше було вивчити вірш, ми намалюємо його (Вихователь обговорює з дітьми, як краще намалювати кожен рядок вірша, потім ще раз розповідають його по картинках, після чого вірш розповідає хтось із дітей).

- Даша, ми пройшли зупинку «апельсинове дерево» Можна відзначити це на карті червоним прапорцем. Ми отримали нове знання - вивчили вірш Ми зробили це! Ура! Їдемо далі! Яка наступна зупинка? - Правильно, «острів потеряшек»!

Физкультминутка. Дидактична гра на розвиток мислення.

Повертайте руками, наче прикручуєте колесо. Дуже добре! Тепер залишилося прикріпити кермо. Готово! Ми знову можемо їхати! Повторюйте: острів потеряшек. (повторити кілька разів, «крутячи» кермо веломобіля). Куди ми зараз їдемо? - До острова потеряшек!

ОФФ! Приїхали!

- Даша, що нам потрібно зробити на цій зупинці? Зарядку? Діти, Даша каже, що нам потрібно зробити зарядку. Встаньте за своїми веломобіль, приготуйтеся, повторюйте за мною!

Ми ногами топ-топ

Ми ногами топ-топ,

Ми руками хлоп-хлоп!

Ми очима мить-мить,

Ми плечима чик-чик.

Раз - сюди, два - туди,

Повернись навколо себе.

Раз - присіли, два - підвелися,

Руки догори все підняли.

Сіли - встали, сіли - встали,

Ванька-встанька немов стали.

Руки до тіла все притиснули

І підскіки робити стали,

А потім пустилися навскач,

Ніби мій пружний м'яч.

Знову вишикувалися в ряд,

Немов вийшли на парад.

Раз - два, раз - два

Займатися нам пора!

- Друзі, ви чули? - Займатися нам пора. Це означає, що ви знову повинні зайняти свої веломобілі. Тепер слухайте. На цьому острові дещо сталося: Даринка друзі бичок Борька, білочка Тіко та мавпочка Черевичок втратили свої віконця. Вам потрібно правильно заповнити порожні віконця на картках. Отже, вперед!

Ви зробили це! Ми отримали нове знання - треба бути уважними, щоб виконати будь-яке завдання. Вийшло, вийшло, вийшло! Так!

Ми можемо відзначити ще одну зупинку червоним прапорцем.

- Даша, залишилася остання зупинка. Діти, як називається остання зупинка? - Правильно, «місто слів»!

Дидактична гра «Запам'ятай слова» - створення персонажів історії з запам'ятовуються слів

Повертайте руками, наче прикручуєте колесо. Дуже добре! Тепер залишилося прикріпити кермо. Готово! Ми знову можемо їхати! Повторюйте: місто слів. (Повторити кілька разів, «крутячи» кермо веломобіля). Куди ми зараз їдемо? - У місто слів.

- Даша, що нас тут чекає? Ми сподіваємося, що багато цікавого.

Діти, Даша хоче мені щось сказати. Даша каже, що ми повинні звернутися за допомогою до її рюкзаку. Давайте разом скажемо слово рюкзак. (Кажуть слово «рюкзак») Даша, в твоєму рюкзаку я знайшла лист від бичка Борьки. Нам треба вивчити слова. Але це так складно, Даша! Ти говориш, що я повинна скористатися картинками? Звісно так! Хлопці, подивіться на картинки (виставити картинки на фланелеграф)

Волшебное путешествие с Дашей (развитие психических процессов с помощью методов эйдетики)

- А тепер, для того, щоб вивчити ці слова, ми складемо з них невелику розповідь. Виглянуло сонце, подивилося в вікно. Розбудило дівчинку. Взяла дівчинка м'яч і пішла на вулицю. Побачила дівчинку з м'ячем кішка, злякалася і залізла на дерево. А дівчинка сіла на лавку, взяла книгу і почала читати казку про Буратіно.

(Діти разом з вихователем кажуть розповідь, спираючись на картинки. Потім хтось із дітей каже слова без опори на зоровий образ).

- Даша! Ми пройшли ще одну зупинку, зібрали ще знання - вивчили напам'ять слова! Відзначимо це червоним прапорцем! Вийшло, вийшло, вийшло! Так! Ми зробили це! Нарешті ми дісталися до країни знань. Даша, ми молодці! Сподіваюся, наші гості теж так думають!



Скачати 10.98 Kb.

Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Чарівна подорож з Дашею (розвиток психічних процесів за допомогою методів ейдетики)

Скачати 10.98 Kb.