Безпосередньо освітня діяльність «В країні геометричних фігур»




Дата конвертації01.06.2018
Розмір6.6 Kb.
ТипТемочка

Марина еков
Конспект НСД по ФЕМП в середній групі «В країні геометричних фігур»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний

установа дитячий садок «Горобина»

Безпосередньо -освітній діяльність в середній групі

Освітня галузь «Пізнання»

Тема «В країні геометричних фігур»

Підготувала: вихователь

Еков марина Олегівна

2017 р

Безпосередньо -освітній діяльність в середній групі

Освітня галузь «Пізнання»

Тема: «В країні геометричних фігур»

Мета: Створення умов для вдосконалення знань про геометричні фігури і рахунку до 5;

завдання:

- тренувати дітей впізнавати і називати геометричні фігури;

- закріплення знань прямого рахунку в межах п'яти;

- закріпити знання дітьми цифр;

- розвивати зорове сприйняття, увагу.

- формувати вміння в розумінні та виконанні різних завдань.

- розвивати вміння орієнтуватися в просторі, правильно визначати напрямок;

Демонстраційний матеріал:

зображення цифр з 1 до 5 на аркушах паперу розміром А4 для фізкультхвилинки, геометричні фігури, рибки і цифри, вудки на кожну дитину, м'які модулі для геометричної країни;

Роздатковий матеріал:

- картки-цифри з 1 до 5; набори геометричних площинних та об'ємних фігур, листи за кількістю дітей.

- робочі листи з завданнями «геометричні дерева», «геометричні дому», «геометричні гойдалки». Аркуші паперу, вирізані з кольорового паперу геометричні фігури.

Методи і прийоми: пояснення, вказівка, пояснення, питання, показ, ігровий прийом, заохочення.

Освітні області:

Пізнавальний розвиток (ФЕМП);

Мовленнєвий розвиток;

Художньо-естетичний розвиток (конструктивно -модельний діяльність);

Соціалізація (ігрова діяльність).

Зміст заняття:

. Вступна частина:

Організаційний момент.

Гра-привітання «Наші розумні головки»

Наші розумні головки

Думатимуть багато, спритно.

Вушка будуть слухати,

Ротик чітко говорити.

Ручки будуть плескати,

Ніжки будуть топати.

Спинки випрямляються,

Один одному посміхаємося,

Заняття починається.

. Основна частина.

Ігрова ситуація «Подорож в країну геометричних фігур»

Вихователь: - Увага, хлопці! Я знаю чарівні слова, які допоможуть нам відправитися в подорож в країну де живуть геометричні фігури. Які геометричні фігури ви знаєте? (відповіді дітей).

Вихователь: коло, овал, трикутник, прямокутник, квадрат - це площинні фігури. Ще є фігури об'ємні - куб, куля, циліндр.

Нам багато доведеться сьогодні пройти і багато задачок вирішити шляхом. Отже, вирушаємо в казкову подорож.

«Ніжкою тупни - в долоні вип'ємо

Навколо себе повернемося, дружно за руки візьмемося

Очі закриємо - скажімо «АХ» - і опинимося в гостях »

Ось ми і в країні геометричних фігур.

Кількісний та порядковий рахунок, цифри

Наше перше завдання називається «Важкі завдання».

Вправа «Геометричні дерева»

Перед вами картки, на яких зображені дерева з кронами, схожими на геометричні фігури. Порахуйте, скільки всього дерев на малюнку? (П'ять дерев).

Покажіть дерево, з кроною схожою на коло (овал, трикутник, прямокутник, квадрат).

Яке за рахунком дерево з круглою кроною (овальної, трикутної, прямокутної, квадратної?

Вихователь: - Молодці, хлопці! Ви впоралися із завданням, і ми вирушаємо далі.

Величина, цифри

Вправа «Геометричні дому»

- Розгляньте будинку геометричній країни.

- Як ви думаєте, в якому будинку живе якась геометрична фігура?

- Чий будинок найвищий (низький?

- Чий будинок найширший (вузький?

- До чиєї дому веде найдовша (коротка) доріжка?

- На столах у вас лежать конверти. У них картки із зображенням цифр. Викладіть з карток цифровий ряд.

- Покажіть картку з тією цифрою, скільки поверхів у квадратному будинку (2) (прямокутному (2, трикутному (2).

- Молодці, ви чудово впоралися із завданням.

Орієнтування в просторі

Вправа «Розстав геометричні фігури на аркуші»

- А зараз візьміть з краю столу аркуші паперу і приготуйте для роботи картонні геометричні фігури.

- Постав квадрат в правий верхній кут.

- Постав коло в середину листа.

- Поставте трикутник в лівий нижній кут.

- Поставте овал в лівий верхній кут.

- Поставте трикутник в правий нижній кут.

- Молодці хлопці, ви чудово впоралися із завданням.

Динамічна пауза «Порахуй і зроби»

А зараз, хлопці, давайте трохи відпочинемо. Нас чекає физкультминутка!

Скільки точок в цьому колі (2,

Стільки разів піднімемо руки.

Скільки паличок до точки (3,

Стільки встанемо на носочки.

Скільки ялинок зелених (4,

Стільки зробимо нахилів.

Стільки зробимо стрибків.

Ігрова вправа «Злови рибку в ставку»

Потрібно взяти вудку і зловити в ставку геометричних рибок і цифри.

. Підведення підсумків:

- Наше казкову подорож підійшло кінця! Ніжкою тупни,

У долоньки вип'ємо.

Покружляв, повернемося,

Дружно за руки візьмемося.

Закриємо очі, скажімо: «Поки»

І в садок нам повертатися пора.

Відкриваємо очі.

Ви сьогодні побували в гостях у казки, де все пов'язано з математикою. Всі ви старалися, уважно слухали, тому і впоралися з усіма завданнями.

- Які завдання вам здалися цікавими? Які складними? З якими завданнями ви впоралися швидше.