Аплікація (з елементами малювання) «Машини нашого міста»




Дата конвертації08.11.2019
Розмір4.25 Kb.
ТипТемочка

Світлана Кожевникова
Аплікація з елементами малювання «Машини нашого міста»

Конспект НСД в старшій групі

Художньо-естетичний розвиток

Тема: «Машини нашого міста»

(Аплікація з елементами малювання)

Аппликация с элементами рисования «Машины нашего города»

Мета: формування уявлення дітей про види і призначення транспорту.

завдання:

1. Освітні:

- Вчити дітей вирізати машини з прямокутників і квадратів складених навпіл.

- Продовжувати вчити правильно користуватися ножицями.

2. Розвиваючі:

- Закріплювати прийоми парного вирізання (вікна, колеса, заокруглення кутів.

- Закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

- Розвивати творчі здібності: пам'ять, увагу, уяву, дрібну моторику рук.

3. Виховні:

- Формувати композиційні вміння (розміщувати машину на смузі, показуючи напрям руху.

Попередня робота: Розгляд машин на вулицях міста, на фотографіях, в журналах. Основа це малювання на попередньому занятті «путівця».

Обладнання: Предметні картинки із зображенням транспортних засобів або зразки. Прямокутники і квадрати кольорового паперу для вирізання машин, ножиці, пензлики клейові, клей, серветки, незавершена робота малюнок «Просьолочна дорога».

хід:

Методи і прийоми Діяльність вихователя і дітей

організаційний момент

Хлопці давайте спробуємо вгадати ніж ми сьогодні будемо займатися? Пропоную вам загадки, спробуйте відгадати про що вони?

загадування загадки

Щоб вантаж доставити чистим і сухим,

Скористайтеся ви транспортом таким.

Адже для того і був придуманий він -

Такий ось з дахом маленький. (фургон).

Так схожа на жука,

Є похилі боки,

Фари є, і є стартер,

А веде її шофер.

(Легкова машина)

Я мчу з сиреною на пожежу,

Везу я воду з піною,

Згасимо вмить вогонь і жар,

Ми швидкі, немов стріли.

(Пожежна машина)

Правильно молодці.

Питання про дітей

Вихователь задає питання до дітей:

Хлопці як ви думаєте, чого тут не вистачає (Показує малюнок путівця без машин) (Відповіді дітей)

Правильно не вистачає машин.

А які види транспорту ви знаєте? (відповіді дітей)

Мотивація до дії, проблемні питання

Вихователь звертає увагу на альбомні листи, які лежать у дітей на столах. Подивіться на ваших малюнка теж немає машин хочете щоб вони з'явилися? (Відповіді дітей).

Физкультминутка

літак

Руки ставимо ми врозліт: (руки в сторони.)

З'явився літак (полетіли як літаки.)

Мах крилом туди-сюди, (нахили вліво-вправо.)

Роби «раз» і роби «два» (повороти вліво-вправо.)

Раз і два, раз і два! (ляскаємо в долоні.)

Руки в сторони тримайте, (руки в сторони.)

Один на одного подивіться (повороти вліво-вправо.)

Раз і два, раз і два! (стрибки на місці)

Опустили руки вниз, (опустили руки)

І на місце все сідай! (сіли на місця)

Пояснення етапів роботи

Вихователь пояснює послідовність етапів роботи.

Виконання робіт дітьми, індивідуальна допомога

Діти виконують роботи. Вихователь допомагає дітям, нагадує послідовність виконання роботи

Аналіз НСД, питання до дітей Вихователь підводить підсумок, ставлячи питання. Повторює які бувають види транспорту? Які машини ви знаєте?

Після закінчення, діти милуються своїми роботами.