Арт-терапевтична заняття «Чарівне дзеркало»




Дата конвертації25.09.2019
Розмір4.15 Kb.
ТипТемочка

Соня
Арт-терапевтична заняття «Чарівне дзеркало»

Арт-терапевтична заняття «Чарівне дзеркало»

Автор: Сірунік Хрхрян, педагог-психолог.

Вік: 5-7 років.

Мета: сприяти розвитку емпатії дошкільника.

Завдання: дати можливість дитині висловлювати вільно свої думки і почуття, допомогти вивільнити накопичену агресію соціально-прийнятним способом, навчити продуктивно взаємодіяти з оточуючими людьми.

Заняття тривалістю близько 20-40 хвилин,

Матеріал: дзеркало, різнокольорові пальчикові фарби, або гуаш (т. К. Ковзає м'яко, можна розмазувати пальцями по гладкому матеріалу дзеркальної поверхні, яка не вбирає фарби і довго не висихає, вологі серветки.

Попередня робота: Пальчикова гімнастика, прослуховування приємної музики «Звуки лісу».

Організаційний момент:

Психолог: Доброго дня, хлопці! Сьогодні ми з вами будемо чарівниками, які вміють робити чудеса. Подивіться, перед вами лежить чарівне, дуже-дуже крихке зекрало і чарівні фарби. За допомогою них ми сьогодні і будемо вчитися різним чудесам. Чи готові?

Діти: Так!

Психолог: Тоді уявіть, хлопці, що ми потрапили в чудовий ліс, але в ньому поки чомусь, немає жодного квіточки, ні травинки, ні метеликів, ні звіряток, нічого! Що ж робити….

Діти: Ми можемо намалювати квіточки, травичку, метеликів і чарівних звірів!

Психолог: Будь-який з вас може вибрати колір, який вам найбільше подобається, мокнути в нього свій пальчик і почати наповнювати чарами наш чудовий ліс.

Хлопці, ви можете змішувати кольору, з'єднувати лініями і само-виражатися, як хочете. Використовувати в одній композиції кілька кольорових гам. А якщо раптом у вас щось не вийшло, прямо в процесі малювання скло можна протерти серветкою, і нанести новий малюнок (так найчастіше надходять дратівливі і тривожні діти).

Психолог: Хлопці, подивіться яке диво, ми створили з вами, які гарні, яскраві квіти (дерева, сонечко, звірі і т. Д.) У вас вийшли. А тепер можна подивитися в наше чарівне дзеркало і в мить опинитися прекрасному лісі, створеному нашими руками.

Розкажіть, що вам сподобалося? Які складнощі виникали? Чого навчилися новому?

Діти: Нам дуже сподобалося малювати на дзеркалі, це так цікаво і незвично. Коли ми малювали пальчиками по дзеркалу, то рука легко ковзає і сама малює візерунки. Ліс вийшов різнобарвним і яскравим. А наші особи в ньому відбиваються ще веселіше і радісніше.

Психолог: Молодці, хлопці, сьогодні ви спробували пофантазувати і зробити чарівний ліс, який ожив завдяки вашій фантазії і старанню. До побачення хлопці, до нових зустрічей!

Очікуваний результат: Використовуючи ізотерапії, дитина ніби не малює, а тренується малювати, і, відповідно, має право на помилки і виправлення, без хворобливих переживань про доконаний, яке вже не змінити. Описаний прийом використовується для профілактики і корекції тривожності, соціальних страхів і страхів, пов'язаних з результатом діяльності ( «боюся помилитися»). Підходить затиснутим дітям, так як провокує активність. Розкриває дітей, «пригнічених і затюканих» зауваженнями вчителів і батьків, навчальними неуспіхами, навантаженням, непомірними вимогами. Спільне малювання на одному склі як проблемна ситуація провокує дітей встановлювати і підтримувати контакти, формувати вміння діяти в конфлікті, поступатися або відстоювати позиції, домовлятися.

Арт-терапевтическое занятие «Волшебное зеркало»